Skocz do zawartości

ceny drzewek jabłoni ?


Gość olo

Rekomendowane odpowiedzi

Życzę kolegom szkółkarzom żeby nie musieli palić ogniska wiosną. Normalny człowiek nie kupi w tym roku drzewek a zapaleńcom życzę powodzenia w produkcji.Zacznijcie w końcu produkować zdrowy materiał albo nikt nie będzie tego dziadostwa kupował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość olo napisał:

Życzę kolegom szkółkarzom żeby nie musieli palić ogniska wiosną. Normalny człowiek nie kupi w tym roku drzewek a zapaleńcom życzę powodzenia w produkcji.Zacznijcie w końcu produkować zdrowy materiał albo nikt nie będzie tego dziadostwa kupował..

dlaczego nie kupi ? masa osób kupi zaręczam ci w mojej okolicy jest z 8 ha przygotowane pod sad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szkółkarz
7 godzin temu, Gość olo napisał:

Życzę kolegom szkółkarzom żeby nie musieli palić ogniska wiosną. Normalny człowiek nie kupi w tym roku drzewek a zapaleńcom życzę powodzenia w produkcji.Zacznijcie w końcu produkować zdrowy materiał albo nikt nie będzie tego dziadostwa kupował..

Zawsze możesz kupić porządne drzewko w Holandii albo we Włoszech, jeżeli polskie jest "dziadowskie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2019 o 06:44, Gość Prorok napisał:

Jablka są skończone

Zeszły rok już pokazał gdzie jesteśmy i jakie możliwości sprzedażowe mamy...

 

A wy chcecie sadzić jabłonie???...

I myślicie,że będzie dobrze???

 

TU TRZEBA WYRYWAC A NIE SADZIC!!!!

ale w tym roku jest bardzo dobrze.Jak się dba tak się ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość szkółkarz
2 godziny temu, Gość We gr napisał:

I ściągnąć do Polski halamontre lub tarcznika. Brawo brawo

Tam była ironia ze słowem "porządne". 

Każdy kto kupował drzewka z Holandii czy Włoch ma punkt odniesienia jak bywa z jakością, zdrowotnością, stabilnością i tak można by wymieniać...

 

szkółkarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
2 godziny temu, Gość Prorok napisał:

Podobno już zabrakło gokdena w szkółkach...

 

Podoba mi się optymizm sadownikow

Już? Przecież ,,już" listopad jest, więc skąd to zdziwienie? Myślisz że rok temu było inaczej? U dobrych szkółkarzy trzeba rezerwować dużo wcześniej. I tak w tym roku nie ma takiego bumu na gale paskowane, aż się dziwię. Dwulatek goldena r w dobrej szkółce z lubelskiego 17zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość mil napisał:

Już? Przecież ,,już" listopad jest, więc skąd to zdziwienie? Myślisz że rok temu było inaczej? U dobrych szkółkarzy trzeba rezerwować dużo wcześniej. I tak w tym roku nie ma takiego bumu na gale paskowane, aż się dziwię. Dwulatek goldena r w dobrej szkółce z lubelskiego 17zł. 

Potwierdzam. Ja obecnie jestem na etapie zamawiania drzewek na wiosnę 2021 i już jest problem z odmianami Golden czy Gala Magma bądź Dark Ann. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 15:25, Gość szkółkarz napisał:

Tam była ironia ze słowem "porządne". 

Każdy kto kupował drzewka z Holandii czy Włoch ma punkt odniesienia jak bywa z jakością, zdrowotnością, stabilnością i tak można by wymieniać...

 

szkółkarz

Każda paleta z innej parafii, jakość materiału zależy od szczęścia a cena cosmos , pisze to z doświadczenia. W polskiej dobrej szkółce widzę co ładuje i mogę obejrzeć jeszcze przed kopaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
30 minut temu, Gość Janusz napisał:

Każda paleta z innej parafii, jakość materiału zależy od szczęścia a cena cosmos , pisze to z doświadczenia. W polskiej dobrej szkółce widzę co ładuje i mogę obejrzeć jeszcze przed kopaniem.

Duże zagraniczne szkółki mają zbudowaną markę, tzw. brand. Bazując na marce skupują drzewka od mniejszych szkółkarzy i sprzedają pod swoim szyldem. Nie twierdze, że wszystkie i zawsze. Na pewno gdy popyt przewyższa podaż na daną odmianę...

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...