Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik

Po co kogoś obrażacie. Wiadomo że handlarze chcą kupić tanio to zbijają cenę ale rolnik decyduje za ile sprzeda czy 6 lub 5 albo nizej. Towaru jest i nie zabraknie. Z tego co ja wiem to handlarze kupują po 4zl z miejsca ilości duże bez żadnego problemu. Hurtownia płaci mi 6 zł za ładny towar więcej niechca dać bo konkurencja jest duża. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarzyk
1 godzinę temu, Gość Esi napisał:

Oj nie będzie. Handlarzyki już się bulwersują bo nie mogą kupić taniego towaru. Na ten moment poniżej 6 zł nie sprzedałem i nie sprzedaje. Bedzie Ciekawie. 

Oj tak, bardzo ciekawie, emocje sięgną zenitu, czy cena za worek przekroczy 5zł czy też nie. Zapowiada się niezła jazda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Handlarzyk napisał:

Oj tak, bardzo ciekawie, emocje sięgną zenitu, czy cena za worek przekroczy 5zł czy też nie. Zapowiada się niezła jazda. 

Przyfolgujcie z nasadzeniami to się zrobiłoby ciekawie. Emocje jak na grzybobraniu. Towaru nie braknie i zagranica pomoże tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość xx

 Apeluję do wszystkich rolników zróbcie zmowę cenową i nie sprzedawajcie ziemniaków poniżej 10zł/15kg.Koszty produkcji są bardzo wysokie więc nie pozwalajcie się wykorzystywać i dawać zarabiać tym,którzy nie ponieśli żadnych nakładów.TO ROLNICY MAJĄ DYKTOWAĆ CENĘ, A NIE HANDLARZE !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Gosc.
1 godzinę temu, Gość Gość xx napisał:

 Apeluję do wszystkich rolników zróbcie zmowę cenową i nie sprzedawajcie ziemniaków poniżej 10zł/15kg.Koszty produkcji są bardzo wysokie więc nie pozwalajcie się wykorzystywać i dawać zarabiać tym,którzy nie ponieśli żadnych nakładów.TO ROLNICY MAJĄ DYKTOWAĆ CENĘ, A NIE HANDLARZE !!!!!

A ja apeluję zmniejszcie o połowę uprawy i o cenę nie trzeba się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zły rolnik

Z wczesnym to raczej się nie poszaleje bo to trzeba sprzedać, ale już z pózniejszym ziemniakiem kto dysponuje przechowalnią to się może wstrzymywać ja napewno będe przechowywał jeśli mam sprzedać po 30 groszy to co mam do stracenia? ano NIC :) zobaczymy co będzie pózniej na pierwszy ogień jak zwykle idą skoczki co nie mają gdzie przechować i będą sprzedawać po wykopkach odrazu a tych jest dużo. Pożyjemy zobaczymy, kto mądrzejszy i zrobił rezerwy finansowe po zeszłym rekordowym roku to nawet jakby w tym nic nie sprzedał to i tak będzie na plus pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja was z tymi cenami nie rozumiem, sprzedajecie po niżej kosztów. Ominąć pośredników  i sprzedawajcie jak w sklepie, chyba że  macie towar gówniany liczycie na 50 ton z ha, ja mam w swojej gminie tyle odbiorców że  się biją o ziemniaka, sprzedaje po 1,30za kilo i nikt nie marudzi. I mówię im czy nie warto dołożyć 0,60gr i miec dobry smaki i że  nie czarnieją,  nie się wk***i..ć  że poł worka zgnitych!  Izero smaku ale wybór należy do kupujących. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Giełda
Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Trzymać cenę, a nadwyżkę na wiosnę na pole. Proste. Tylko niech wszyscy trzymają. 10 zl. Przyłączam się. Przyłącz się i Ty. Podajcie dalej. 

Ja też się przyłączam, trzymajcie cenę 10zł z domu, na bank trafi się sporo chętnych co sprzedadzą za 7 albo 8, a na giełdzie zrobi się 12 do dużego hurtu i handlarze zarobią. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prokurator

Art. 6. 1. Zakazane są porozumienia, których celem lub skutkiem jest wyeliminowanie, ograniczenie lub naruszenie w inny sposób konkurencji na rynku właściwym, polegające w szczególności na:

1) ustalaniu, bezpośrednio lub pośrednio, cen i innych warunków zakupu lub sprzedaży towarów;

2) ograniczaniu lub kontrolowaniu produkcji lub zbytu oraz postępu technicznego lub inwestycji;

3) podziale rynków zbytu lub zakupu;

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zakazana-zmowa-cenowa

 

Policja po IP już po Was jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu
Godzinę temu, Gość Prokurator napisał:

Art. 6. 1. Zakazane są porozumienia, których celem lub skutkiem jest wyeliminowanie, ograniczenie lub naruszenie w inny sposób konkurencji na rynku właściwym, polegające w szczególności na:

1) ustalaniu, bezpośrednio lub pośrednio, cen i innych warunków zakupu lub sprzedaży towarów;

2) ograniczaniu lub kontrolowaniu produkcji lub zbytu oraz postępu technicznego lub inwestycji;

3) podziale rynków zbytu lub zakupu;

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zakazana-zmowa-cenowa

 

Policja po IP już po Was jedzie.

I co im ktoś zrobi mają rację

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości i inwektywy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości udowodnić rolnikom zmowy cenowej. Więc prokurator uspokój się z tymi bzdurami. Nawet jeśli w całej Polsce cena była 10zl to żaden prokurator nie udowodni że to zmowa z prostej przyczyny 10zl to minimalna kwota za jaką da się to produkować opłacalnie. Teraz na giełdzie jest 5 zł i co to znaczy że jest zmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prokurator

Cena ceną, ale zmowa jest karalna, nawoływanie do przestępstwa również:

Art. 255.

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

Co handlarzu będziesz teraz rolników straszył by przypadkiem nie poszli po rozum do głowy i trzymali cenę ha ha na tym forum roi się od handlarzy i spekulantów którzy sieją ferment. I nie straszcie tym że wiosna się na pole wywiezie.... ziemniaka ludzie jedzą cały rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...