Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pankracy
2 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Jest tu pewna grupa, ktora wyznaje filozofie, ze ma byc ta jak bylo, czyli gieldy, kiepski towar, male gospodarstwa, lapowki itd., a jesli nie to z Kolodziejczakiem drogi blokowac, ja uwazam ze tezeba sie dostosowac, a jak sobie poradzisz to zyjesz lepiej niz wczesniej mimo, ze czasem cos nie wyjdzie. Przepraszam tych ktorzy poczuli sie urazeni, napisze jak poszla sprzedaz...

czyli według Ciebie Kolodziejczak źle robi ze jest za chłopami.Ze trzeba sie dostosować co uchwala sejm.Czyli u nas uboju rytualnego ma nie być ale w innych krajach unijnych może być Czyli u nas pasz GMO ma nie być ale z Brazylii możemy eksportować wołowine co GMO było pasione.Czlowieku takim mysleniem twoim i tego pisu stajemy się niekonkurencyjni w EU a co dopiero na rynkach Swiatowych.Chyba masz za dużo ziemi i z samych dopłat przezyjesz i ci wszystko jedno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Jest tu pewna grupa, ktora wyznaje filozofie, ze ma byc ta jak bylo, czyli gieldy, kiepski towar, male gospodarstwa, lapowki itd., a jesli nie to z Kolodziejczakiem drogi blokowac, ja uwazam ze tezeba sie dostosowac, a jak sobie poradzisz to zyjesz lepiej niz wczesniej mimo, ze czasem cos nie wyjdzie. Przepraszam tych ktorzy poczuli sie urazeni, napisze jak poszla sprzedaz...

ziooom pisze że 6 LISTOPADA zaczyna kopać ziemniaki a wy dostajecie ataku gorączki , u mnie w okolicy 6 listopada kopią ale Ci co mają nie 30 hektarów tylko 630 , a kiepski towar to jest w marketach jutro pójdę i zrobię zdjęcia ziemniaków z marketów jak tam wyglądają ziemniaki i wkleję zdjęcia z każdego z okolicy mają poziom wyrównany zanim rolnictwo się opłacało to moje świnie by tego nie zjadły co dopiero sprzedawać to ludziom , ziemniak w tym sezonie kosztuje 20 groszy a w przyszłym będzie kosztował 8,5 grosza bo każdy będzie chciał się odbić więc nie piszcie że sezon jest stracony tylko 3 już są wartę mniej niż zero , i odpowiadając na atak nie mam do kolegi żalu że posadził tyle ziemniak tylko jestem z niego dumny dzięki niemu i takim jak on firmy produkujące ziemniak mają pieniądze na rozwój nowych odmian co daje przyszłość tej gałęzi rolnictwa , tylko że dopiero w roku 2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość kkkk napisał:

ziooom pisze że 6 LISTOPADA zaczyna kopać ziemniaki a wy dostajecie ataku gorączki , u mnie w okolicy 6 listopada kopią ale Ci co mają nie 30 hektarów tylko 630 , a kiepski towar to jest w marketach jutro pójdę i zrobię zdjęcia ziemniaków z marketów jak tam wyglądają ziemniaki i wkleję zdjęcia z każdego z okolicy mają poziom wyrównany zanim rolnictwo się opłacało to moje świnie by tego nie zjadły co dopiero sprzedawać to ludziom , ziemniak w tym sezonie kosztuje 20 groszy a w przyszłym będzie kosztował 8,5 grosza bo każdy będzie chciał się odbić więc nie piszcie że sezon jest stracony tylko 3 już są wartę mniej niż zero , i odpowiadając na atak nie mam do kolegi żalu że posadził tyle ziemniak tylko jestem z niego dumny dzięki niemu i takim jak on firmy produkujące ziemniak mają pieniądze na rozwój nowych odmian co daje przyszłość tej gałęzi rolnictwa , tylko że dopiero w roku 2023

No to jesteś dobrym analitykiem, przewidujesz ceny z dokładnością do 0.5 grosza. Gratuluję tęgiego umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie komentarze i odnoszę wrażenie jak bym słuchał mojego szwagra, który uprawia ziemniaki odkąd pamiętam. Ostatnio przy stole napierdzielał na sieci, że nie kupują od zwykłych rolników ziemniaków tylko od handlarzy, że on by mógł zaopatrywać wszystkie sklepy w Wieluniu i okolicy. Zapytałem go a gdzie wtedy mają sprzedawać jego sąsiedzi, odpowiedział że go to nie interesuje. Zaproponowałem mu żeby pakował worki po 25 kg i zrobił fito to kupię nie tylko od niego ale z całej okolicy wszystkie ładne ziemniaki. Opowiedział, że nie będzie zmieniał dla mnie worków bo całe życie pakuje po 15 kg i tak zostanie. Wniosek z tego, że niektórzy ludzie są nie reformowalni, nie zauważają zmian twierdząc że całe życie tak robili i tak będą robić nadal ale my HANDLARZE, którzy eksportują ziemniaka za granicę nic z tym nie zrobimy i nie piszcie, że przemytnicy wożą ziemniaki na Słowację czy do Rumunii pod kapustą czy buraczkami bo to nie ma nic wspólnego z normalnym eksportem. Cena w tym roku powoduje to, że możemy rywalizować na rynkach poza UE z Białorusią czy Litwą ale co z tego jak nie można kupić ładnego towaru z badaniami i odpowiednio zapakowanego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agrokom Trade napisał:

