Skocz do zawartości

2019 nowy sezon ceny jabłek ?


appleman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 370
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Grójec

Ależ tu jest wysyp wszelakiej maści idiotów. Ludzie, do jasnej cholery, co to za dyskusje i wklejanie jakiś głupich zdjęć, co to zmienia? U jednego jabłek jest full, u drugiego nie ma prawie wcale, w przekroju całego kraju będzie około 50% tego co rok temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

A co do urodzaju w Holandii, taki tam urodzaj, że Holendrzy, Belgowie, Włosi co po lepszych producentach już jeżdżą i szukają towaru. Tylko szukają tego co potrzebne, a nie idareta, szampona i glostera, ale skąd może o tym wiedzieć jeden z drugim co najdalej jabłka sprzedał sam to we Wrocławiu albo Katowicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość gość grójec
W dniu 4.08.2019 o 21:52, Gość Grójec napisał:

Ależ tu jest wysyp wszelakiej maści idiotów. Ludzie, do jasnej cholery, co to za dyskusje i wklejanie jakiś głupich zdjęć, co to zmienia? U jednego jabłek jest full, u drugiego nie ma prawie wcale, w przekroju całego kraju będzie około 50% tego co rok temu. 

na tyle na sadzeń będzie akurat .Jakieś godne pieniąszki się wezmie będzie można coś zajwest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość yhy napisał:

tak tak a w sklepie będzie po 6 zł.........za to obok lezy piękna brzoskwinia w Inter Marche za 3,50 za kg. Co ludzie wybiorą ? chyba jasne.....

I tu jest problem. Dlaczego w sklepie ma być 6 zł? Czy to nie za duża marża? Przy cenie kupna np.2zł powinno być w sklepie 2.50-2.80. Kto powinien zarobić najwięcej na towarze? Moim zdaniem ten co produkuje bo ma największe koszty i najwięcej pracy przy tym.i proszę nie pisać że sklep tez musi mieć dużą marże żeby wyjść na swoje. W sklepie takie jabłka to tylko jeden z setki produktów wiec na wszystkim po trochu ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość yhy napisał:

tak tak a w sklepie będzie po 6 zł.........za to obok lezy piękna brzoskwinia w Inter Marche za 3,50 za kg. Co ludzie wybiorą ? chyba jasne.....

Na broniszach ładne jabłko letnie 45 zł i czasami brakuje, dolicz marzę churtowni, marzę sklepu to ile ci wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Xxx napisał:

I tu jest problem. Dlaczego w sklepie ma być 6 zł? Czy to nie za duża marża? Przy cenie kupna np.2zł powinno być w sklepie 2.50-2.80. Kto powinien zarobić najwięcej na towarze? Moim zdaniem ten co produkuje bo ma największe koszty i najwięcej pracy przy tym.i proszę nie pisać że sklep tez musi mieć dużą marże żeby wyjść na swoje. W sklepie takie jabłka to tylko jeden z setki produktów wiec na wszystkim po trochu ma.

Polecam otworzyć sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
5 godzin temu, Gość Xxx napisał:

I tu jest problem. Dlaczego w sklepie ma być 6 zł? Czy to nie za duża marża? Przy cenie kupna np.2zł powinno być w sklepie 2.50-2.80. Kto powinien zarobić najwięcej na towarze? Moim zdaniem ten co produkuje bo ma największe koszty i najwięcej pracy przy tym.i proszę nie pisać że sklep tez musi mieć dużą marże żeby wyjść na swoje. W sklepie takie jabłka to tylko jeden z setki produktów wiec na wszystkim po trochu ma.

50 gr więcej ? chłopie policz transport, pośrednik musi coś zarobić,  koszt wywalenia przez sklep tego co im zgnije bo nie sprzedają 100 % tego co jest na półce, owoc to nie plastik,  to przy takich cenach by dołożyli do interesu. 6 zł to raczej cena za jabłko najdroższe bo były ceny 1,99 w marketach za podstawowe odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość tomk napisał:

50 gr więcej ? chłopie policz transport, pośrednik musi coś zarobić,  koszt wywalenia przez sklep tego co im zgnije bo nie sprzedają 100 % tego co jest na półce, owoc to nie plastik,  to przy takich cenach by dołożyli do interesu. 6 zł to raczej cena za jabłko najdroższe bo były ceny 1,99 w marketach za podstawowe odmiany.

no kur...a producent nie wywala towaru?zz tranport nie płaci?nie ma zadnych kosztów? typowe myslenie kogos kto nie ma o ty pojecia.....na wsi wszystko samo rosnie a chlop tylko kase liczy .jak sklep placi rolnikowi za towar 50 gr to sie rolnikowi oplaci?skoro twierdzisz ze przy marzy 50 gr by sklep dolozyl to rolik sprzedajac towar po 50 czy 60 groszy doklada caly czas bo niestety nic samo ne rosnie jesli tak myslisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że ile kg jabłek sie sprzedaje w markecie miesiecznie ? jestem któryś  dzień z rzędu i te same leżą cały czas. Sklep aby na nich zarobił musi przyciąć pogadaj z menedżerami sieci handlowych. To nie jest takie proste jak ci sie wydaje.  50 gr marży razem z pośrednikiem pisałem. Wy co roku dokładacie do interesu, nawet jak był przemysł po złotówce a deser po 1,80 to słyszałem że na zero wychodzicie także co za różnica. Sadzcie dalej na kredyt by mieć więcej niż sąsiad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
22 godziny temu, Gość hehe napisał:

Heniu, to po ile ludzie beda musieli w sklepie za to jablko zaplacic? nie zapominaj ze na rynku sa inne TAŃSZE owoce, a jablko to jablko...

gala jest odmianą exportową i jest exportowana na dalekie rynki np egipt  i do europy zachodniej  ,a na rynek krajowy do supermarketów ta odmiana nie trafia a jak trafi to jest bardzo droga,  to moze być już nawet ostatni rok  ze będzie dobra cen na tę odmiane ,bo jet bardzo dużo nasadzeń i będą bardzo wysokie zbiory tej odmiany i napewno firmy exportowe to wykorzystają i cena nie przekroczy 1zł , ale w tym roku jest mało jabłek i dlatego trzeba uważać zeby nie dać się oszukać , nie sprzedajmy gali w paski taniej niż 3zł , a gali mast taniej niż 2,5 zł , w europie zachodniej ta odmiana jest po kilka euro ,a firmy exporotwe tam właśnie te odmiane  exportują  . Nawet na ukrajnie gala  w tym roku jest trzy razy droższa niż w tamtym , w belgi od 60 do 90% jabłek jest z poparzeniami słonecznymi , na węgrzech zbiory będą o 50 % mniejsze , w całej europie będzie mniej jabłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość xxx napisał:

polecam kupic ziemie i wsadzic sad

Czy widzisz gdzieś żebym ja Ci zazdrościl tego  sadu ale piosczył na Ciebie?

Ty psioczysz że za duża marża w sklepie. Wolny rynek chcesz otwieraj sklep. Nie pasuje Ci cena na jabłko nie sprzedawaj, sprzedaj jak uznasz że to dobra cena. Lub znajdź takiego odbiorce który zapłaci Twoja cene. Zawsze możesz sad porzucic i zatrudnić się u sąsiada w sadzie , znałbyś się na robocie a "fachowcy" w każdym zawodzie są w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mykhail
13 godzin temu, Gość xxx napisał:

no kur...a producent nie wywala towaru?zz tranport nie płaci?nie ma zadnych kosztów? typowe myslenie kogos kto nie ma o ty pojecia.....na wsi wszystko samo rosnie a chlop tylko kase liczy .jak sklep placi rolnikowi za towar 50 gr to sie rolnikowi oplaci?skoro twierdzisz ze przy marzy 50 gr by sklep dolozyl to rolik sprzedajac towar po 50 czy 60 groszy doklada caly czas bo niestety nic samo ne rosnie jesli tak myslisz. 

Jak się coś nie opłaca to się tego nie robi któryś sezon.

Ziemia w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość robert napisał:

myślisz że ile kg jabłek sie sprzedaje w markecie miesiecznie ? jestem któryś  dzień z rzędu i te same leżą cały czas. Sklep aby na nich zarobił musi przyciąć pogadaj z menedżerami sieci handlowych. To nie jest takie proste jak ci sie wydaje.  50 gr marży razem z pośrednikiem pisałem. Wy co roku dokładacie do interesu, nawet jak był przemysł po złotówce a deser po 1,80 to słyszałem że na zero wychodzicie także co za różnica. Sadzcie dalej na kredyt by mieć więcej niż sąsiad

Jak czytam wypociny tego ... to mnie się gorzej robi a kapusta biała mogła być w tym roku na wiosnę w hurcie 3.5 zł kg.mogla to dlaczego jabłko ma nie być tylko skupczyki sieją propagandę.Q

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość robert napisał:

myślisz że ile kg jabłek sie sprzedaje w markecie miesiecznie ? jestem któryś  dzień z rzędu i te same leżą cały czas. Sklep aby na nich zarobił musi przyciąć pogadaj z menedżerami sieci handlowych. To nie jest takie proste jak ci sie wydaje.  50 gr marży razem z pośrednikiem pisałem. Wy co roku dokładacie do interesu, nawet jak był przemysł po złotówce a deser po 1,80 to słyszałem że na zero wychodzicie także co za różnica. Sadzcie dalej na kredyt by mieć więcej niż sąsiad

Nikt nie pisze ze to proste.co roku nikt nie dokłada. Ale tez nie jest tak kolorowo.polak ma to do siebie ze zawsze narzeka.obojętnie co robi.Po 1.80 za jabłko to automatycznie trzeba odliczyć 50 gr za prąd. 50 gr koszt produkcji minimum.policzyć ile zostaje? Niech ten  przemysl bedzie 60gr ale co roku a deser zaleznie od odmiany od 1 do 1.6 zł. A jak jest jednego roku po 1 zl a nastepny po 10gr to ....Jak jest przemysł po 1 zł to nie ma towaru a koszt wyprodukowania taki sam czy masz 5 ton z ha czy 50.tylko za rwanie mniej.ja akurat od 20 lat mam taki sam areal i zero kredytu.czasy są tak nie pewne ze wole czegoś nie zrobić a spokojnie żyć. I mam w d*pie co ma sąsiad a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Heniu, jeżeli przewidujesz, że Gala za rok będzie kosztować 1 zł to napisz proszę jaką odmianę sadzić? :) W tej chwili Gala stanowi ok 10 % całkowitych zbiorów jabłek w PL. W tym roku 300 tys. t (11%), w poprzednim 360 tys. t (7%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...