Skocz do zawartości

Co Was kręci oprócz cen przemysłu?hobby;)


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Znad Bałtyku
19 minutes ago, Guest hmm said:

Nie przesadzaj że dwa tygodnie nad Bałtykiem kosztują 16 000. Chyba pojęcia nie masz o czym piszesz

Wybacz ale to ty nie masz pojęcia o czym piszesz i przeczytaj ze zrozumieniem co napisał - 4 osoby i all inclusive

W Kołobrzegu za 2 osoby tylko ze śniadaniami w lipcu 2020 można zapłacić 9 tysi:

https://www.aquariusspa.pl/pl/oferta-specjalna-hotelu-aquarius-spa/wakacje-w-kolobrzegu/

Tak więc można ...

Oczywiście nikt Tobie nie każe tyle płacić ... można taniej jak ktoś chce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Gumowiec wgr napisał:

Znam trochę język angielski ale nie na takim poziomie aby z rodziną jechać na własną rękę. Może wyjdzie trochę drożej przez biuro, a jak się trafi dobrą okazję to nie ma tragedii. Rok temu na Karaiby na 14 dni od 4 osób wyszło 16000 w all inclusive więc do przełknięcia. Tym bardziej że nad Bałtykiem wiele mniej by nie wyszło za podobny standard życia.

Uwierz mi,że za granicą też nie wszyscy znają angielski:)

Tu nie chodzi o kasę ale o inną organizacje podróży...nie mam oporów korzystać z dobrych ofert w biurach.

 

Ale jeśli miałbym polecać to wyjazd z plecakiem...w ciemno i bez planu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Znad Bałtyku napisał:

Wybacz ale to ty nie masz pojęcia o czym piszesz i przeczytaj ze zrozumieniem co napisał - 4 osoby i all inclusive

W Kołobrzegu za 2 osoby tylko ze śniadaniami w lipcu 2020 można zapłacić 9 tysi:

https://www.aquariusspa.pl/pl/oferta-specjalna-hotelu-aquarius-spa/wakacje-w-kolobrzegu/

Tak więc można ...

Oczywiście nikt Tobie nie każe tyle płacić ... można taniej jak ktoś chce ...

widzicie jak sie powodzi 5 gwiazdkowe hotele itp a wy jęczycie że przemysł po 8 groszy i bida trzeba dokładać do interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Znad Baltyku
3 hours ago, Guest heh said:

widzicie jak sie powodzi 5 gwiazdkowe hotele itp a wy jęczycie że przemysł po 8 groszy i bida trzeba dokładać do interesu

Nastepny zazdrosny baran

Czytaj ze zrozumieniem jeśli wiesz co to - ten hotel podałem jako przykład, że w PL nad morzem wypoczynej może tyle kosztować co na karaibach przy podobnym standardzie.

A gdzie Karaiby a gdzie Bałtyk każdy wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
7 godzin temu, Gość heh napisał:

widzicie jak sie powodzi 5 gwiazdkowe hotele itp a wy jęczycie że przemysł po 8 groszy i bida trzeba dokładać do interesu

Daj spokój..

Ze zwykłego pytania o hobby robisz paranoję;)

Kabaret odstawiają w dziale ceny przemysłu:)

 

Tu pisz o tym co lubisz robić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
9 godzin temu, Gość Znad Baltyku napisał:

Nastepny zazdrosny baran

Czytaj ze zrozumieniem jeśli wiesz co to - ten hotel podałem jako przykład, że w PL nad morzem wypoczynej może tyle kosztować co na karaibach przy podobnym standardzie.

A gdzie Karaiby a gdzie Bałtyk każdy wie ...

chłopie jezdzij sobie i co miesiąc ;) wali mnie to na co wydajesz własną kase.  Zarobiłeś i cie stać to mnie nie obchodzi czy wydasz 5 tys czy 15 tyś. Znam takich paru wczasowiczów co potem jezdza na drugą wieś z przemysłem bo jest o grosz wiecej na kilu albo jęczą jak to klęska i nędza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
1 godzinę temu, Gość heh napisał:

chłopie jezdzij sobie i co miesiąc ;) wali mnie to na co wydajesz własną kase.  Zarobiłeś i cie stać to mnie nie obchodzi czy wydasz 5 tys czy 15 tyś. Znam takich paru wczasowiczów co potem jezdza na drugą wieś z przemysłem bo jest o grosz wiecej na kilu albo jęczą jak to klęska i nędza

Zadałem proste pytanie...ale widzę,ze ono nie ma znaczenia bo wszystko i tak zaczyna i kończy się na cenie przemysłu:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wincent
2 godziny temu, Gość heh napisał:

chłopie jezdzij sobie i co miesiąc ;) wali mnie to na co wydajesz własną kase.  Zarobiłeś i cie stać to mnie nie obchodzi czy wydasz 5 tys czy 15 tyś. Znam takich paru wczasowiczów co potem jezdza na drugą wieś z przemysłem bo jest o grosz wiecej na kilu albo jęczą jak to klęska i nędza

Ja tez znam takich co na wczasy nie jeżdżą a jadą 4-5 km na inny skup bo dał mi grosza hahaha ;) pozdrawiam tych co potrafią liczyć ;) chyba ze to hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2019 o 06:49, Gość Adam napisał:

Nurkuję 

Serdecznie zazdroszczę.

Ja natomiast od czasu do czasu grywam na saksofonie w zespole muzycznym. I cieszy mnie to, że tańczą jak im zagram zarówno ci co wrócili z Egiptu, Malediwów  czy Kołobrzegu ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Zebek napisał:

Serdecznie zazdroszczę.

Ja natomiast od czasu do czasu grywam na saksofonie w zespole muzycznym. I cieszy mnie to, że tańczą jak im zagram zarówno ci co wrócili z Egiptu, Malediwów  czy Kołobrzegu ???.