Czytam te wszystkie komentarze i odnoszę wrażenie jak bym słuchał mojego szwagra, który uprawia ziemniaki odkąd pamiętam. Ostatnio przy stole napierdzielał na sieci, że nie kupują od zwykłych rolników ziemniaków tylko od handlarzy, że on by mógł zaopatrywać wszystkie sklepy w Wieluniu i okolicy. Zapytałem go a gdzie wtedy mają sprzedawać jego sąsiedzi, odpowiedział że go to nie interesuje. Zaproponowałem mu żeby pakował worki po 25 kg i zrobił fito to kupię nie tylko od niego ale z całej okolicy wszystkie ładne ziemniaki. Opowiedział, że nie będzie zmieniał dla mnie worków bo całe życie pakuje po 15 kg i tak zostanie. Wniosek z tego, że niektórzy ludzie są nie reformowalni, nie zauważają zmian twierdząc że całe życie tak robili i tak będą robić nadal ale my HANDLARZE, którzy eksportują ziemniaka za granicę nic z tym nie zrobimy i nie piszcie, że przemytnicy wożą ziemniaki na Słowację czy do Rumunii pod kapustą czy buraczkami bo to nie ma nic wspólnego z normalnym eksportem. Cena w tym roku powoduje to, że możemy rywalizować na rynkach poza UE z Białorusią czy Litwą ale co z tego jak nie można kupić ładnego towaru z badaniami i odpowiednio zapakowanego. 

Jakbyś chciał zapłacić uczciwie to miałbyś towar a jak chcesz żeby chłop miał wszystkie certyfikaty zrobił fito towar Wy sortował zapakował spaletyzowal a Ty z łaska zaoferujesz mu 0,20 groszy i pewnie jeszcze płatność 14 dni noto sory bat nihujaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gość Blazej napisał:

Jakbyś chciał zapłacić uczciwie to miałbyś towar a jak chcesz żeby chłop miał wszystkie certyfikaty zrobił fito towar Wy sortował zapakował spaletyzowal a Ty z łaska zaoferujesz mu 0,20 groszy i pewnie jeszcze płatność 14 dni noto sory bat nihujaa

Tego nawet nie warto komentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Godzinę temu, Agrokom Trade napisał:

Tego nawet nie warto komentować.

To skomentuj ile płacisz i okaże się kto ma racje.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Czytam te wszystkie komentarze i odnoszę wrażenie jak bym słuchał mojego szwagra, który uprawia ziemniaki odkąd pamiętam. Ostatnio przy stole napierdzielał na sieci, że nie kupują od zwykłych rolników ziemniaków tylko od handlarzy, że on by mógł zaopatrywać wszystkie sklepy w Wieluniu i okolicy. Zapytałem go a gdzie wtedy mają sprzedawać jego sąsiedzi, odpowiedział że go to nie interesuje. Zaproponowałem mu żeby pakował worki po 25 kg i zrobił fito to kupię nie tylko od niego ale z całej okolicy wszystkie ładne ziemniaki. Opowiedział, że nie będzie zmieniał dla mnie worków bo całe życie pakuje po 15 kg i tak zostanie. Wniosek z tego, że niektórzy ludzie są nie reformowalni, nie zauważają zmian twierdząc że całe życie tak robili i tak będą robić nadal ale my HANDLARZE, którzy eksportują ziemniaka za granicę nic z tym nie zrobimy i nie piszcie, że przemytnicy wożą ziemniaki na Słowację czy do Rumunii pod kapustą czy buraczkami bo to nie ma nic wspólnego z normalnym eksportem. Cena w tym roku powoduje to, że możemy rywalizować na rynkach poza UE z Białorusią czy Litwą ale co z tego jak nie można kupić ładnego towaru z badaniami i odpowiednio zapakowanego. 

