Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chłop

u mnie póki co plantacje zielone wczoraj i dziś trochę popadało pod krzem od 6 do 11 sztuk co prawda małe wielkość sadzeniaka ale przyrasta .

Holandia Niemcy Zachodnie suszy nie ma plantacje nawadniane i zielone do bólu ale Niemcy Wschodnie to już inna bajka plonów nie będzie .

O jakim nachapaniu ty mówisz ...... połowa nie zapłaci za sadzeniaki a druga połowa zwiększy nasadzenia i kasę wyda ... , mądry który zbierze w tym roku z pola i zostawi na koncie.....

zgadzam się że ta wysoka cena spowoduje że ludzie zaczną jeść zamienniki w postaci kaszy i ryżu ale na to nie mamy wpływu... dziś jest moment dla rolnika i trzeba ciągnąć ile się da bo może to ostatni rok za zarobek na najbliższe 5 lat.....gonić cwaniaków z podwórka i bez kasy nie dawać..:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzak
18 godzin temu, Gość chłop napisał:

u mnie póki co plantacje zielone wczoraj i dziś trochę popadało pod krzem od 6 do 11 sztuk co prawda małe wielkość sadzeniaka ale przyrasta .

Holandia Niemcy Zachodnie suszy nie ma plantacje nawadniane i zielone do bólu ale Niemcy Wschodnie to już inna bajka plonów nie będzie .

O jakim nachapaniu ty mówisz ...... połowa nie zapłaci za sadzeniaki a druga połowa zwiększy nasadzenia i kasę wyda ... , mądry który zbierze w tym roku z pola i zostawi na koncie.....

zgadzam się że ta wysoka cena spowoduje że ludzie zaczną jeść zamienniki w postaci kaszy i ryżu ale na to nie mamy wpływu... dziś jest moment dla rolnika i trzeba ciągnąć ile się da bo może to ostatni rok za zarobek na najbliższe 5 lat.....gonić cwaniaków z podwórka i bez kasy nie dawać..:rolleyes:

Zostawić na koncie... - zimą też ta śpiewka była żeby odkładać bo w tym roku się dołoży, warzywa też miały być za darmo, nie mam mądrych i proroków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chłop

ciesz się że susza bo za 2 zł za worek by były przy tych nasadzeniach a szczególnie w Sieradzu........ i ja też na tym bym dostał po d*pie choć mam ceny minimalne w umowach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Jacek

Ja jestem z okolic Wielunia i u nas po ostatnich opadach szykuje sie nadprodukcja, więc nie chce mi się wierzyć, że pare kilometrów dalej na Sieradzu taka susza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wiki
Godzinę temu, Marcin napisał:

Jest szaleństwo za ziemniakiem, cena 24-25zł za worek z domu za żółtego staje się realna.

Panowie podnoście ceny bo sytuacja na polach jest katastrofalna!

Tyle to było tydzień temu teraz lekko 27-30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KRZYSZTOF
53 minuty temu, Gość Jacek napisał:

Ja jestem z okolic Wielunia i u nas po ostatnich opadach szykuje sie nadprodukcja, więc nie chce mi się wierzyć, że pare kilometrów dalej na Sieradzu taka susza 

U mnie koło Środy Wielkopolskiej również deszczu co niemiara i plon 40 - 50 ton na luzie na późnym bedzie, moim zdaniem cena lada moment poleci w dół jak wszyscy zaczną kopać i się okaże, że jednak troche tego kartofla urosło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powyżej nie siej zamętu i podpisuj się jako jedna osoba a nie raz jesteś Jacek z okolic Wielunia a innym razem KRZYSZTOF ze Środy itd... Pamiętaj, że istnieje coś takiego jak numer IP więc Cię sprawdzić to dla mnie żaden problem. Pozdrawiam Mokrsko ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość Producent

Koło Wielunia mało kto podlewa gdyż ten rejon jest nie zapatrzony w studnie jak okolice blaszek. A deszczu przez czerwiec spadło 10l. I teraz po tych zapowiadanych ulewach też 8 do 15 zależy jak zajęła fala. Gdzieś przed bożym ciałem przeszła burza punktowo to zajęło jedną dwie wioski i to wszystko. Późnych kartofli nie ma bez nawodnienia a nawet jak za tydzień  przyjdzie deszcz  to już za późno. Nawet sadzeniaków nie będzie bo sama lulka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...