Jump to content

Recommended Posts

Cześć,  myślę że czas by założyć wątek o 365 Farmnet. Chyba jednak się nie ucieknie od teleonu.
Wczoraj pobrałem apkę, póki co to ten cyfrowy dziennik gospodarstwa: https://play.google.com/store/apps/details?id=de.farmnet365.app
Juz mnie denerowowało to że w sumie wszędize na oko -  zakupy, wydatki .. jest darmowa, więc nic nie tracę, jak ktoś ma ochotę to możemy potestować wspólnie.

Zobaczymy co to jest warte :)

Guest Chorążyzawszezdąży

Z tego co widzę to aplikacja jest do zarządzania gospodarstwem. No dobrze, tylko komu to jest potrzebne?

Ja na 30ha wszystko ogarniam w arkusuzu kalkulacyjnym, zeszycie i na kalendarzu i uważam, że to mi wystarczy.

Jakie argumenty aby tam przejść i tego używać?

Ja prowadziłem to do tej pory w zeszycie, ale cigle o czymś zapominałem, arkusz pewnie też dobry, ale też trzeba pamiętac na koniec dnia uzupełnić. Dlatego sobie wymyśliłem że telefon w sumie non stop nosisz, więc wskakujesz do ciągnika i myk zapisuje. A chodzi o to że cigle miałem problem z precyzyjnym ustaleniem kosztów / przychodów, co do złotówki.Po pierwszym dniu testów,  tego co pamiętam, to wczesniej te dane były w chmurze, a teraz normalnie na karcie pamięciu w telefonie, więc nigdzie danych nie wysyłam. No nic, testuje dalej - ale już widze że przydałyby się te ich żółte skrzynki, te boxy gdzie się podkręca do maszyny i w momencie szczepiania z traktorem już mam połowę wpisaną, tylko dawkę dopisuje i koniec. 

Guest Chorążyzawszezdąży

No tak tylko telefon masz przy sobie, ale ten zeszyt jest u nas na chacie przy telewizorze i żona i syn mogą sobie podejrzeć co tam naskrobałem i w kalendarzu zobaczyć co jest zaplanowane.

Może zainstaluje aby potestować ale ja tam jestem tradycjonalistą

Ja też do tego jak pies do jeża podchodziłem, z pół roku!! Ale w końcu spróbuje, najwyżej powiem że to nie dla mnie :) Póki co powoli sobie uzupełniam

Guest Maciek

Ściągnałem i zainstalowałem, ale poki co tylko się zgłosiłem do konkursu na quada a co do palikacji to teraz nie mam czasu wnikać, w zimie będzie więcej czasu.

Quadzik by styknął ;) Ja wieczorami jedynie blizej się temu przyglądam. Może przez weekend wrzucę więcej info z obserwacji.

Cześć, z ciekawości zainstalowałem sobie tą apkę z czystej ciekawości i jest ciekawie, dość przejrzyscie zrobiona na zaasadzie dziennika rzeczy do zrobienia lub jak to niektórzy nazywają TODO listy.

Pełna lista nawozów i środków ochorny na pewno na plus - nie trzeba pamiętać dokładnie nazw środków.

Jestem ciekaw czy apka będzie rozwijana a jeśli tak to w jakim kierunku.

Pozdrawiam

Mi brakuje po prostu szybkiego, prostego i łatwego narzędzia  kontroli kosztów. Bo tak na oko, to wiesz jeden chłop w szpitalu umarł :D

No właśnie, kalkulator plus prosty arksuz kalkulacyjny by się przydały.

Swoją drogą to chętnie bym przeczytał jakiś rzetelny test porównawczy aplikacji - panowie z Igritu mogli by coś takiego wysmarować, skoro rozwijają sekcje newsową :) 

Cześć, więc tak zainstalowałem i się zmusiłem przez ten tydzień do korzystania. Pierwsze dni, były ciężkie, ale w końcu zacząłem się przyzwyczajać. Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że z poziomu kieszeni (telefon w niej jest) w trakcie przerw w pracy, czy po doczepieniu maszyny i jazdy na wprost - spokojnie sobie mogłem notować kolejne prace. Patrząc na swoje tygodniowe zapisy to dochodze do wniosku że najciekawsze będzie czytać to po upływie jakiegoś czasu, a najlepiej jako wskazówki w kolejnym sezonie (uczenie się na błędach - najlepiej zapisanych błędach). Póki co apkę oceniam pozytywnie, faktycznie działa bardzo intuicyjnie. Warto spróbować, tym bardziej że bezpłatna jest ;)

Guest Samsung

Fajna prosta apka jak dla mnie. I mam nadzieję że taka zostanie bo niektóre to są takie kobyły, że nie wiadomo gdzie palec włożyć,  heheh :)

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...