Skocz do zawartości

Ceny jabłek eksportowych - 2015r


torenze

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam idareta nie widziałem nigdzie żeby był po 1,8, zwykłe pisanie głupot żeby bardziej zdołować tych co sprzedali i tyle. tylko po co to robić i wypisywać brednie ? ktoś sprzedał taniej jego sprawa, ci co przytrzymali moga byc zadowoleni i tyle a nie pisac brednie o cenach z kosmosu i cwaniakować

 

masz rację, zwykłe pisanie głupot, zapewne pisze to jakiś cwaniak co sprzedał juz dawno tak jak jego sąsiad, ale on wmawia sasiadowi że jeszcze ma góry jabłek a na igricie już za 1,8 kupują tylko po to aby nie wiaodmo kogo zgrywać ...

 

zwykła głupia zawiść ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, zwykłe pisanie głupot, zapewne pisze to jakiś cwaniak co sprzedał juz dawno tak jak jego sąsiad, ale on wmawia sasiadowi że jeszcze ma góry jabłek a na igricie już za 1,8 kupują tylko po to aby nie wiaodmo kogo zgrywać ...

 

zwykła głupia zawiść ...

a masz dowod ze nie ma takich cen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo od konsumenta nie producenta:

z punktu widzenia szarego zjadacza jabłek to wygląda na to że jabłko drożeje bo na na warzywniakach do ceny 3zł już dobiło ... więc coś w tym musi być ... oczywiście pytanie ile z tego tak naprawdę dostaje producent ... dodatkowo pewnie jest to jabłko innego sortu niż eksportowe ... ( acz nie znam się, więc jak się mylę to nie bijcie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

No sytuacja jest może na pierwszy rzut oka dziwna;

-embargo, wielka produkcja, więc jabłka powinny być bardzo ciężko niesprzedawalne; przynajmniej teoretycznie na to wyglądało na początku sezonu.

Tymczasem teraz jest tak, że jabłka prosto z drzewa kosztowały jakies 0,3-0,5 PLN/kg, później sadownicy sprzedawali jabłka z kontroli po 0,5-0,7 PLN/kg na początku lutego, a w ostatnich dniach ceny realnie osiągnęły poziom +/-1,7 PLN/kg; mowa o standardowym jabłku czerwonym. Czyli cena prawie 3x wyższa za 3 miesiące przechowywania, które to ile mogło kosztować? 2grosze-5groszy więcej?

Szok, bo miała być tragedia; ale przecież jak było bardzo tanio i bardzo złe perspektywy, to już od września wielu producentów podejmowało decyzje, które ograniczały podaż jabłek z jednej strony, a z drugiej wszyscy zaczęli ostro penetrować nowe i stare rynki, żeby gdzieś to wszystko upchnąć... No i jeszcze dodatni marketingowo mega-niespodziewalnie silny efekt embarga; "Jedz jabłka na przekór Putinowi!" :-)

Jest jeszcze sprawa wycofania i bezpłatnej dystrybucji, co paradoksalnie odbywa się chyba nie najlepsza drogą i jest dość momentami kontrowersyjne jednak....

Ceny bardzo wysokie w tym momencie pewnie wszystkim zapadną w pamięci, ale pamiętać trzeba, że to już będzie nie więcej niż maksymalnie jakieś 15-25% całej sezonowej(od sierpnia do sierpnia roku kolejnego) sprzedaży. A to jeszcze nie koniec i cena może jeszcze za nurkować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość od drugiej strony

Ludzie nie dajmy się zwariować 1,4zł/kg to cena realna płacona przy załadunku. Wszystko powyżej 1,4 zł/kg i zapłata na termin choćby 7-dniowy wiąże się z 99% reklamacją od skupującego. Na wschodzie ceny już nie rosną, a jedynie z marży schodzą tamtejsi hurtownicy, którzy muszą sobie czymś zamortyzować to ryzyko (bo dla nich jest już za drogo). Także jeśli ktoś sprzedaje za 1,5 albo 1,6 zł/kg to niech się nie zdziwi jak nawet od zaufanego eksportera z którym handluje od X lat dostanie reklamacje na 1-2 tys. euro i będzie musiał ją przyjąć. I wtedy sobie przeliczy że lepiej wyszło by sprzedać za 1,3zł/kg. Pamiętajcie z każdego samochodu da się coś wybrać niezgodnego z normami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dajmy się zwariować 1,4zł/kg to cena realna płacona przy załadunku. Wszystko powyżej 1,4 zł/kg i zapłata na termin choćby 7-dniowy wiąże się z 99% reklamacją od skupującego. Na wschodzie ceny już nie rosną, a jedynie z marży schodzą tamtejsi hurtownicy, którzy muszą sobie czymś zamortyzować to ryzyko (bo dla nich jest już za drogo). Także jeśli ktoś sprzedaje za 1,5 albo 1,6 zł/kg to niech się nie zdziwi jak nawet od zaufanego eksportera z którym handluje od X lat dostanie reklamacje na 1-2 tys. euro i będzie musiał ją przyjąć. I wtedy sobie przeliczy że lepiej wyszło by sprzedać za 1,3zł/kg. Pamiętajcie z każdego samochodu da się coś wybrać niezgodnego z normami.

