Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość M
W dniu 2.09.2020 o 19:28, Gość rolnik napisał:

Panowie jak exsport idzie coś? Rzetelne info. 

Tutaj się nie dowiesz , musisz w innym miejscu. Też pytałem tydzień temu jak szukałem ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

Jak ktoś sadzi morge Pyrek  to ten sprzęt za te kwoty jest ok ale jak ktoś sadzi 10 czy 20 ha to już masz kombajn byle jaki grimme 80 tysi, sadzarka obsypnik że 20 tysi kompletna linia do pakowania ok 100 tysi plus jaka przechowalnia i mozna działać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość gfhj napisał:

Ja sadzę co rok 20 ha i nie mam grime za 80tys., i lini sortowniczej za 100tys. i sobie super radzę, i myślę że większość ludzi ma to samo co ja i sobie radzą. Pozdrawiam.

Mój kolega też sadzil tyle, miał tylko przenośnik i sortownik. Pozostałe pracę tylko gablami... Teraz miał operacje na kręgosłup i nawet ciągnikiem nie wolno mu jeździć... Życzę zdrowia dla producentów lub pracowników najemnych ... U mnie to worki po raszlownicy wrzucają na paletę ale tylko za 22zl/h... Oczywiście szycie jedno nitkowe i waga dwutasmowa, i narzekają ze za szybko... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Kolego marl troszeczkę przesadasz, gable mam ale nawet nie pamiętam gdzie leżą. Przy moich 20ha ziemniaków robię ja i dwie osoby najęte, nigdy nikt nie jest narobiony, może nie mam sprzętu za 200tyś. ale wszystko zmechanizowane.Połowa idzie na wczesne a połowa na zime. Przechowalnia, anki, sortownik, skrzynie, wszystko sobie tak doszykowałem że wiesz mi pracuje nam się na prawdę świetnie. I wiesz mi chyba najczęściej w okolicy odpalam grila. Także nie trzeba mieć sprzętu za 500tyś. żeby robić w ziemniaku. O tej porze już mam wszystko w pszechowalni, i śmieje się z tych co sprzedają po 3zł, dzisiaj odwoziłem odpady (24tony) po 20 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
31 minut temu, Gość Max napisał:

3zl/15kg z domu. A. Nawet i mniej i nic nie zanosi się aby było lepiej

Gdzie masz takie ceny? Chetnie kupie 5 razy po 48 ton co 2 tyg .jesli ktos chetny prosze o kontakt,  oczywiacie jadalny bez drutowca i parcha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

W rejonach gdzie nie sadzi się tyle ziemniaka pewnie tak, ale Sieradz Wieluń Pleszew środa wlkp ciężko o taka cenę. Musi jeszcze parę tygodni zleciec nim nadmiar pyrki zniknie z rynku i zostanie dobry jakościowo towar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, Guest gfhj said:

Kolego marl troszeczkę przesadasz, gable mam ale nawet nie pamiętam gdzie leżą. Przy moich 20ha ziemniaków robię ja i dwie osoby najęte, nigdy nikt nie jest narobiony, może nie mam sprzętu za 200tyś. ale wszystko zmechanizowane.Połowa idzie na wczesne a połowa na zime. Przechowalnia, anki, sortownik, skrzynie, wszystko sobie tak doszykowałem że wiesz mi pracuje nam się na prawdę świetnie. I wiesz mi chyba najczęściej w okolicy odpalam grila. Także nie trzeba mieć sprzętu za 500tyś. żeby robić w ziemniaku. O tej porze już mam wszystko w pszechowalni, i śmieje się z tych co sprzedają po 3zł, dzisiaj odwoziłem odpady (24tony) po 20 groszy.

Śmiać się możesz, bo najlpeiej z uśmiechem przez zycie iść, ale jak to mówi przysłowie, ten się śmieje kto się śmieje ostatni bo jeszcze nie wiadomo po ile sprzedasz za pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Był kiedyś taki sezon gdzie jesienią oddawano pyre do wykopania gratis, a wiosną osiągnęły 1,2 zł/kg. Więc powiedzenie,, Gdybyś był prorokiem nie był byś bidokiem,, ma swoją wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2020 o 17:46, Gość gfhj napisał:

... Przechowalnia, anki, sortownik, skrzynie, wszystko sobie tak doszykowałem że wiesz mi pracuje nam się na prawdę świetnie. I wiesz mi chyba najczęściej w okolicy odpalam grila. Także nie trzeba mieć sprzętu za 500tyś. żeby robić w ziemniaku... 

Z tego co piszesz to jednak zmechanizowany jesteś. Z poprzedniej wypowiedzi wychodziło, że gablami wszystko robisz. Dokup wagę i raszlownice, naprawdę szkoda zdrowia.

 

.. (u mnie nie ma kogo dorywczo  zatrudnić, stąd pakowanie automatami. Koszt pracy ludzi też nie mały) Pozdrawiam, życzę dobrej ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gość Bauer napisał:

Rusza się cena w górę?

 

Szczerze to cena nie wiem czy cena idzie w górę ja np mógłbym bardzo dużo sprzedawać ale po 4 zł bo kilka tel dziennie odbieram z takimi propozycjami od kilku dni, ale jeszcze się wstrzymuje, coś sprzedałem ale to takich odmian na które mam gorszy zbyt a 80 % mam obsadzone gali i denara to z tymi odmianami nie mam problemu żeby je zbyć, na razie pakuję na przechowalnię zobaczę co będzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...