Skocz do zawartości

CENY JABŁEK PRZEMYSŁOWYCH sezon 2019/2020


Gość marian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 238
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Grójec  przetwornie dostaly sraczki,  wczoraj obniżyli na 58 z 63, nikt nie wozi, mieli zaawizowane auto, towar niendojechal i cena wraca do 63 :D hahahahahahhahahahah co za złodzieje i naiwniacy:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha. Tylko że przemysł nie wszędzie poszedł w dół. Koło Warki na słupach dalej 61. Na niektórych 57. 

Panowie tu nawet nie chodzi o to zeby się wstrzymywac z sypaniem (choc nie powinnismy im dac nawet jednego kg zlodzieją) ale o to, że tu nawet za bardzo nie ma czego sypać. Drobne ordzewienia przechodzą w deser, ludzie to wszystko wkładają, więc tak naprawdę jak komuś wyjątkowo nie zjadł robak albo grzyb to spadu z powiedzmy 10 ha to ile będzie miał? z 10ton więc co to jest? 

Przetwórnie wiedzą, że pali im się grunt pod nogami i mają pełne gacie brązowej substancji bo nie nakupią w tym roku. 

Ps niech sobie ściągają z chin gdzie pewnie koszty transportu są trzy raz większe, niż cena kg jabłek przemysłowych w tej chwili tj. 61 groszy  

Nie dajcie się zastraszyć, bo w tym roku to my ich mamy w garści i będą tańczyć jak im zagramy, dlatego że do tego najlepiej się nadają, z ich faza rozwojową mózgu 

Pozdrawiam 

Roman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będą tańczyć jak im zagramy

 

tak jasne. Szkoda że nie zagraliscie jak była kolejka po 8 gr na długość kilometra. Piszesz że nie ma co sypać - to dobrze. Czekaj spokojnie na wzrost cen. Nie wiem po co te wpisy cały czas o pustkach na skupach. Chyba każdy widzi jaka jest podaż po co na siłe komuś wmawiac to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, dalej dziś rano ogłoszenie, sprzedam 30ton przemysłu. Cena 65 groszy. Miałem z 20 telefonów, no może nie całe, do godziny 19. Większość sie zgodzila Tylko proszą, zeby poczekać do połowy przyszłego tygodnia. Przepadek? 

Każdy już zna zagrywki na obniżenie ceny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Cytując branżowy portal:

"Ceny jabłka przemysłowego w Polsce zaczęły spadać w miniony piątek (...). Czym jest to tłumaczone? Jako główny czynnik wskazuje się zmianę sytuacji na rynku chińskim. Po fatalnym dla tamtejszych zbiorów jabłek roku 2018, w roku bieżącym jest pod tym względem dużo lepiej. I widać to już na światowym rynku koncentratu, bo zaczęły trafiać nań duże ilości taniego koncentratu chińskiego wyprodukowanego z taniego jabłka tegorocznego. (...) Dochodzi też jeszcze jeden czynnik. Chociaż generalnie tegoroczne zbiory w Polsce są dużo niższe od zeszłorocznych i poniżej średniej, to z powodu niekorzystnych warunków pogodowych odsetek jabłka przemysłowego może być w nich znaczny. Na to też liczą przetwórcy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz

Po takiej zagrywce powinien pójść komunikat, że teraz czekamy na 70 groszy loco podwórko, a poprzedni poziom cen już nie jest aktualny.... Choćby miało zgnić, to należałoby poświęcić część towaru celem wyprostowania relacji handlowych.

Może kiedyś przyjdzie czas, gdy część branży wyjdzie lub zbankrutuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Cierpliwy napisał:

Łowicz wzrost z 55 na 57. Czekamy.....