Jak Ci sie chłopok nie opłaci handlować to zmień zawód weź się za robote a nawet załóż  sobie sad jak to taki zysk mamy przeciez demokracje. Dwa lata temu w maju była cena 2 złote później nawet rosło i nikt nie pisał głupot że się nie opłaci, poniewaz opłaciło sie i to jeszcze bardzie tak podejrzewam teraz  wielki lament bo trza chlopu dac te 1,70 co myślisz że takie to kokosy jak tak według Cb to wróć do pierwszego zdania, TYLE w temacie, narazie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

A co sie dziwisz?cel osiagniety. Cena podchodzi pod 2zl brutto to co sie dluzej zastawiac

prawda jest taka ze te ceny 2 zł to są ceny nie realne bynajmniej u nas sandomierz .

dzis był białorusin i powiedział ze daje 1.5 za czerwone

jak sie zapytał ile za princa i jak powiedziałem 2 zł to nic nie powiedział i poszedł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

A ja oddałem na banki. Małe, duże zielone czerwone z kropką z grzybkiem ect... KAŻDE ! Po 1.72 kg  i biorąc pod uwagę że wszystkie chłodnie wyłączyłem do 10 marca, wyszedłem na tym bardzo , bardzo dobrze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze te ceny 2 zł to są ceny nie realne bynajmniej u nas sandomierz .

dzis był białorusin i powiedział ze daje 1.5 za czerwone

jak sie zapytał ile za princa i jak powiedziałem 2 zł to nic nie powiedział i poszedł..

 

prawda jest taka ze te ceny 2 zł to są ceny nie realne bynajmniej u nas sandomierz .

dzis był białorusin i powiedział ze daje 1.5 za czerwone

jak sie zapytał ile za princa i jak powiedziałem 2 zł to nic nie powiedział i poszedł..

dziś poszedł i nic nie powiedział  ,ale niedługo wróci i zapłaci  2zł a może nawet więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oddałem na banki. Małe, duże zielone czerwone z kropką z grzybkiem ect... KAŻDE ! Po 1.72 kg  i biorąc pod uwagę że wszystkie chłodnie wyłączyłem do 10 marca, wyszedłem na tym bardzo , bardzo dobrze .

 

To co to jest mi wyszło po 1.70 w lutym z przechowalni a ładowalismy po pół skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaliście to okej i nie ma co żałować,  bo mając kilkaset ton  nikt nie jest wstanie naszykować i sprzedać wszystkiego w tydzień jak jest cena. No chyba, że dać na sortownie ale tam wiadomo jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt na czerwone 1,6 to  dobra cena. Ale idared rzeczywiście 1,7-1,75 można wziąć z płatnością natychmiastową

z tego co wiem to dzis w okolicach Białej Rawskiej już 1,8zł za czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to dzis w okolicach Białej Rawskiej już 1,8zł za czerwone

1,90 za czerwone i 2zł za idareda samo jabłko bliskie okolice Grójca tyle wołają.

Po takiej cenie nie jestem w stanie zakupić jabłek maksymalna cena za jabłko którą mogę teraz zaproponować sadownikowi to 1,75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kacper_opole

1,90 za czerwone i 2zł za idareda samo jabłko bliskie okolice Grójca tyle wołają.

Po takiej cenie nie jestem w stanie zakupić jabłek maksymalna cena za jabłko którą mogę teraz zaproponować sadownikowi to 1,75.

Słabiutko Robert do mnie juz dzwonił gośc sam prponował 1,80 wiec mysle że 1,90 by powiedział to by zapłacił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutko Robert do mnie juz dzwonił gośc sam prponował 1,80 wiec mysle że 1,90 by powiedział to by zapłacił

Jeżeli ma z czego to dla czego nie tylko gratulować z tego co wiem to powoli zaczynają się problemy ze zbytem po stronie wschodniej kupcy ze wschodu podobno odmawiają samochody,ale ile w tym prawdy to nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma z czego to dla czego nie tylko gratulować z tego co wiem to powoli zaczynają się problemy ze zbytem po stronie wschodniej kupcy ze wschodu podobno odmawiają samochody,ale ile w tym prawdy to nikt nie wie.

Już nie siejcie propagandy wystarczy jej na ten sezon. Jabłko schodzi i to za***iście telefony cały czas Ja otwieram idareta i sprzedaje go po 2 zł netto za samo jabłko płatne gotówką przy odbiorze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie siejcie propagandy wystarczy jej na ten sezon. Jabłko schodzi i to za***iście telefony cały czas Ja otwieram idareta i sprzedaje go po 2 zł netto za samo jabłko płatne gotówką przy odbiorze...

To słabiutko ja juz dostaje 2,3zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...