Nie ma czego zazdrościć...aż tak drogie i ekskluzywne to nie jest...dziś każdego stać,trzeba tylko chcieć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Zebek napisał:

Tu nie chodzi o kasę . Przede wszystkim trzeba miec zdrowie i ten ciagle brakujacy czas.

Pozdrawiam.

Bez przesady...nurkowanie rekreacyjne jest prawie dla każdego...

Też mam sad i daje radę wyskoczyć na nurka;)

Trzeba tylko chcieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Zebek napisał:

Tu nie chodzi o kasę . Przede wszystkim trzeba miec zdrowie i ten ciagle brakujacy czas.

Pozdrawiam.

Po śmierci czasu będzie aż nadto na wszystko, praca praca ale czas na przyjemności też musi być bo w przeciwnym razie co to za życie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielki Ben

Bo pracę na roli trzeba kochać. I ona daje wiele przyjemności. Obcowanie z przyrodą. Raz na jakiś czas wskazane jest oderwanie się od niej, aby nie zwariować. Bo nie samą pracą człowiek żyje. Nam "chłopom" przyroda wyznacza termin, kiedy możemy sobie zrobić urlop. I to też jest piękne. Ja osobiście odpoczywam między sezonem wiśniowym, a jabłkowym (10-14 dni). Urlopy spędzam w Polsce... mazury, góry, morze. Bo pieniążki wole wydawać u nas i dorabiać naszą gospodarkę, a nie arabów, greków czy inne nacje. Co nie znaczy, że nie interesuje się tym co dzieje się w świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na braki przyjemności wszelakiego typu nie narzekam , a jako człowiek i mężczyzna także czuję się spełniony. 

Życiowe mądrości kolego Tomku znane mi są z racji mojego wieku od bardzo dawna, więc daruj, ale twój wpis potraktuję jako z lekka humorystyczny aczkolwiek i trącający filozofią, która  także może być tym,  co kogoś kręci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Podroznik

Podróżujcie, pieniądze można odzyskać straconego czasu już nie.

Liczyć też trzeba umieć jak spad pod 8 groszy to nie zbieram i na wakacje nie jadę najwyżej biorę rower i jadę w ulubione miejsce się przejechać. Jak zarobię to jakiś grosz mogę sobie odłożyć na te wakacje nie żyje się po to aby tylko pracować, ale pracuje się po to aby żyć. W Dani tydzień pracy jest 37h, jedzcie zobaczcie jak tam w wielu miejscach pracują. Gość przychodzi na 7, a o 14 do domu. Robiłby nadgodziny to pierwsze kilka 50% następne już 100% zależy jaka branża i jakie zapisy w umowach związkowych. Ludzie pracują cieszą się życiem tylko w Polsce gonitwa bo dziś po 8 groszy trzeba szybciej zbierać bo jutro będzie 7. Nie o takie życie chodzi. Pracujesz w sadzie lubisz to twoja pasja możesz tam sobie siedzieć w sadzie po 12h i więcej, ale niech każdy zarabia godziwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 13:05, Gość Grecki filozof napisał:

Wniosek nasuwa się jeden...

 

Z sadownikiem oprócz ceny przemysłu nie da się porozmawiać...to człowiek bez żadnych zainteresowań

bo unas w kraju90% to przemysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MojaOpinia

Jak dzwonisz do człowieka, który kupuje za wagę w skrzyni i ci oferuje 80 groszy za jabłko inny na obierkę 70 to się zastanawiasz czy nie lepiej było wysypać jak jabłko było po 60 + VAT niż bawić się w taki handel. Inna opcja jedziesz na sortownie bo tam oferują najlepszą cenę wszędzie 1.10, 1.20 tam masz 1.40 po przesortowaniu wychodzi, że średnia wyszła 80 groszy. To też się zastanawiasz czy jak miałbyś to jabłko raz jeszcze, ale na drzewach i cena spadu skoczyłaby na 70 nie lepiej byłoby rwać i wysypać.

Tak wygląda handel w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Loverboy

Mądrego miło posłuchać a nie tylko jabłka i jabłka. Ja też wybieram się za miesiąc na 2 tygodnie również do Egiptu. Jak ktoś tego nie zobaczy na własne oczy to nie zrozumie tego podwodnego piękna natury. Smutne życie człowieka który oprócz pracy nie ma żadnych pasji i zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NormalnyCzlowiek

Podróże stały się łatwiejsze niż 10 lat temu i będą za 10 lat jeszcze łatwiejsze. Dużo ludzi tu pisze Egipt tam nie byłem może warto zobaczyć piramidy, ale polecam Tajlandię fajni ludzie, fajne widoki warto się wybrać bo tak naprawdę nawet jeśli się ktoś decyduje na biuro to można upolować wycieczkę w rozsądnej cenie. Chyba, że ktoś woli papierosy i 2200 zł/rok puścić z dymem. Nie moje, ale tak to wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość NormalnyCzlowiek napisał:

Podróże stały się łatwiejsze niż 10 lat temu i będą za 10 lat jeszcze łatwiejsze. Dużo ludzi tu pisze Egipt tam nie byłem może warto zobaczyć piramidy, ale polecam Tajlandię fajni ludzie, fajne widoki warto się wybrać bo tak naprawdę nawet jeśli się ktoś decyduje na biuro to można upolować wycieczkę w rozsądnej cenie. Chyba, że ktoś woli papierosy i 2200 zł/rok puścić z dymem. Nie moje, ale tak to wygląda.

 

Wygląda troszkę inaczej...na filmach jest zawsze cepelia dla turystów...

Jedz z plecakiem na kilka tygodni...zejdź z utartych szlaków i zobaczysz jak to wygląda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...