Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarantuje wam ze będzie dużo więcej nasadzeń. Jeżdżę po Polsce i słyszę co rolnicy mówią. Najpopularniejsze słowa to "zawsze tak nie będzie " i "nie wiadomo jeszcze jak będzie " "mam dużo świeżej sadzonki i jeszcze cza wsadzić " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damii napisał:

Gwarantuje wam ze będzie dużo więcej nasadzeń. Jeżdżę po Polsce i słyszę co rolnicy mówią. Najpopularniejsze słowa to "zawsze tak nie będzie " i "nie wiadomo jeszcze jak będzie " "mam dużo świeżej sadzonki i jeszcze cza wsadzić " 

Żeby zasadzić potrzebne jest jeszcze nawożenie i opryski które nie są tanie a po tym sezonie nie jeden będzie piszczał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
2 godziny temu, Gość Full napisał:

Żeby zasadzić potrzebne jest jeszcze nawożenie i opryski które nie są tanie a po tym sezonie nie jeden będzie piszczał 

Jeszcze na następny rok dadzą radę. Niektórzy w ubiegłym sezonie zarobili tyle, że dadzą radę i na 3 czy 4 kolejne sezony.

Jeśli ktoś się próbuje łudzić, że przyszły rok będzie inny to jego sprawa. Będzie inny tylko jeśli pogoda coś zdziała, nasadzeń będzie tyle samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Po prostu z rolnika każdy musi zarobić przykre to jest jak ktoś wsadzi 1h czy 2 i już od początku czerwca Sieradz już tak wywinduje cenę ze się nie opłaca przy tym robić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Sieradz I Sieradz. Sądzą ziemniaki cenę psują sądzą kapustę źle. Cebulę mają jaszcze gorzej. Obwincie ich że trzymają świnie i byki i przez to cena jest nieopłacalna. 40 lat to samo słyszę. Stara śpiewka aż żal słuchać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Niby tak ale wiesz Łódź to sam przerzut jest tania giełda i każdy jedzie gdzie jest drożej. Z drugiej strony to jak długo jest tej ceny młodego ziemniaka. Na same Bronisze codziennie wjeżdżało 30 tirów młodego ziemniaka a ile wjechało na inne giełdy i bezpośrednio do handlarzy... Gdyby rolnicy mogliby sprzedać chociaż do pośredników co wstawiają na markety byłoby dobrze a nawet jeśli chcą brać to cenę tak dołują że szkoda gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Rolnik napisał:

Sieradz I Sieradz. Sądzą ziemniaki cenę psują sądzą kapustę źle. Cebulę mają jaszcze gorzej. Obwincie ich że trzymają świnie i byki i przez to cena jest nieopłacalna. 40 lat to samo słyszę. Stara śpiewka aż żal słuchać 

 

ja nic nie mam do Sieradza tylko jeszcze kilka lat temu mu się opłacało sadzić ziemniaki. ale teraz po co sadzi jak Sieradz wozi po 2,5-3zł na miejsce . mam znajomego co przywożą mu na miejsce włożą na auto i płaci od 2.5-3zł na miejscu a on tylko jedzie je rozładować za 8-10zł woreczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kupiec
W dniu 11.12.2020 o 03:05, Gość diago napisał:

ja nic nie mam do Sieradza tylko jeszcze kilka lat temu mu się opłacało sadzić ziemniaki. ale teraz po co sadzi jak Sieradz wozi po 2,5-3zł na miejsce . mam znajomego co przywożą mu na miejsce włożą na auto i płaci od 2.5-3zł na miejscu a on tylko jedzie je rozładować za 8-10zł woreczek

Prawda jest taka, że jak ktoś ma dobre kontakty i ma gdzie sprzedawać to lepiej kupować niż cokolwiek produkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Advertisement
33 minuty temu, Gość fujara napisał:

Chyba raczej głupca dużo, na tym forum.

Fujara popełniłeś błąd pisząc głupca bo  należało napisać w liczbie mnogiej głupów. A swoją drogą to kto przed BN pyta o cenę i zejścia wiedząc że jest krach. Jakie pytanie taką dostał odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2020 o 20:36, Gość Piotr napisał:

Nie ma co, zawioze i powiem jak wyszlo i prawde powiem, co mi tam! Po paru transportach bedzie wiadomo. Na pakowalnie nie dam namiaru bo skoro tak ciezko sprzedac to nie bede sobie konkurencji hodowal, ale wystarczylo zapytac bo ciagle porzadny towar potrzebuja. Planujemy w piatek kopac.

Panie Piotrze miał się Pan pochwalić jak wyszły Panu ziemniaki. Chyba że jeszcze Pan kopie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
47 minut temu, Gość pankracy napisał:

Z powyższych wpisów śmiem twierdzić że Kaczor(przepraszam Kaczyński bo się wkurzasz jak kolega fujara go tak nazwał jest Twoim idolem i on świetnie dba o rolników taką dobrą ustawę przygotował tzw. 5tkę która by położyła nie jedną branżę. Z żadnym związkiem zawodowym rolników tego nie skonsultował ,nakazał dyscyplinę partyjną że każdy ma głosować jak mu się widzi,chciał kolanem przepchnąć ustawę i jak Ardanowski Kołakowski i inni mu się sprzeciwili to ich brzydko mówiąc wywalił.Czy mój wpis daje Ci coś do przemyślenia???

Ardanowski nagle idol, nie tak dawno cała ta śmieszna agrounia nie chciała z nim rozmawiać i był ich wrogiem nr. 1.

Przestańcie pajacować jeden z drugim i po temacie.

 

Wracając do cen, na Broniszach 7 wyjście, ale kupa towaru to chłam, dlatego idzie dużo Belga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...