Skocz do zawartości

CENY JABŁEK EXPORT sezon 2019/2020


Gość gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

10 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Jaka cena glostera i zbyt? 

cena ch...wa i zbyt ch..wy... nikt nie chce tego badziewia juz. proponuje potrzymac jeszcze chwile, moze bedzie szedl po 3 zl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Princa sprzedałem po 1,6 za wagę w skrzyni , dekosta, jonagored w skrzyni sprzedałem po 1,5, a aktualnie można 1,6 zł  szampion to samo  kontrola jabło czyste twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2020 o 13:25, Gość Jarek napisał:

Princa sprzedałem po 1,6 za wagę w skrzyni , dekosta, jonagored w skrzyni sprzedałem po 1,5, a aktualnie można 1,6 zł  szampion to samo  kontrola jabło czyste twarde.

Gdzie takie ceny za wage w skrzyni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemek
3 godziny temu, Gość gość z zawichostu napisał:

sandomierskie golden od 7+ po 2zł , jeromino od 7+ też 2zł a szampion mutsu i princ od 7+ po 1.80zł gorzej z glosterem 

Potwierdzam. Za takie ceny za 1.2kg w/w odmian. Jak z tarcznikiem w waszych okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Bartek napisał:

jabłka nie ma co sprzedawać jeszcze trzeba zmuśic sortownie do ceny 2 zł w szkrzyni i przelew od razu.Nasz rok odbić trzeba za tamten

bedzie 2 złote bedziesz czekał na 2,50 .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Bartek napisał:

jabłka nie ma co sprzedawać jeszcze trzeba zmuśic sortownie do ceny 2 zł w szkrzyni i przelew od razu.Nasz rok odbić trzeba za tamten

No zmusić....marzą sortowni,marzą odbiorcy i końcowa cena 5 zł...

A pomarańcze i banany po 2,5

 

Gratuluje pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Edek napisał:

No zmusić....marzą sortowni,marzą odbiorcy i końcowa cena 5 zł...

A pomarańcze i banany po 2,5

 

Gratuluje pomysłu

Ludziska Jabłko w całym świecie jest droższe od pomarańczy i bananów! 

Tylko polski jełop za grosze sprzedaje swoje owoce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Romuald
1 godzinę temu, Gość Chop napisał:

Ludziska Jabłko w całym świecie jest droższe od pomarańczy i bananów! 

Tylko polski jełop za grosze sprzedaje swoje owoce!

Kolanowales po 8 gr a teraz dajesz dobre rady...dziękujemy wujku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec
1 godzinę temu, Gość Chop napisał:

Ludziska Jabłko w całym świecie jest droższe od pomarańczy i bananów! 

Tylko polski jełop za grosze sprzedaje swoje owoce!

A wiesz inteligencie, że np w Hiszpanii tych pomarańczy jest od uja? To teraz pomyśl czemu są kraje w których są one tańsze niż jabłka i czemu tak nie dzieje się w Polsce? 

Co za geniusz. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość Grójec napisał:

A wiesz inteligencie, że np w Hiszpanii tych pomarańczy jest od uja? To teraz pomyśl czemu są kraje w których są one tańsze niż jabłka i czemu tak nie dzieje się w Polsce? 

Co za geniusz. ?

Po komach widać że wam te 8gr pasuję...

Nie ma co wchodzić w dyskusję dalej się garba dorabiajcie

Pozdrawiam tych umiejących liczyć!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grecki filozof
1 godzinę temu, Gość Chop napisał:

Po komach widać że wam te 8gr pasuję...

Nie ma co wchodzić w dyskusję dalej się garba dorabiajcie

Pozdrawiam tych umiejących liczyć!

Licz

Licz dalej i trzymaj do maja

Darz bór

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Co tam jak tam napisał:

Jakie ceny i zejście oraz zainteresowanie kupujących ? Prince, mutsu. Sortownie i za wagę, ewentualnie białorusini z podwórka jak płacą ?

Ni ma japka...wszystko zmarzlo.....

Po 3 zł będzie japko  a pomarańcze po 2,49 są...

Trzymaj dalej bo cena rośnie a towar znakomicie Sie przechowuje ..bez ubytków i rozchodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Izydor napisał:

Ni ma japka...wszystko zmarzlo.....

Po 3 zł będzie japko  a pomarańcze po 2,49 są...

Trzymaj dalej bo cena rośnie a towar znakomicie Sie przechowuje ..bez ubytków i rozchodu...

Nie rozumiem takich ironicznych wpisów. Przecież to normalne że każdy chce sprzedać za jak najlepszą cenę. 3 zł na bank nie będzie bo to juz by była przesada.ale jak jest ok 2 zł za ładny towar to uważam że jest ok.biorąc pod uwagę wszystkie koszty ciągle zresztą rosnące. Zaraz ktos qyliczy pewnie ze 80 ton z ha po 1.5zl to ile ci sadownicy zarabiaja.To że Polakowi zawsze mało i zawsze narzeka tez rozumiem bo taka już nasza mentalnosc.wiem ze najlepiej byłoby kupić po 0.80gr a potem wystawić w sklepiej po 3.50 ale myślę że to już się kończy. Każdy powinien uczciwie zarabiać żeby móc godnie za to żyć. I proszę nie pisać znowu o Mercedesach ,wielkich inwestycjach,domach w warszawie  itd. Bo takich sądownictwa jest jednostką. Ja np znam bardzo wielu kupców w nowych salonowych samochodach i co...no i nic.zarobili to mają. ..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu ironia?

Suche fakty...wiosna był płacz,że wszystko zmarzlo?był

W biedronce pomarańcze po 2,49..też fakt..

 

Za chwilę średnie spożycie jabłek będzie 3 kg a nie 13 bo każdy ma w siatce pomarańcze zamiast jabłek...

2zł za ładny towar plus przygotowanie,transport,opakowanie i marza oraz druga marza dla  sprzedawcy...wychodzi 3,5 w sklepie

Dlatego schodzą pomarańcze z nie jabłka .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
5 godzin temu, Gość Izydor napisał:

Gdzie tu ironia?

Suche fakty...wiosna był płacz,że wszystko zmarzlo?był

W biedronce pomarańcze po 2,49..też fakt..

 

Za chwilę średnie spożycie jabłek będzie 3 kg a nie 13 bo każdy ma w siatce pomarańcze zamiast jabłek...

2zł za ładny towar plus przygotowanie,transport,opakowanie i marza oraz druga marza dla  sprzedawcy...wychodzi 3,5 w sklepie

Dlatego schodzą pomarańcze z nie jabłka .

 

Mam znajomego kupca ,który od lat bierze ode mnie jabłka i detaluje je w niebogatym mieście Łodzi na osiedlowym rynku w sklepiku na terenie hali,ceny u niego na tę chwilę to Szampion,Ligol,Jonagored -4 zł za kg,Alwa,Empire,Lobo- 6 zł za kg,gruszka Konferencja-8 zł.Zgadnijcie ,które odmiany sprzedają się najlepiej?Te najdroższe i bardzo dobrze gruszka,więc jakaś gadanina na temat pomarańczy z dyskontu jest tu bezcelowa...konsumentowi smakuje lepiej droższy towar,to prawda stara jak świat...kupując drożej dowartościowuje się ,a coś taniego...to chłam po prostu.Jabłka w wielu krajach są towarem luksusowym,choćby w takim Egipcie..nie każdego na nie stać i mam nadzieję ,że i u nas tak będzie już wkrótce...jak zostanie nas sadowników połowa..a może i  jedna czwarta,bo do ciężkiej i bardzo niewdzięcznej pracy chętnych coraz mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...