Skocz do zawartości

Firma WIR Krzysztof Braun


Crackers

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Cionek napisał:

Ponoć gość jest już w Estonii czy na Litwie ... Cała sprawa wygląda na zaplanowane działanie i dzida z kraju. jedyna szansa to zbiorowy pozew, zgłoszenie do organów ścigania, prokuratura, policja ... + jakiś dobry windykator (nie komornik ;) ), który ma ręke na pulsie w razie czego.

jeżeli gość to w miarę dobrze zaplanować to nie będzie z czego ściągnąć, można jedynie starać się go wsadzić do pudla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ewidentnie dla prokuratury. nie ma sensu czekać, tylko trzeba zgłaszać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Żaden windykator tutaj nie pomoże.

Ważne, żeby zawiadomienie złożyło jak najwięcej poszkodowanych (razem lub osobno). Prokuratura i tak połączy wszystkie zawiadomienia w jedno postępowanie a wysokość szkody może mieć znaczenie dla wyroku..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
32 minuty temu, Slawo134 napisał:

A Tych którzy prowadzili skupy towaru,  nie można pociągnąć do odpowiedzialności? Przecież pomagali w oszustwie,  tylko pytanie czy świadomie czy nie...

chcesz kogoś pociągać do odpowiedzialność za to ze pracowali dla złodzieja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Krzysztofie dobrze że chociaż jest jakiś kontakt z Panem ale proszę podać konkretną datę do kiedy mamy czekać na płatności? A po tym terminie proponuję spotkanie z poszkodowanymi i poszukanie rozwiązań. Są osoby które zajmują się odzyskiwaniem pieniędzy od takich ludzi... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może nie ma sensu od razu szaleć z sądami i windykacjami, normalny czas płatności firm zagranicznych to 60 dni. Z reguły każdy z nas ma wpisane 21 dni, a Pan Krzysztof czeka 3 razy tyle, więc dajmy mu te 60 dni i dopiero można zacząć działać. Mi też jest winny bardzo duże pieniądze i wiem jedno, jeśli wszyscy zaczniemy się sądzić, to prędko nie zobaczymy pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 10:41, Krzysztof Wir napisał:

Witam sam czekam na zaległe przelewy, które mam zagwarantowane do końca tego miesiąca. Jak wpłyną mi w/w środki będę sukcesywnie regulowal moje zaległości względem kontrachentow. 

Z poważaniem Krzysztof Braun

Nie wygląda to profesjonalnie i uczciwie. Jestem w stanie zrozumieć problemy z płynnością spowodowany zaległościami u kontrahentów, ale w takiej sytuacji nie zmienia się numeru telefonu, nie zwija się biznesu, nie zostawia się dostawców z brakiem informacji tylko informuje się ich i grzecznie prosi o chwilę cierpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wszedłem w ten wątek, bo widziałem jak firma WiR zachowywała się na rynku borówki; podbijała w dziwny sposób ceny... Smutne, bo chyba faktycznie jest to kolejne wyłudzenie. Wielu plantatorów zwabionych troche wyższą ceną zapominają o ostrożności...Widać to po skali działalności(jeden skup, drugi, trzeci, czwarty...) i tym, jak szybko została ona nagle zamknięta. To, że nagle zmieniła się na pieczątkach siedziba firmy z Karczewa, na Gościeńczyce.... Ja bym Państwa namawiał na szybkie działanie, a najlepiej na zorganizowanie się; jak najszybciej zgłaszanie do prokuratury i policji braku zapłacenia faktur i wniosków o zabezpieczenie, ze względu na bardzo prawdopodobną próbę wyłudzenia. Przecież jesli firma Wir otrzyma przelewy, to pieniądze nawet z zablokowanego/zabezpieczonego rachunku pójdą na płatności. Więc samej firmie WiR krzyda się nie stanie, ani jej kontrahentom; dostawcą i odbiorcą. Ale jesli te informacje od właściciela, typu „proszę jeszcze chwilę poczekac” to tylko gra na czas, żeby lepiej pozacierać ślady i pochować aktywa i kasę? 

Taki lub bardzo podobny schemat wyłudzeń, to od kilku lat plaga w handlu owocami... Jeśli faktycznie towar był chociaż częściowo sprzedawany od razu ze strata na Broniszach... to tylko bbyło bby potwierdzenie tego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy bezzwłocznie powiadomić (każdy z osobna) prokuraturę, policję oraz urząd skarbowy (w Otwocku).  Jeżeli Pan Krzysztof będzie realizował swoje zobowiązania żadna krzywda ze strony tych instytucji mu nie grozi a upływający czas gra na naszą niekorzyść. Pan Krzysztof mając dobre intencje i chęć zrealizowania swoich zobowiązań sam powinien wystąpić z propozycją spotkania oraz przedstawienia nam wyjścia z zaistniałej sytuacji. Póki co robieni jesteśmy w przysłowiowe JAJKO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...