Skocz do zawartości
Advertisement

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Gość polska napisał:

ładne bajki na dobranoc opowiadasz  10ton tyg ciekawe i sami przyjeżdżają i jeszcze mogłeś napisać ze się proszą  

Hehe boli handlarza że rolnik sam może tyle sprzedawać. A co to za ilości jak handlarz spokojnie tyle sprzeda w tydzień. A najgorsze że po takiej samej cenie. Rację mówi żeby wprowadzić weryfikację tożsamości po co nam handlarze na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyruszka...
W dniu 16.10.2020 o 07:27, Gość baju baju napisał:

 

Nie czaruj koleś z tym cennikiem. To co piszesz dzielone przez 2 to się zgodzę. A zanosi się ,że te cyfry niedługo zostaną podzielone przez 3. Rolnictwo to niewolnictwo, do widzenia do jutra, giniemy!!!!!

To za ile sprzedajesz worek 15kg? ...

2zł? 0.50gr?    Taniej sie chyba  nie da bo masz koszt zakupu worka raszlowgo....  a widzę rekinie ze liczyć umiesz...

 

1.Mam stalych klientow........ nie produkuje w ciemno...

2. Odpowiednie dla ich oczekiwań odmiany...

3.Ceny w wlkp w sklepach to 1.2 -1.5zł

Sklepy kładą w tym sezonie ok 100% marży..  wiec cena 0.7 zł/kg dla   mnie to normalka.../ detal 1.5zl

Odbiorcy są wygodni... oczekują dostawy wraz z rozładunkiem.. poprostu nie chce im się tego nosić/ wolą zarobić swoje i utrzymac cenę na półce  a kliem i tak kupi... 

O jakości i smaku już nie będę pisał...

Sezon będzie trudny ale nie stracony...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
W dniu 24.10.2020 o 08:10, Sieradzak napisał:

Teraz jak zamkną szkołę restełracje i stołówki to już kompletni cena polegnie. Na środę miałem szykować 500 worków i dziś rano telefon aby się wstrzymać bo nie będzie odbioru. No ku.... Super 

Restauracje, ...

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości. Może tak coś w temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero znalazlem to forum, koledzy pomozcie i doradzcie, pierwszy raz zasadzilem w tym roku ziemniaki bo na kukurydzy nie dalo sie juz wyzyc... kupilem sadzarke i najlepsze sadzeniaki po 6 tys na ha, ziemniaki urosly, ale gosc co mial mi uslugowo wykopac ( chce 2 tys za ha) caly czas jeszcze kopie u siebie... czy moze ktos pomoc w kopaniu i doradzi mi gdzie to sprzedac???? Mam cale 35 ha na polu i czuje, ze to moze byc wtopa.... odmiany gala, soraya, ranomi i constance. Okolice Kalisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gość Piotr napisał:

Dopiero znalazlem to forum, koledzy pomozcie i doradzcie, pierwszy raz zasadzilem w tym roku ziemniaki bo na kukurydzy nie dalo sie juz wyzyc... kupilem sadzarke i najlepsze sadzeniaki po 6 tys na ha, ziemniaki urosly, ale gosc co mial mi uslugowo wykopac ( chce 2 tys za ha) caly czas jeszcze kopie u siebie... czy moze ktos pomoc w kopaniu i doradzi mi gdzie to sprzedac???? Mam cale 35 ha na polu i czuje, ze to moze byc wtopa.... odmiany gala, soraya, ranomi i constance. Okolice Kalisza.

Trzeba było wsadzić 130ha a potem się martwić co z tym zrobić. Może taki rok jak ten nauczy takich ludzi jak ty pokory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Gość Piotr napisał:

Dopiero znalazlem to forum, koledzy pomozcie i doradzcie, pierwszy raz zasadzilem w tym roku ziemniaki bo na kukurydzy nie dalo sie juz wyzyc... kupilem sadzarke i najlepsze sadzeniaki po 6 tys na ha, ziemniaki urosly, ale gosc co mial mi uslugowo wykopac ( chce 2 tys za ha) caly czas jeszcze kopie u siebie... czy moze ktos pomoc w kopaniu i doradzi mi gdzie to sprzedac???? Mam cale 35 ha na polu i czuje, ze to moze byc wtopa.... odmiany gala, soraya, ranomi i constance. Okolice Kalisza.

Pewnie fejk, ale i tak odpowiem.

Tutaj masz kolego propozycję zbytu. Dosyć fajna opcja dla Ciebie bo możesz zawieźć bez sortowania, a pewnie żadnego osprzętu też nie masz. Może i dołożysz parę tysięcy do hektara, ale przynajmniej sąsiedzi nie będą Cię wytykać palcami, że zostawiłeś w polu. Tak to już jest, że raz opłacają się ziemniaki, a raz kukurydza (ok 500 za tonę). Za rok może warto spróbować z ogórkami, bo w tym roku płaciły. 