Napisz konkretnie jakie  masz wymagania co do ziemniaka i ile oferujesz za towar spełniający te wymagania.

p.s. nigdy nie miałem i nie mam ziemniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obserwatore romano
6 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Czytam te wszystkie komentarze i odnoszę wrażenie jak bym słuchał mojego szwagra, który uprawia ziemniaki odkąd pamiętam. Ostatnio przy stole napierdzielał na sieci, że nie kupują od zwykłych rolników ziemniaków tylko od handlarzy, że on by mógł zaopatrywać wszystkie sklepy w Wieluniu i okolicy. Zapytałem go a gdzie wtedy mają sprzedawać jego sąsiedzi, odpowiedział że go to nie interesuje. Zaproponowałem mu żeby pakował worki po 25 kg i zrobił fito to kupię nie tylko od niego ale z całej okolicy wszystkie ładne ziemniaki. Opowiedział, że nie będzie zmieniał dla mnie worków bo całe życie pakuje po 15 kg i tak zostanie. Wniosek z tego, że niektórzy ludzie są nie reformowalni, nie zauważają zmian twierdząc że całe życie tak robili i tak będą robić nadal ale my HANDLARZE, którzy eksportują ziemniaka za granicę nic z tym nie zrobimy i nie piszcie, że przemytnicy wożą ziemniaki na Słowację czy do Rumunii pod kapustą czy buraczkami bo to nie ma nic wspólnego z normalnym eksportem. Cena w tym roku powoduje to, że możemy rywalizować na rynkach poza UE z Białorusią czy Litwą ale co z tego jak nie można kupić ładnego towaru z badaniami i odpowiednio zapakowanego. 

czy z 15 czy z 20 ziemniak ma taki sam smak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gość obserwatore romano napisał:

czy z 15 czy z 20 ziemniak ma taki sam smak

Tu chodzi o dostosowanie się do wymagań klienta, klient chce 25 kg to tak ma być jak nie to dziękuję, do widzenia. A poza tym piętnastka to polski wymysł bo chłopy z chciwości ładowali 15 kg do dziesiątek żeby zaoszczędzić parę groszy, kiedyś nawet takiego worka nie było w ofercie, tak samo było z trzydziestkami. Na zachodzie funkcjonuje 25, 10 kg i oczywiście mniejsze opakowania.

Natomiast panie Agrokom z tym świadectwem fitosanitarnym to nie jest taka prosta sprawa, bo jak na początku sezonu ktoś będzie miał trafienie to ma całą produkcję do utylizacji na własny koszt i zakaz uprawy w następnym roku więc to jest być albo nie być dla gospodarstwa w którym ziemniak to główna uprawa. Wystarczy jedna bulwa i masz pozamiatane, mało tego nie możesz pobrać drugiej próby aby potwierdzić badanie po prostu trafili i koniec, kropka. To nawet skazaniec może się odwołać od wyroku a ty nie możesz nic zrobić. I od razu uprzedzając pieprzenie że trzeba uprawiać z kwalifikatu, w kwalifikatach też to występuje, nie ma reguły. W zasadzie bakterioza jest w całej europie, w holandii do tego mają śluzaka który pływa w kanałach otaczających pola, tylko ze tam nikt nie bada ziemniaków towarowych więc oficjalnie nic nie wykryto. Niestety chcieli nas u)ebać i u)ebali a najgorsze jest to że nikt nie chce tego odkręcić, wszystkie rządzące po kolei opcje mają to głęboko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
15 minut temu, Agrokom Trade napisał:

Powiedz to odbiorcom w Mołdawii :)

Miałeś odpowiedzieć po ile płacisz rolnikom a nie wykręcać się Mołdawią. W innym przypadku twoje wypowiedzi uznamy za zupełnie niewiarogodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Miałeś odpowiedzieć po ile płacisz rolnikom a nie wykręcać się Mołdawią. W innym przypadku twoje wypowiedzi uznamy za zupełnie niewiarogodne.

Opisałem stan jaki mamy obecnie w Polsce i naprawdę mało mnie interesuje co uznacie, bo rozumiem że jest Was przed komputerem kilku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Agrokom Trade napisał:

Opisałem stan jaki mamy obecnie w Polsce i naprawdę mało mnie interesuje co uznacie, bo rozumiem że jest Was przed komputerem kilku :)

Nie unikaj odpowiedzi ile płacisz i nie kręć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Nie unikaj odpowiedzi ile płacisz i nie kręć.

W końcu jesteśmy na temacie ceny więc nie będę robił tajemnicy. Cena rynkowa ziemniaka, plus koszt opakowania łącznie z paletą, plus koszt fito i nie 14 dni a po otrzymaniu dokumentu badania Fito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małorolny

PANOWIE a ja tam się cieszę z takiej sytuacji bo przynajmniej zruwna z ziemią takich którzy posadzili duże ha nie mając przechowalni i pewnego zbytu czyli grali w totka hektarolotka i nie poszło tak więc życzę żeby na wiosnę były po 5 gr bo pewnie będą po dwa .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...