Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do producentów ziemniaków.  Wiecie że istnieje coś takiego ja cena hurtowa? Raczej nie bo u wszystkich jest jedna cena, obojętnie czy kupujesz 3 tony czy 200 ton. To ewenement na skalę światową. Polska to jednak dziwny kraj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Michal napisał:

Dzisiaj ladowalem na Ukrainę 2 lufy oczywiście z fito 50+ i dobrze płacą na ten moment 60gr bez pośrednika bo to jest mój towar będzie cug za moment bo już bukuje następne auta

Masz rację będzie branie ! Na portalu East Fruit piszą , że Ukraina zaczeła import ziemniaków z Polski . tutaj link https://east-fruit.com/novosti/ukraina-nachala-importirovat-kartofel-iz-polshi/     Za dwa tygodnie jak sie więcej handlarzy ze wschodu dowie , że nasz towar jest dobry i tani , to wtedy będzie dopiero cug .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Gość Master napisał:

Masz rację będzie branie ! Na portalu East Fruit piszą , że Ukraina zaczeła import ziemniaków z Polski . tutaj link https://east-fruit.com/novosti/ukraina-nachala-importirovat-kartofel-iz-polshi/     Za dwa tygodnie jak sie więcej handlarzy ze wschodu dowie , że nasz towar jest dobry i tani , to wtedy będzie dopiero cug .

Dokładnie, sam wysyłam na Ukrainę ale tylko dlatego że polski ziemniak jest tańszy od białoruskiego i litewskiego o 8 groszy na kilogramie :)  W zeszłym roku Ukraina też importowała ziemniaka tyle, że z Rosji i Białorusi bo polski był drogi. Reasumując Ukraina co roku importuje dużo ziemniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Agrokom Trade napisał:

Dokładnie, sam wysyłam na Ukrainę ale tylko dlatego że polski ziemniak jest tańszy od białoruskiego i litewskiego o 8 groszy na kilogramie :)  W zeszłym roku Ukraina też importowała ziemniaka tyle, że z Rosji i Białorusi bo polski był drogi. Reasumując Ukraina co roku importuje dużo ziemniaka tyle że ten eksport może się szybko zatrzymać, bo firmy transportowe same już nie wiedzą ile brać za fracht. Dziś za transport 21 ton ziemniaka do Kijowa z okolic Błaszek życzą sobie 2000 EUR. To cena zaporowa no chyba że ktoś kupi ziemniaka z fito po 20 gr. Mi się dotychczas nie udało kupić w takiej cenie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gr rolnik napisał:

Po ile teraz można sprzedac Arrowa i czy jest zainteresowsnie?

A co ty myślisz że masz złoto że wymieniasz odmianę. Dostaniesz tyle co ten który sprzedaje odmiany paszowe. Co do ceny to tutaj nie szukaj informacji bo piszą zarówno handlarze i rolnicy a informacje diametralnie się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gr rolnik
11 minut temu, Gość Gosc. napisał:

A co ty myślisz że masz złoto że wymieniasz odmianę. Dostaniesz tyle co ten który sprzedaje odmiany paszowe. Co do ceny to tutaj nie szukaj informacji bo piszą zarówno handlarze i rolnicy a informacje diametralnie się różnią.

Chodziło mi tylko czy sprzedać razem z żółtym czy lepiej jako białego czy jest większe zainteresowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Dokładnie, sam wysyłam na Ukrainę ale tylko dlatego że polski ziemniak jest tańszy od białoruskiego i litewskiego o 8 groszy na kilogramie :)  W zeszłym roku Ukraina też importowała ziemniaka tyle, że z Rosji i Białorusi bo polski był drogi. Reasumując Ukraina co roku importuje dużo ziemniaka :)

tu jest pies pogrzebany, żeby wysłać zimniaka na Ukrainę muszę go kupować u Litwinów bo tam każdy ma zrobione badania i fito otrzymuje z automatu :( gubisz się chłopcze w zeznaniach. Najpierw piszesz że polski ziemniak jest tani A musisz go kupować z Litwy. Haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Kris napisał:

tu jest pies pogrzebany, żeby wysłać zimniaka na Ukrainę muszę go kupować u Litwinów bo tam każdy ma zrobione badania i fito otrzymuje z automatu :( gubisz się chłopcze w zeznaniach. Najpierw piszesz że polski ziemniak jest tani A musisz go kupować z Litwy. Haha

W niczym się nie gubię, znalazłem  w Polsce producenta, który ogarnia fito więc kupuję też w Polsce ale chyba już na tym jednym się zakończy. Transport z Polski jest coraz droższy więc trzeba dać sobie spokój. Z Litwy dobrze jest sprzedawać na Węgry, Rumunię bo nie potrzeba badań tak jak na polskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
7 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

W niczym się nie gubię, znalazłem  w Polsce producenta, który ogarnia fito więc kupuję też w Polsce ale chyba już na tym jednym się zakończy. Transport z Polski jest coraz droższy więc trzeba dać sobie spokój. Z Litwy dobrze jest sprzedawać na Węgry, Rumunię bo nie potrzeba badań tak jak na polskiego. 

I znowu robisz rolnikom pranie mózgów bo w tym co piszesz nie ma grama prawdy. A rolnicy jak mi nie wierzą niech przejrzą twoje wpisy z ostatnich miesięcy na forum ziemniaki i forum warzywa. Pozdrawiam myślących rolników którzy nie słuchają tego mąciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anonimowy trollom nie odpowiadam i nie wdaję się już z nimi w dyskusję bo ciężko jest dyskutować z duchem :)  Pozostałych forumowiczów pozdrawiam i służę radą o ile będę pomocny. Ziemniakami handluję od roku 1997 kiedy to wysyłałem dziesiątki samochodów przez port w Rotterdamie na Haiti. To może potwierdzić agencja celna AZ z Sieradza tak że trolli ignoruję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu w Polce jest tak rygorystyczne to fito nie mogli by trochę jak w innych krajach pomóc temu rolnikowi. logiczne ze jakby poszło za granice jakaś cześć ziemniaków to by tak rynek nie był zapchany i by cena co nieco się dzwigła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum to tylko placzecie,  ze niema ceny i zejscia .ludzie cos musza jesc .co roku sadze 120 ha i zawsze sie sprzedalo raz po 1 zl raz po 0.10 gr .Teraz mam w przechowali okolo 3 tys ton gali jadalnej i mam ciagle telefony o tirowe ilosci .A ze cena mi nie pasuje to nie sprzedaje ,  jeszcze wszystko pojdzie nic sie nie bojcie jest listopad gdzie do czerwca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...