W dniu 27.10.2020 o 16:55, Gość janusz napisał:

Gorzelnia Wawrzyniak Tursko 10 gr/kg  luz bez sortowania. Możeta grzać z tymi pyrami tylko teraz są kolejki bo kupuje kukurydze w cenie 49 gr/kg. Życzę miłego wieczoru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, talerzówka i ogień. Jakie sprzedać komu, gdzie? Ziemniaki kopane o tej porze nie mają kompletnie wyglądu. 1,5-2 tyś za hektar to normlna cena. Jak można zasadzic tyle ziemniaków i nie mieć swojego sprzętu ani przechowalni. Gratuluje rozumu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Podlasin
2 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Dopiero znalazlem to forum, koledzy pomozcie i doradzcie, pierwszy raz zasadzilem w tym roku ziemniaki bo na kukurydzy nie dalo sie juz wyzyc... kupilem sadzarke i najlepsze sadzeniaki po 6 tys na ha, ziemniaki urosly, ale gosc co mial mi uslugowo wykopac ( chce 2 tys za ha) caly czas jeszcze kopie u siebie... czy moze ktos pomoc w kopaniu i doradzi mi gdzie to sprzedac???? Mam cale 35 ha na polu i czuje, ze to moze byc wtopa.... odmiany gala, soraya, ranomi i constance. Okolice Kalisza.

Nie wiem czy to nie jaja bo aż nie mogę uwierzyć w taki pomysł doradzam talerzowanie za 400/ha i nie powiększanie strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Piotr napisał:

Dopiero znalazlem to forum, koledzy pomozcie i doradzcie, pierwszy raz zasadzilem w tym roku ziemniaki bo na kukurydzy nie dalo sie juz wyzyc... kupilem sadzarke i najlepsze sadzeniaki po 6 tys na ha, ziemniaki urosly, ale gosc co mial mi uslugowo wykopac ( chce 2 tys za ha) caly czas jeszcze kopie u siebie... czy moze ktos pomoc w kopaniu i doradzi mi gdzie to sprzedac???? Mam cale 35 ha na polu i czuje, ze to moze byc wtopa.... odmiany gala, soraya, ranomi i constance. Okolice Kalisza.

Zostaw je do wiosny może nie będzie zimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mowicie, ze sytuacja jest az tak beznadziejna? Jeszcze nigdy nie bylo tak zeby zostawic cos w polu ze wzgledu na brak mozliwosci sprzedazy... fakt ceny byly rozne, ale zeby nie dalo sie sprzedac???? Talerzowac nie bede, facet ma jutro przyjechac kopac to nasypiemy jakies kopce i bedziemy czekac na poprawe, w okolicy wszyscy mowia ze jak teraz jest lipa to na wiosne wezmie sie duze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Cukier napisał:

 

Pewnie fejk, ale i tak odpowiem.

Tutaj masz kolego propozycję zbytu. Dosyć fajna opcja dla Ciebie bo możesz zawieźć bez sortowania, a pewnie żadnego osprzętu też nie masz. Może i dołożysz parę tysięcy do hektara, ale przynajmniej sąsiedzi nie będą Cię wytykać palcami, że zostawiłeś w polu. Tak to już jest, że raz opłacają się ziemniaki, a raz kukurydza (ok 500 za tonę). Za rok może warto spróbować z ogórkami, bo w tym roku płaciły. 

 

A na te ogorki to duzy naklad? Z tego co czytalem to pracochlonny interes i trzeba miec taki samolot... no ale cos trzeba robic i probowac... jak policzylem przy tych 10 gr za ziemniaki to nie bedzie az taka wtopa bo duze wydajnonosci sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Piotr napisał:

Czyli mowicie, ze sytuacja jest az tak beznadziejna? Jeszcze nigdy nie bylo tak zeby zostawic cos w polu ze wzgledu na brak mozliwosci sprzedazy... fakt ceny byly rozne, ale zeby nie dalo sie sprzedac???? Talerzowac nie bede, facet ma jutro przyjechac kopac to nasypiemy jakies kopce i bedziemy czekac na poprawe, w okolicy wszyscy mowia ze jak teraz jest lipa to na wiosne wezmie sie duze pieniadze.

Podaj numer to mogę pomóc w kopaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

30 ha bez zaplecza w postaci sprzętu i magazynów i najważniejsze zbytu ha ha czyli za same sadzeniaki wyłożyłes 200 tysięcy no bogaty jesteś podziwiam, jeśli takie pieniądze robiłeś na kukurydzy to po co sobie utrudniałes i wchodziłes w ziemniaka.... ktoś ładne ściemy wali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik gość
2 godziny temu, Gość Piotr napisał:

A na te ogorki to duzy naklad? Z tego co czytalem to pracochlonny interes i trzeba miec taki samolot... no ale cos trzeba robic i probowac... jak policzylem przy tych 10 gr za ziemniaki to nie bedzie az taka wtopa bo duze wydajnonosci sa.

Ogorki to najlepszy interes ostatnich lat,pewna kasa co roku. A ziemniak mnie już w.... ć zaczyna więc chyba zrezyguje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie dziwie Waszym chamskim komentarzom (oczywiscie niektorym) trzeba probowac roznych upraw, 30 - 40 ha to nie jest jakos bardzo duzo, przeciez na 5 to nawet nie warto opryskiwaczem wyjezdzac, moj kolega z pod Olesnicy wsadzil 120 w tym roku a sadzi od 2 lat dopiero. Zobaczymy jak sie skonczy ten sezon, ale trudno raz lepiej raz gorzej dobrze ze zboza i buraki w tym roku niezle pasuja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sieradzak napisał:

Tacy jak ty w tym roku doprowadzili rynek ziemniaków nad przepaść. A będzie tobie podobnych coraz więcej. 

A to niby czemu? To tylko w Sierdzkim mozna ziemniaki sadzic? Sieradz sie od Wielkopolski uczyl uprawy, a teraz swoja technologia z przed 30 lat chce nadal zarbiac, czasy sie zmieniaja... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...