Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  myślę że czas by założyć wątek o 365 Farmnet. Chyba jednak się nie ucieknie od teleonu.
Wczoraj pobrałem apkę, póki co to ten cyfrowy dziennik gospodarstwa: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.farmnet365.app
Juz mnie denerowowało to że w sumie wszędize na oko -  zakupy, wydatki .. jest darmowa, więc nic nie tracę, jak ktoś ma ochotę to możemy potestować wspólnie.

Zobaczymy co to jest warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chorążyzawszezdąży

Z tego co widzę to aplikacja jest do zarządzania gospodarstwem. No dobrze, tylko komu to jest potrzebne?

Ja na 30ha wszystko ogarniam w arkusuzu kalkulacyjnym, zeszycie i na kalendarzu i uważam, że to mi wystarczy.

Jakie argumenty aby tam przejść i tego używać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadziłem to do tej pory w zeszycie, ale cigle o czymś zapominałem, arkusz pewnie też dobry, ale też trzeba pamiętac na koniec dnia uzupełnić. Dlatego sobie wymyśliłem że telefon w sumie non stop nosisz, więc wskakujesz do ciągnika i myk zapisuje. A chodzi o to że cigle miałem problem z precyzyjnym ustaleniem kosztów / przychodów, co do złotówki.Po pierwszym dniu testów,  tego co pamiętam, to wczesniej te dane były w chmurze, a teraz normalnie na karcie pamięciu w telefonie, więc nigdzie danych nie wysyłam. No nic, testuje dalej - ale już widze że przydałyby się te ich żółte skrzynki, te boxy gdzie się podkręca do maszyny i w momencie szczepiania z traktorem już mam połowę wpisaną, tylko dawkę dopisuje i koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chorążyzawszezdąży

No tak tylko telefon masz przy sobie, ale ten zeszyt jest u nas na chacie przy telewizorze i żona i syn mogą sobie podejrzeć co tam naskrobałem i w kalendarzu zobaczyć co jest zaplanowane.

Może zainstaluje aby potestować ale ja tam jestem tradycjonalistą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Cześć, z ciekawości zainstalowałem sobie tą apkę z czystej ciekawości i jest ciekawie, dość przejrzyscie zrobiona na zaasadzie dziennika rzeczy do zrobienia lub jak to niektórzy nazywają TODO listy.

Pełna lista nawozów i środków ochorny na pewno na plus - nie trzeba pamiętać dokładnie nazw środków.

Jestem ciekaw czy apka będzie rozwijana a jeśli tak to w jakim kierunku.

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kalkulator plus prosty arksuz kalkulacyjny by się przydały.

Swoją drogą to chętnie bym przeczytał jakiś rzetelny test porównawczy aplikacji - panowie z Igritu mogli by coś takiego wysmarować, skoro rozwijają sekcje newsową :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cześć, więc tak zainstalowałem i się zmusiłem przez ten tydzień do korzystania. Pierwsze dni, były ciężkie, ale w końcu zacząłem się przyzwyczajać. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że z poziomu kieszeni (telefon w niej jest) w trakcie przerw w pracy, czy po doczepieniu maszyny i jazdy na wprost - spokojnie sobie mogłem notować kolejne prace. Patrząc na swoje tygodniowe zapisy to dochodze do wniosku że najciekawsze będzie czytać to po upływie jakiegoś czasu, a najlepiej jako wskazówki w kolejnym sezonie (uczenie się na błędach - najlepiej zapisanych błędach). Póki co apkę oceniam pozytywnie, faktycznie działa bardzo intuicyjnie. Warto spróbować, tym bardziej że bezpłatna jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

W programie nie ma specjalnego miejsca do dodawania rośliny do pola. Robimy to przez sporządzenie dokumentacji siewu. Aby to zrobić wcześniej należy dodać odpowiednią odmianę w zakładce zarządzanie>uprawa roślin>rośliny i odmiany, gdzie w prawym górnym rogu dodajemy "+ odmiany własne". Wybieramy najpierw gatunek, a następnie wpisujemy nazwę odmiany i ewentualnie inne informacje. Jeśli chcemy zacząć dokumentowanie np. od nawożenia to podczas sporządzania odpowiedniej dokumentacji możemy wybrać roślinę na jakiej stosujemy nawożenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...