Skocz do zawartości

Firma WIR Krzysztof Braun


Crackers

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Cionek napisał:

Ponoć gość jest już w Estonii czy na Litwie ... Cała sprawa wygląda na zaplanowane działanie i dzida z kraju. jedyna szansa to zbiorowy pozew, zgłoszenie do organów ścigania, prokuratura, policja ... + jakiś dobry windykator (nie komornik ;) ), który ma ręke na pulsie w razie czego.

jeżeli gość to w miarę dobrze zaplanować to nie będzie z czego ściągnąć, można jedynie starać się go wsadzić do pudla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ewidentnie dla prokuratury. nie ma sensu czekać, tylko trzeba zgłaszać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Żaden windykator tutaj nie pomoże.

Ważne, żeby zawiadomienie złożyło jak najwięcej poszkodowanych (razem lub osobno). Prokuratura i tak połączy wszystkie zawiadomienia w jedno postępowanie a wysokość szkody może mieć znaczenie dla wyroku..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Slawo134 napisał:

A Tych którzy prowadzili skupy towaru,  nie można pociągnąć do odpowiedzialności? Przecież pomagali w oszustwie,  tylko pytanie czy świadomie czy nie...

chcesz kogoś pociągać do odpowiedzialność za to ze pracowali dla złodzieja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Panie Krzysztofie dobrze że chociaż jest jakiś kontakt z Panem ale proszę podać konkretną datę do kiedy mamy czekać na płatności? A po tym terminie proponuję spotkanie z poszkodowanymi i poszukanie rozwiązań. Są osoby które zajmują się odzyskiwaniem pieniędzy od takich ludzi... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może nie ma sensu od razu szaleć z sądami i windykacjami, normalny czas płatności firm zagranicznych to 60 dni. Z reguły każdy z nas ma wpisane 21 dni, a Pan Krzysztof czeka 3 razy tyle, więc dajmy mu te 60 dni i dopiero można zacząć działać. Mi też jest winny bardzo duże pieniądze i wiem jedno, jeśli wszyscy zaczniemy się sądzić, to prędko nie zobaczymy pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 10:41, Krzysztof Wir napisał:

Witam sam czekam na zaległe przelewy, które mam zagwarantowane do końca tego miesiąca. Jak wpłyną mi w/w środki będę sukcesywnie regulowal moje zaległości względem kontrachentow. 

Z poważaniem Krzysztof Braun

Nie wygląda to profesjonalnie i uczciwie. Jestem w stanie zrozumieć problemy z płynnością spowodowany zaległościami u kontrahentów, ale w takiej sytuacji nie zmienia się numeru telefonu, nie zwija się biznesu, nie zostawia się dostawców z brakiem informacji tylko informuje się ich i grzecznie prosi o chwilę cierpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wszedłem w ten wątek, bo widziałem jak firma WiR zachowywała się na rynku borówki; podbijała w dziwny sposób ceny... Smutne, bo chyba faktycznie jest to kolejne wyłudzenie. Wielu plantatorów zwabionych troche wyższą ceną zapominają o ostrożności...Widać to po skali działalności(jeden skup, drugi, trzeci, czwarty...) i tym, jak szybko została ona nagle zamknięta. To, że nagle zmieniła się na pieczątkach siedziba firmy z Karczewa, na Gościeńczyce.... Ja bym Państwa namawiał na szybkie działanie, a najlepiej na zorganizowanie się; jak najszybciej zgłaszanie do prokuratury i policji braku zapłacenia faktur i wniosków o zabezpieczenie, ze względu na bardzo prawdopodobną próbę wyłudzenia. Przecież jesli firma Wir otrzyma przelewy, to pieniądze nawet z zablokowanego/zabezpieczonego rachunku pójdą na płatności. Więc samej firmie WiR krzyda się nie stanie, ani jej kontrahentom; dostawcą i odbiorcą. Ale jesli te informacje od właściciela, typu „proszę jeszcze chwilę poczekac” to tylko gra na czas, żeby lepiej pozacierać ślady i pochować aktywa i kasę? 

Taki lub bardzo podobny schemat wyłudzeń, to od kilku lat plaga w handlu owocami... Jeśli faktycznie towar był chociaż częściowo sprzedawany od razu ze strata na Broniszach... to tylko bbyło bby potwierdzenie tego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Należy bezzwłocznie powiadomić (każdy z osobna) prokuraturę, policję oraz urząd skarbowy (w Otwocku).  Jeżeli Pan Krzysztof będzie realizował swoje zobowiązania żadna krzywda ze strony tych instytucji mu nie grozi a upływający czas gra na naszą niekorzyść. Pan Krzysztof mając dobre intencje i chęć zrealizowania swoich zobowiązań sam powinien wystąpić z propozycją spotkania oraz przedstawienia nam wyjścia z zaistniałej sytuacji. Póki co robieni jesteśmy w przysłowiowe JAJKO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...