Skocz do zawartości
Advertisement

2019 nowy sezon ceny jabłek ?


appleman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość gość grójec

to mu cenę powiedział w tym roku.Nie mniej jak 2zł z drzewa to jeszcze bym się zdecydował.W tym roku za daromo się skonczyło.W tym roku jabłko będzie cene jak złoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość grójec
2 godziny temu, Gość Lopek napisał:

Na jakie rynki chcecie sprzedawać i jakie odmiany po ponad 2 zł? Bo jestem ciekawy. 

na sortownię za wagę w skrzyni.Za kazde jabuszko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DOmino...

Ja tam życzę wszystkim aby było i 3 zł w marcu. Ale realia 1.2-1.5 po przesortowaniu. kwestia odmian. Gorzej jeśli ktoś naprawde nie ma towaru. bo to chyba ostatni rok z dobra ceną kolejne 10 może byc dokładka jesli nie bedzie żadnych anomali w Europie.. sam karczuję 30ha  robie sortowanie i tyle. NIe bede produkować w 2020/2021 deseru za 40 gr.  przerabiałem tanie lata i drogie. Liczac dokładnie czas pracy i wkład lepiej handlować. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Realne ceny
7 godzin temu, Gość Lopek napisał:

Na jakie rynki chcecie sprzedawać i jakie odmiany po ponad 2 zł? Bo jestem ciekawy. 

Myślę, że do nibylandii.  2 zł prosto z drzewa, marzyciel.. 1.5 na sortowanie od 7 cm, tak się dowiedziałem w firmie, która kupi i zapłaci w ciągu 10 dni, odda skrzynię i mnie na kg nie kwiwnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za jabłko prosto z drzewa 1 zł kiedy spad już ponad 60 groszy to tak naprawdę, średnio się to opłaca, bo trzeba z tym jabłkiem się obchodzić jak z jajkiem, lepiej poczekać i sypać po te 80 jak leci niż urobić się dla 20 groszy więcej. Takie moje zdanie, spadów w tym roku nie będzie, bo sady przemysłowe zarośnięte, a na drzewach jak są to pingpongi bo w wielu miejscach susza zrobiła swoje. Tam gdzie była woda i nawadnianie to raczej u sadowników dobrze dbających o jabłko oni będą chcieli sprzedać na deser także wg. mnie zakłady chcąc kupić jabłko będą musiały zachęcić ceną aby ludzie oddawali to co trochę gorsze na przemysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Lop napisał:

Dostałem propozycję jabłko w skrzynie kupującego. Gala Must 1.3. princ 1.2, golden 1.3, Red chief 1.5, idared Ligola i jonagoldy 1 zł. Ceny dobre jak za jabłko prosto z drzewa chyba sprzedaje klientowi wszystko. Kasa na kole

 Skrzynie jego. 

Takie ceny byłyby dobre . Tylko ciekawe czy goldena zapłacą 1,3 i princa 1.2 w skrzyni skoro jest go dużo w tym roku i jakość bardzo dobra . Kto przepłaci za jablka ten straci w tym sezonie . To tylko propaganda ze mało Jablek. O rosyjskim rynku Polacy mogą zapomnieć a na te rynki gdzie są obecnie wysyłane Jablek spokojnie wystarczy  .Szkolkarze już ręce zacierają bo telefony non stop za drzewkami dzwonią i zamawiają . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Realista

Nie kłam hedonisto nikt 2 zł nawet za Royala nie płaci.Max to 1,7 możesz wziąć na rękę gotówkę.Wiekszośc grup jest nie wypłacalne.To tylko ogłasza dupki sprzedaż po 2-2,5 i same durne po 3 zł.Jabłko to nie kokosy.Ja wiem jaka jest sytuacja na rynkach wshodnich.Zobaczymy jake ceny bedą za miesiąc...i na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wczoraj zrobiłem rundę po grójeckich terenach i się zdziwiłem jak mało jabłek jest w sadach. Wszystkie drzewa na silniejszych podkładkach jak 26 bez jabłek, większość jonagoldów(nie zależnie od podkładki) po parę kg na drzewie chodź zdarzały się i ładnie obrodzone kwatery princa ale sporadycznie. Kortlandy również po parę kg na drzewach. Jedynie co dopisał to szampion(chodź nie wszędzie) idared, gloster i gala te odmiany dadzą przyzwoity plon, reszta bardzo skromnie. A jak to wygląda w innych stronach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
2 godziny temu, Gość Gość Realista napisał:

Nie kłam hedonisto nikt 2 zł nawet za Royala nie płaci.Max to 1,7 możesz wziąć na rękę gotówkę.Wiekszośc grup jest nie wypłacalne.To tylko ogłasza dupki sprzedaż po 2-2,5 i same durne po 3 zł.Jabłko to nie kokosy.Ja wiem jaka jest sytuacja na rynkach wshodnich.Zobaczymy jake ceny bedą za miesiąc...i na wiosne.

Hedonista nie kłamie. Dostałem propozycję kilka dni temu za Gale Royal 2 zl na Bliski i Daleki Wschód. Jeżeli coś zmieniło się przez te kilka dni to chętnie przeczytam. Nigdy nie sprzedaje jabłek po zbiorze więc temat cen w tej chwili mnie nie grzeje. Obecnie trwa badanie rynku, cena ustabilizuje sie za kilka tygodni. Co do GP to masz rację, temat rzeka. Pragmatyku, jeżeli w takim roku jak ten odmiany eksportowe nie będę kosztować 2 zl/kg (Gala, Golden, Red Jonaprince, Red Delicious) to przypuszczam, że o cenach na poziomie 2 zl trzeba bezpowrotnie zapomnieć. 

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
10 godzin temu, Gość hedonista napisał:

Gale Royal na Indie.

