Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Janusz

Żniwa 2019

Recommended Posts

Guest Janusz

Siema, jak u was wygląda na polach pod kątem żniw? W Wielkopolsce na polach już się robi żółto na maksa, myślę że zacznimy ciąć po 15 lipca. Plony nie będą chyba tragiczne, bo jednak w maju spadło od groma deszczu i kłos się zbudował. Ale ciekawi mnie, jak wygląda to w innych regionach kraju? Dajcie znać, dzięki.

Guest xxx

Mazowieckie, okolice Płocka myślę, że też koło 15 lipca będzie cięcie. Pszenżyto wygląda pięknie. 4-5 klasa. Jęczmień zimowy z 4 klasy ścięty. 4,6 t średnia.

Guest rolnik

u nas kuj-pom rzepaki z pnia zaczynaja zbierac, pszenice po niedzieli beda szły pod kose

Guest rolnik

U nas w zachodniopomorskim jęczmienie są na razie koszone, ale reszta już też złota więc zaraz się zacznie na dobre. Dziś przerwa bo spóźniony deszcz pada z przerwami od rana. Mamy na razie 6-7 litrów na metr. Mam na polach 3 deszczomierze zainstalowane, więc wiem dokładnie ile było, bo byłem sprawdzać.

Guest Ktoś88

Panowie, jakie ceny pszenicy oferują w waszych okolicach? U nas (pogranicze małopolski i śląska) wyskoczyli z ceną 550 /tona na rękę.  Po takiej suszy to kpina 

Guest Rolnik z łódzkiego

Łódzkie AGRO-Kocięba 660zl, reszty nie sprawdzam oni są najbliżej i z kasą nie ma problemu. 

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this