Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Młody rolnik napisał:

A wlasnie ze biora i placa w granicach 40 gr

W Bułgarii wyszła afera, ziemniak miał być ich krajowy a okazało się, że to pochodzenie niemcy lub Francja. I wedle tego artykułu cena importowanego już u nich na placu poniżej 40 gr... Jak znajdę link to podrzuce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ruszy gastronomia, a nie ruszy, nie ma się co oszukiwać, to ziemniak też nie ruszy. 

Więcej geniuszy typu nasadzić 100 hektarów i zarobić 2 tys z hektara jest potrzebnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2021 o 21:03, Gość Młody ziemniak Oleśnica napisał:

Info dla Januszów biznesu ziemniaczanego którzy cieszą się z zysku 2 tyś z ha pszenica 900zł netto zysk 3500 zł z ha i niewiele pracy 

To znak sygnał ze bedziecie mniej ziemniaków sadzili na tych piachudrach olesnickich? Bo wiekszych januszow na wczesnym ziemniakach na Targpiascie niz Wy nie ma????Pozdrawia druga strona Wrocka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z Wielkopolski
1 godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Miałem w tym roku 25ha i jak nie sprzedam wszystkiego to zasadzę 50ha bo nie wyrzucę sadzeniaka. W tym sezonie się odkuję bo wielu zrezygnuje.

Współczuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy na tym forum są jacyś mądrzy ludzie, czy tylko same gimby. Jak czytam te komętaże to myśle że już nigdy nie będzie normalnej ceny, pozdrawiam mądrych, a reszta niech robi za darmoche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gfhj napisał:

Tak się zastanawiam czy na tym forum są jacyś mądrzy ludzie, czy tylko same gimby. Jak czytam te komętaże to myśle że już nigdy nie będzie normalnej ceny, pozdrawiam mądrych, a reszta niech robi za darmoche.

chyba ty jesteś z gimby pisze się komentarze a nie jak ty napisałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmo porobita to zmądrzejeta troche :) Najlepiej dupe na ciagnik wsadzić i chwalić się ile to za kartofla zarobita, najlepiej luzem po zlotowce i w przyszłym toku drugie tyle... oby więcej takich lat jak ten 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość konefał

Jak rozmarzną. A tak na serio to nie muszą dostać mrozu żeby nie nadawały się do spożycia, wystarczy im około zera, niektóre odmiany nawet poniżej plus jednego robią się słodkie. Ugotuj, jak będą słodkie w smaku to możesz już je wywieźć do lasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pytanie

Ja tez mam ten sam problem miałem ziemniaki wsypane na dwóch klepiskach  po okrywane słomą w kostkach a od spodu włóknina ale jak wczoraj patrzałem tą są kamienie takie twarde czy głęboko mogło je porazić. czy tylko po wierzchu a mróz jest około 15-20stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Przemrozilo po wierzchu ale zebys teraz odebral te tylko przemarzniete to graniczy z cudem. Niby bedzie ci sie wydawalo ze udalo ci sie a jak spakujesz je do worka to zawsze sie jakis trafi i oszpeci wszystko. Zmarzniete ziemniaki to najgorsze co sie moze przytrafic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody rolnik

Te po brzegu zgadza sie kamienienie sie zrobily ale w srodku beda dobre nie ma opcji zeby cala pryzma zmarzla no chyba ze bylo tam tylko kilka ton. Wiem jak to wyglada bo przerabialem to kilka dobrych lat temu stodola i te sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...