Ile procent krajowej produkcji będzie wysłanych jabłka Gali Royal do Indii? Ludzie ogarnięcie się w Polsce jest mniej jabłek ale cała Europa ma jabłka. W jednym kraju więcej w drugim mniej. W 17 roku nie było jabłek ani w Polsce ani w Europie a ceny nie było! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stanisław

Najlepiej jakby jabłko było po 0.50 gr. Wtedy ten co kupuję jest szczęśliwy. Co mnie kuźwa banan obchodzi w lidlu. Akcja tylko w sobotę żeby ludzi przyciągnąć. Jabłko ma być po 2 zł . Za 5 lat tylko banan ci zostanie do kupienia. Najlepiej za darmo robić. A handlarz ma zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
6 godzin temu, Gość Lopek napisał:

Ile procent krajowej produkcji będzie wysłanych jabłka Gali Royal do Indii? Ludzie ogarnięcie się w Polsce jest mniej jabłek ale cała Europa ma jabłka. W jednym kraju więcej w drugim mniej. W 17 roku nie było jabłek ani w Polsce ani w Europie a ceny nie było! 

W pierwszym kwartale 2019 czyli od stycznia do kwietnia 15,6 tys. ton.  7 pozycja po Białorusi, Egipcie, Kazachstanie, Rumuni, Niemczech i Holandii.

Zacznijmy od tego, że w tej chwili trwa dyskusja czy w ogóle jest sens robienia prognoz zbioru jabłek przez WAPA. Często wartości są nieoszacowane lub przeszacowane. Poza tym widać po prognoza rozchwianie cenowe praktycznie w każdym roku więc to że "Zachód" twierdzi, że ma normalne zbiory... 

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby jabłko było po 2 zł bo sam jestem producentem ale jest to nie realne. Jestem z okolic Opola Lubelskiego. W okolicy jest 3 albo 4 firmy które kupują jabłka i płacą. Reszta to płotki. Na cztery grupy producenckie tylko jedna działa jak należy i wysyła jabłka i płaci w terminie. Tak naprawdę to nie ma komu sprzedać tych owocow. Każdy zwiększa naszadzenia a nowych rynków nie ma. W ubiegłym roku około połowy towaru co była schowana w chłodniach poszło na Eskimosa, BDF, lub obierki.  W tym roku jest towaru mniej ale patrząc realnie firmy w mojej okolicy będą miały co robić i nikt nie będzie się bił o towar. Sprzedałem w tamtym roku towar nie pewnej firmie bo było drożej i do dziś nie mam pieniędzy. Taka przestroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d

Gala royal i inne paskowane? U nas nie ma gdzie tego sprzedać. A ludzie sądzą bo ktoś pisze w internecie że będzie 2zl. W tamtym roku odbiorca płacił za galę paskowana 5 gr więcej niż za Must. Ten towar będzie jechał do was w mazowieckie - bo na naszych ziemiach wyjdzie trochę wcześniej. I ceny będą porównywałem z must. Wiem że zostanę zaraz skrytykowany bo co on gada jak jabłko zapłaci ale przypomnienie sobie moje słowa wiosna.  Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Adam napisał:

Wczoraj zrobiłem rundę po grójeckich terenach i się zdziwiłem jak mało jabłek jest w sadach. Wszystkie drzewa na silniejszych podkładkach jak 26 bez jabłek, większość jonagoldów(nie zależnie od podkładki) po parę kg na drzewie chodź zdarzały się i ładnie obrodzone kwatery princa ale sporadycznie. Kortlandy również po parę kg na drzewach. Jedynie co dopisał to szampion(chodź nie wszędzie) idared, gloster i gala te odmiany dadzą przyzwoity plon, reszta bardzo skromnie. A jak to wygląda w innych stronach?

nie tylko jabłka są w grójeckim.Cała Polska teraz sadzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tylewtemacie

2 zła propozycja za galę na Bliski Wschód :lol: , ludzie ja byłem w Katarze tam żadnego polskiego jabłka nie znalazłem były włoskie, z Francji, z Holandii z USA, Australii, z Chin, ale nie z Polski. Prima Warka kupuje galę must za 1.10 zł po co mieliby komuś płacić 2 zł jak daliby 1.50 i zawaliliby ich tym jabłkiem. Niektórzy czytają jakieś durne ogłoszenia bo ktoś napisał, ze zapłaci za coś 2 zł, a potem innym wydaje się, że takie są ceny. Druga sprawa jak 4 jabłka w sklepie będą kosztować 6 zł to ludzie wolą sobie zapakować 4 pomarańcze za 2 czy 3 zł albo 4 banany za te 2 zł niż te 4 jabłka.

Spad kosztuje 50 groszy bo wiele go nie ma, ludziom nie chce się wchodzić w sad gdzie trawa po pas i gdzie trzeba siłować się z jabłonką bo susza zostawiła na drzewach małe piłeczki, które nie chcą lecieć więc niektórych taka nierówna walka zniechęca do tego jabłka, nie ma jabłka więc zakłady próbują zachęcić, ale klęski urodzaju nie ma co najwyżej jest go mniej więc i cena trochę lepsza niż gdyby tego jabłka było do oporu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jegor Jegorow

Na zachodzie jabłka jest pełno. Jonagoldów nie zabraknie, tylko czekać aż na Broniszach będzie Jonagold z Belgii czy Holandii. Mówicie tu o Gali paskowamej za 2zl. To na dziś 46 eurocentów. Węgrzy za paskowane sporty oczekują max 37 centów. Nie jest to żadna odkrywcza teza ale, jabłka w tym roku nikomu nie zabraknie to raz. Dwa, ceny nie będą może tak koszmarne jak rok temu ale nie będzie nikt płacił za jabłko po 2 zł za wagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...