Łowicz to chyba zakład bo skupy 50gr szefie z przymiarką na 45 od poniedziałku. Nie siej popeliny. Życzyłbym sobie Twoich cen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniszczą tą ceną wszystkich trzypaletowców  co wozili za 8 groszy, bo prawie nie maja towaru. Ja jestem za, powinni dać 30 groszy żeby nie mieli nawet na paliwo. Cena w okolicach Grojca 50 gr. Na skupach większe pustki niż w czasie zbioru wiśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cierpliwy
3 godziny temu, Gość Captan napisał:

Łowicz to chyba zakład bo skupy 50gr szefie z przymiarką na 45 od poniedziałku. Nie siej popeliny. Życzyłbym sobie Twoich cen...

Zorjętuj sie czy Cię skupowy nie robi w balona. Szukajcie a znajdziecie.  Ale się zdziwią za dwa tygodnie oooooooo to już po sezonie? no juz bo idareta nie będzie. Uuuuuhahahahahahaha......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista
11 godzin temu, Gość Cierpliwy napisał:

Zorjętuj sie czy Cię skupowy nie robi w balona. Szukajcie a znajdziecie.  Ale się zdziwią za dwa tygodnie oooooooo to już po sezonie? no juz bo idareta nie będzie. Uuuuuhahahahahahaha......

Dobrze zakłady robią co obniżają ceny.Innego wyjścia po prostu nie mają.Bo psychologia chłopa wiadoma.Daj 70 to będzie chciałi 80.Daj złotówkę to będzie chciałi 1,20.Czym będę wyższa cena tym mniej będą sypać.Wszyscy będą czekałi na wzrost.Taka jest prawda życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik spod miasta
23 godziny temu, Gość olo napisał:

Zniszczą tą ceną wszystkich trzypaletowców  co wozili za 8 groszy, bo prawie nie maja towaru. Ja jestem za, powinni dać 30 groszy żeby nie mieli nawet na paliwo. Cena w okolicach Grojca 50 gr. Na skupach większe pustki niż w czasie zbioru wiśni.

Podpisuję się pod tym obiema rękami,powinien być przemysł 20 gr,ale jabłko wysokiej jakości 1,8 zł np.,skończyłby się problem nadprodukcji moment,a dwuzawodowcy zostawialiby sady jeden po drugim i byłoby normalnie wreszcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ Pablo
W dniu 20.09.2019 o 18:12, Gość olo napisał:

Zniszczą tą ceną wszystkich trzypaletowców  co wozili za 8 groszy, bo prawie nie maja towaru. Ja jestem za, powinni dać 30 groszy żeby nie mieli nawet na paliwo. Cena w okolicach Grojca 50 gr. Na skupach większe pustki niż w czasie zbioru wiśni.

Trochę szacunku do tych trzypaletowców .Oni przeważnie w tamtym roku wozili to co sami uzbierali żeby mieć na bieżące funkcjonoanie a nie tak jak ci ,,wielcy''sadownicy za zasoby z poprzednich lat wyzbierali co do jabłuszka tabunami ukraińców.Tym samym dorabiali przetwórców a teraz pewnie najgłośniej krzyczą żeby nie wstawiać przemysłu.Pytam się dlaczego nie byliście tacy mądrzy w tamtym roku.

okolice Błędowa 50gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2019 o 18:32, Gość GOŚĆ Pablo napisał:

Trochę szacunku do tych trzypaletowców .Oni przeważnie w tamtym roku wozili to co sami uzbierali żeby mieć na bieżące funkcjonoanie a nie tak jak ci ,,wielcy''sadownicy za zasoby z poprzednich lat wyzbierali co do jabłuszka tabunami ukraińców.Tym samym dorabiali przetwórców a teraz pewnie najgłośniej krzyczą żeby nie wstawiać przemysłu.Pytam się dlaczego nie byliście tacy mądrzy w tamtym roku.

okolice Błędowa 50gr

U nas większość to dwuzawodowcy, szacunku dla nich mieć nie będę bo mi się w interesy wcinają. Często mają swoje niewielkie firmy, albo zajmują się kilówką - swój towar na skup bo się do niczego nie nadaje, a potem drepczą na Broniszach żeby uchodzić coś ładnego w dobrej cenie...  Mój przemysł został pod drzewem w poprzednim sezonie dla ścisłości. 0,45 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...