Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość gosc napisał:

nie mysle  ze cudo mam te  odmiane tylko    a ty wsadz polowe  i  sie  nie  spinaj

Ja zakończyłem sprzedaż dwa tygodnie temu i myślę że miałem dużo mniej od ciebie i już bardziej ograniczyć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość gosc rolnik duzy napisał:

powiedzcie jaka cena ziemniaka kraków i sandomierz? opłaca sie jechać? 

Kraków wczoraj wywoławcza 7 zł oddawane 6 zł  ruch rano i po południu , trzeba stać cały dzień żeby 250 worków sprzedać . Najgorzej jak przyjadą TBU naładowane po 400 worów i oddają po 5 zł . Zauważyłem , że u nich nie liczy sprzedać za jak najwyższą cenę , tylko jeden przed drugim oddają ile kto da , żeby tylko szybciej się opróżnić . Jak stoisz między TBU  to nie licz , że sprzedaż towar . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Master napisał:

Kraków wczoraj wywoławcza 7 zł oddawane 6 zł  ruch rano i po południu , trzeba stać cały dzień żeby 250 worków sprzedać . Najgorzej jak przyjadą TBU naładowane po 400 worów i oddają po 5 zł . Zauważyłem , że u nich nie liczy sprzedać za jak najwyższą cenę , tylko jeden przed drugim oddają ile kto da , żeby tylko szybciej się opróżnić . Jak stoisz między TBU  to nie licz , że sprzedaż towar . 

Nowy Sącz kupuje po 3 zł więc nie pajacuj bo jest różnica miedzy 3 a 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Nowy Sącz kupuje po 3 zł więc nie pajacuj bo jest różnica miedzy 3 a 5 zł.

Trochę kultury ! Pewnie , że kupuje na Sieradzu i okolicach , tam ludzie robią za miskę ryżu . Małopolscy rolnicy tak nisko nie upadają i mimo wszystko cenę trzymają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Master napisał:

Trochę kultury ! Pewnie , że kupuje na Sieradzu i okolicach , tam ludzie robią za miskę ryżu . Małopolscy rolnicy tak nisko nie upadają i mimo wszystko cenę trzymają .

Nie na Sieradzu tylko w Nowym Sączu i to z dowozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Esi napisał:

Zapomniałeś napisać zejścia nie ma bo na Sieradzu kopia bo muszą pekina wsadzić. Zdarta płyta Sieradz i sieradz...

Taka prawda , co roku tak jest , że na Rybitwy handlarze ciągną ziemniaka z woj . Łódzkiego i śmieją się z was  . Nie wiem czy wy tam macie w sobie gen oddawania towaru za darmo ? Liczyć nie potraficie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Karol napisał:

Dziś zaladowaane 3 tiry po 5zł worek maszyna szyła aż gwizdała do tego pekina sądzę okolo 20ha kopanie i sadzenie w pelni ufff upał

No jest się czym chwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Gość Master napisał:

Taka prawda , co roku tak jest , że na Rybitwy handlarze ciągną ziemniaka z woj . Łódzkiego i śmieją się z was  . Nie wiem czy wy tam macie w sobie gen oddawania towaru za darmo ? Liczyć nie potraficie ? 

Obrażasz się na wpisy to przeczytaj ,, kupię po 3 zł" z godziny 20.07. Ogłoszenie dał Twój ziomek przypuszczam że z Nowego Sącza lub Limanowej. Nie zwalaj więc winy na TBU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Obrażasz się na wpisy to przeczytaj ,, kupię po 3 zł" z godziny 20.07. Ogłoszenie dał Twój ziomek przypuszczam że z Nowego Sącza lub Limanowej. Nie zwalaj więc winy na TBU.

Ja się obrażam ?  Stwierdzam fakty , widocznie prawda cie boli , bo robisz tak samo jak twoi koledzy  TBU .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Master napisał:

Ja się obrażam ?  Stwierdzam fakty , widocznie prawda cie boli , bo robisz tak samo jak twoi koledzy  TBU .

Tbu  to takie same pustaki jak Sieradz jestem z drobnym ogórkiem na placu mało towaru można podać po 4 oni rozdają po 3 to samo z ziemniakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu

Byłem dziś w Lidlu i tak jakoś odruchowo zwróciłem uwagę na cenę ziemniaków i uwaga cena 29,85 zł za worek 15 kg, ja jestem za tym żeby handlarze zarabiali, hurtownie też ponieważ tam pracują ludzie i na pensje trzeba dla nich zarobić ale niechby z tego rolnikowi zostało chociaż 50% a nie że jak obserwuję ogłoszenia i ktoś oferuje 3 zl i ludzie dzwonią z pewnych regionów Polski i sprzedają za tyle ( sprawdzone, ale tylko dzwonią z dwóch regionów), więc śmiem twierdzić że cenę nie psują hurtownie, handlarze, sklepy tylko rolnicy sami sobie to robią i później płacz i nie zbyt miłe rozmowy z komornikiem, ja od 5 lat zmniejszyłem obsadę do absolutnego minimum jak dla mnie zostawiłem około 10 ha i pracuję na etacie więc płakał nie będę, a robię to bo lubię. Tytuł tematu o cenie więc podaje z Podkarpacia okolice Rzeszowa 4,50 hurt a detal to wiadomo że różnie, Pozdrawiam i działajcie państwo ale wspólnie a nie że żeby jeden drugiemu źle życzył ale w sumie Polska jest na pół podzielona to ciężko bedzie

Edytowane przez IGRiT
Poprawiono wielkość worka na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz pyrek

Chcecie mieć cenę sprzedajcie handlarzowi ziemniaki on ma zarobić wtedy i wy zarobicie tak jest w całej cywilizowanej Europie. Każdy ma cos z tego rolnik ma produkować nie handlować nawet gdy ma 2 ha ziemniaka. A tu w Polsce na szczęście coraz mniej rolników próbuje kariery na giełdach hurtowniach i psuje cenę sami sobie jestescie winni. Ja sprzedaje dziennie bardzo duzo ziemniakow i współpracuje z dużymi rolnikami albo z handlarzami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...