Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zły rolnik

Cena narazie bez zmian tyle że chyba popyt na Pyrke nieco wzrósł, miałem ofertę po 4.5 za worek na tiry podziękowalem duża firma zajmująca się konfekcjonowaniem ziemniaka płaci 0.30 gr za luz za gale do mycia jak ktoś ma ładny towar to niech sobie sam odpowie czy mu nie szkoda kregoslupa i czy nie lepiej sprzedać luzem.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wkurzony

Krajowe dni ziemniak podła impreza jak cała branża ziemniaczana! Cena skupu jadalnego to 0,17grosikow i jeszcze do tego importują byłem w kaliskiej firmie pełno niemieckiego importu. Dzwoniłem na zakład przemysłowy w Wielkopolsce też mówią że ściągają import, minister  z prezydentem będą jeszcze gadać że Polska to potęgą ?, potęgą to są przedsiębiorcy importery jeżdżą brykami za 500-800tys. z vatu i śmieją im się w twarz pytam się za co padalce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Wkurzony napisał:

Krajowe dni ziemniak podła impreza jak cała branża ziemniaczana! Cena skupu jadalnego to 0,17grosikow i jeszcze do tego importują byłem w kaliskiej firmie pełno niemieckiego importu. Dzwoniłem na zakład przemysłowy w Wielkopolsce też mówią że ściągają import, minister  z prezydentem będą jeszcze gadać że Polska to potęgą ?, potęgą to są przedsiębiorcy importery jeżdżą brykami za 500-800tys. z vatu i śmieją im się w twarz pytam się za co padalce?

Tak samo jak z węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zły rolnik

gruberujcie...ja za 3 miesiące otworzę przechowalnie i albo stracę i wywiozę na pole albo zyskam i sprzedam za jakieś sensowne pieniądze. Nie przejmuję się tym. za 3 złote nie będę dorabiał handlarzy pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Enelofos
7 godzin temu, Gość Bauer napisał:

Też myślę nad gruberem w tej sytuacji

Krowa co duzo ryczy........ Plony w moim rejonie slabe z racji suszy i nikt nawet nie pomysli o kasacji mimo psiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
18 godzin temu, Gość Cukier napisał:

Mam znajomego,który już 20 ha potraktował talerzówką, ale faktycznie, pewnie większość ludzi krzyczących,że za 30 gr to wolą zaorać wykopie i sprzeda nawet za 20. 

To się nie przyznawaj ze masz znajomych idiotów sadząc 20ha nie mając rynku zbytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość PYRA napisał:

To się nie przyznawaj ze masz znajomych idiotów sadząc 20ha nie mając rynku zbytu

 

5 godzin temu, Gość PYRA napisał:

To się nie przyznawaj ze masz znajomych idiotów sadząc 20ha nie mając rynku zbytu

Tutaj nie trafiłeś, gosciu sprzedaje co roku setki ton, ale skoro moze kupic po 15 groszy to nie opłaca mu sie kopać. Handel jest zdecydowanie bardziej opłacalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Producent
1 godzinę temu, Gość CVX napisał:

Panowie ile bierzecie od 1 ha kopania ziemniaków, ziemia ciężka.

Agros Wrońscy koło Blaszek robią usługi kopania zadzwonić i zapytać. 

Chyba 2000 netto ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Max napisał:

Pomazyc możesz 

Wydaję mi się że jesteś w błędzie ale ja się nie znam jakby co, u mnie szalenstwo jeżeli chodzi o sprzedaż jakby nie to że współpracuje z dwoma konkretnymi klientami jak to się mówi NA DOBRE I NA ZŁE to jestem w stanie sprzedać mnóstwo ziemniaków innym klientom tak jeszcze nie miałem mówię serio nikogo nie kłamiąc jak niektórzy robią, co do ceny to 4,50 ale za ładny towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Producent napisał:

Agros Wrońscy koło Blaszek robią usługi kopania zadzwonić i zapytać. 

Chyba 2000 netto ha.

A jak z bryłami? Ludzie przebierają? Bo na ciężkiej to jest ich dużo. Separator palcowy chyba nie da rady sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...