Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kto woził na stołówki to wie ze już mu tyle nie pójdzie ja woziłem po 4 tony tyg pod stołówki teraz ledwo 800kg natomiast duże jest zainteresowanie drobnych ludzi którzy się boją i wola kupić 200-500kg i mieć zapas w piwnicy bo nic nie wiadomo co będzie  do jedzenia ,  a nic taniej się nie kupi w tym momencie ja sprzedaje po 60-70groszy  tyg po min 5ton ale tez są tyg ze pójdzie 2 razy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość sikor napisał:

Ten kto woził na stołówki to wie ze już mu tyle nie pójdzie ja woziłem po 4 tony tyg pod stołówki teraz ledwo 800kg natomiast duże jest zainteresowanie drobnych ludzi którzy się boją i wola kupić 200-500kg i mieć zapas w piwnicy bo nic nie wiadomo co będzie  do jedzenia ,  a nic taniej się nie kupi w tym momencie ja sprzedaje po 60-70groszy  tyg po min 5ton ale tez są tyg ze pójdzie 2 razy tyle

70-80 groszy to cena w warzywniakach na Dolnym Śląsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee co to narzekać, widzę że nie jest tak źle, jak 5t tygodniowo sie sprzedaje po 70 gr a często i dwa razy więcej to wychodzi 3.5 - 7 tysięcy tygodniowo, to bardzo dobre pieniądze. W przyszłym roku i ja posadze sobie kilka ha ziemiaka, wiadomo od zapasu glowa nie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mieszaniec
Godzinę temu, Gość jaro napisał:

Czyżby ziemniaki troszkę poszły w górę , kolega był na Broniszach to mówił że po 10 zł. Może coś się ruszy .

Ale za jaki worek?

30kg?

Rano chcieli od 8 złotych w dół

Przy mnie kumpel catanie po 5zł za 15stke kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość jaro napisał:

Czyżby ziemniaki troszkę poszły w górę , kolega był na Broniszach to mówił że po 10 zł. Może coś się ruszy .

Nie słuchaj kolegi tylko wejdź na stronę giełdy Bronisze i sprawdź sobie bieżące notowania. 5 zł worek 15kg jak na dziś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna
22 godziny temu, Gość Porter napisał:

Nie słuchaj kolegi tylko wejdź na stronę giełdy Bronisze i sprawdź sobie bieżące notowania. 5 zł worek 15kg jak na dziś. 

Od 5zł do 7,5zł za 15 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Gosc. napisał:

Jeśli nie ma kto kupić to ani gala ani soraya ci nie pomoże.

Dobrze kolega mówi jak nie ma zbytu to chociaż jakby były jak malowane to nic nie pomoże a jak nie ma ziemniaka to o parchatego się biją :) takie są uroki rolnictwa tylko przykre jest to przy skokach cen tylko odbija się rolnikowi nie firmą która przerabia ziemniaki na frytki czy chipsy czy stołówką bo oni jak sprzedawają to  nie obniżają cen swoich produktów mimo ze ziemnika jest tanszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie już sobie z tym waszym ziemniakiem spokuj wysypsć za stodołe albo do na strajk że nasadziliśmy bez opamiętania a teraz nie ma ceny bo za dużo .Wszystkim dają to wam dlaczego mają nie dać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rolnik M a nie handlarz napisał:

Co za ludzie sprzedają za 3zł za worek myślę,że chyba nie rolnicy.

Tak handlarze. 

A rolnicy po 8 sprzedają. 

Boze co za myślenie. Wiadomo ze rolnik. W tym roku to i na wiosnę może byc 1 zl wor przy tym zejściu. Tak samo z kapusta i Marchewka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ukrainę pojadą tylko te ziemniaki które będą miały badania czyli śladowe ilości, tam jest normalna kontrola graniczna i nic nie można przemycić jak na zachód. Gdyby nasza inspekcja podchodziła do tematu badań eksportowych trochę łagodniej to wyjechałoby więcej ale polski urzędnik zawsze upi#rdoli rodaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość 100lec napisał:

Na ukrainę pojadą tylko te ziemniaki które będą miały badania czyli śladowe ilości, tam jest normalna kontrola graniczna i nic nie można przemycić jak na zachód. Gdyby nasza inspekcja podchodziła do tematu badań eksportowych trochę łagodniej to wyjechałoby więcej ale polski urzędnik zawsze upi#rdoli rodaka.

Ciekawe czy te Ukraińskie pyry takie nieskazitelnie zdrowe co takie wymogi mają do naszych ? . Jak zboże do nas eksportują to u nas nikt nie kontroluje jaka jakość w wagonach sunie a wiem od znajomego ze skupu jaki syf przyjeżdża .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie mam kupca na ziemniaki po 6zł 15 kupi odemnie wszystko co mam 75ton teraz moje pytanie brzmi czy sprzedawać o razu czy czekać bo mówią ze ceną będzie dobra bo do końca nie ma tyle ziemniaków jakby się wydawało to samo było z ziarnem w żniwa puścili informację ze ziarna jest od groma i nie będzie miał kto kupić więc chłopy wozili na skup od razu a teraz jak się okazało ziarna nie ma za dużo i cena już poszła ładnie do góry a jest już dopiero listopad. zaznaczam ze mam fajną przechowywanie wiec nie ma do mnie zadnego kłopotu przetrzymać kilka miesięcy dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość ziomal napisał:

Witam mam pytanie mam kupca na ziemniaki po 6zł 15 kupi odemnie wszystko co mam 75ton teraz moje pytanie brzmi czy sprzedawać o razu czy czekać bo mówią ze ceną będzie dobra bo do końca nie ma tyle ziemniaków jakby się wydawało to samo było z ziarnem w żniwa puścili informację ze ziarna jest od groma i nie będzie miał kto kupić więc chłopy wozili na skup od razu a teraz jak się okazało ziarna nie ma za dużo i cena już poszła ładnie do góry a jest już dopiero listopad. zaznaczam ze mam fajną przechowywanie wiec nie ma do mnie zadnego kłopotu przetrzymać kilka miesięcy dłużej.

Witaj . Nikt ci nie poda gotowej recepty sam musisz zdecydować . Ziemniak to loteria ! Ja osobiście trzymam ziemniaka w przechowalni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Gość ziomal napisał:

Witam mam pytanie mam kupca na ziemniaki po 6zł 15 kupi odemnie wszystko co mam 75ton teraz moje pytanie brzmi czy sprzedawać o razu czy czekać bo mówią ze ceną będzie dobra bo do końca nie ma tyle ziemniaków jakby się wydawało to samo było z ziarnem w żniwa puścili informację ze ziarna jest od groma i nie będzie miał kto kupić więc chłopy wozili na skup od razu a teraz jak się okazało ziarna nie ma za dużo i cena już poszła ładnie do góry a jest już dopiero listopad. zaznaczam ze mam fajną przechowywanie wiec nie ma do mnie zadnego kłopotu przetrzymać kilka miesięcy dłużej.

Cześć, ja szczerze mówiąc chyba bym na Twoim miejscu sprzedał. Ziemniaka jest od groma a do tego nie ma takiego zejścia jakie powinno być. Osobiście nie jeżdżę teraz na giełdę, ale znajomy jeździł i rozmawiał z wieloma łebkami, którzy nasadzili 3 razy więcej niż w poprzednich latach i teraz nie mają co z tym zrobić więc zakopcowali. Myślę, że na wiosnę szału nie będzie. Do tego przez całą zimę straci trochę na wadze. Jeśli masz pewność, że na wiosnę też weźmie od Cb to możesz zaryzykować, ale po 10 zł za worek prawie na pewno nie będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...