Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gość Olaf napisał:

Na tym forum to tylko placzecie,  ze niema ceny i zejscia .ludzie cos musza jesc .co roku sadze 120 ha i zawsze sie sprzedalo raz po 1 zl raz po 0.10 gr .Teraz mam w przechowali okolo 3 tys ton gali jadalnej i mam ciagle telefony o tirowe ilosci .A ze cena mi nie pasuje to nie sprzedaje ,  jeszcze wszystko pojdzie nic sie nie bojcie jest listopad gdzie do czerwca ?

żebyś się nie przeliczył w tym roku w tamtym roku o tym czasie sprzedawałem ziemniaki po 1,2-1,5 w dużych ilościach bo ich nie było a mi się urodziły a co ciekawe dużo miałem kolegów co śmiali się zemnie ze sprzedaje po tyle jak z wiosny będą po 3zł za kg. ja wysprzedałem wszystko bardzo  szybko. przyszedł koronawirus i cena z wiosny spadła u mnie w regionie o ponad 100% a czemu tak wyszło bo ryneczki pozamykane , stołówki restaurację na półgwistka i ludzie kupowali zapasy w postaci ryżu mąki i makaronów. i każdy później pluł ze mógł sprzedawać. Teraz stołówki tez pozamykane i restauracje więc się nie zdziwcie jak z wiosny nie będzie tak wesoło/ ale to jest najgorsza opcja ale tez może byc tak jak 3 lata do tyłu ze przyjdzie zima i wymrozi zle przechowane ziemniaki i zacznie się ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement

Żal  2zł za 15 kg. ? Chyba nikt o zdrowych zmysłach po tyle nie sprzedaje sortowanych ziemniaków.  Ja mam więcej za odpad luzem bo po 15 gr. I to każdą ilość kupi. Jadalny sprzedaje  po 10- 12 zł./ 15 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz
3 godziny temu, asus71 napisał:

bardzo dobrze okol Błaszek 2 zł worek 15kg i jeszcze nie ma kto wziasc Do kogo nie zadzwonisz to nie kupuje bo nie schodzi

I to wszystko wina handlarzy jak zaczęliśmy brać z fito to nikt nie chce robić taki macie towar i dziwicie się ze idzie z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina to jest rolników bo myśleli że co roku będzie ziemniak po 30zł za 15kg sadzili bez opamiętania a teraz pretesia do wszystkixh a nie do siebie.Może trzeba zwalić na Rząd to odwas odkupiom .Na wszystkich swiętych kwiaty wykupili i dobrze zapłacjili jak za mokre zboże z 1 doniczki robiło sie cztery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
2 godziny temu, Gość Kmi napisał:

W Krakowie dzisiaj do wzięcia od 3 do 5 zeta za 15. Katastrofa. 

Gdyby ktoś nie wiedział , to wjazd na giełdę Rybitwy Kraków kosztuje ponad 70 zł chyba najdroższa giełda w Pl . Do tego trzeba doliczyć koszty transportu na giełdę średnio 50 zł  . Czasu zmarnowanego na staniu nie liczę , to teraz wykalkulujcie sobie to oddawanie za 3 zł ! Lepiej było talerzówką przejechać i zaorać , przynajmniej byłby nawóz z tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Diana napisał:

Nik nic nie robi bo nie ma ruchu tak wiec nikt nic nie pisze. A co do gield to to jest przeżytek nie ma co patrzeć na giełdy bo by człowiek z głodu zdechł 

Akurat na ziemniaka to giełda przeżytkiem nie jest, więc nie gadaj bzdur. Przeżytek taka giełda to na owoce, których export dobrze hula, a ziemniaka export tak super idzie, że giełda, która zaopatruje krajowy rynek to takie średniowiecze? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Kujawy

Ile na tej giełdzie możesz sprzedać jednorazowo i ile razy w ciągu roku ? Mam blisko 800t ziemniaka. To proszę napisz ile czasu mi to zajmie zebym miał obraz tego interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Młodego na jednej z giełd zchodzily 4 tiry na dobę + busy, w chwili obecnej delektujemy się litewskim pastuchem i wszyscy mówią że jest git... także te 800 ton to miesiąc i po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Gość Kujawy napisał:

Ile na tej giełdzie możesz sprzedać jednorazowo i ile razy w ciągu roku ? Mam blisko 800t ziemniaka. To proszę napisz ile czasu mi to zajmie zebym miał obraz tego interesu

Jak nie masz zbytu to w przyszlym rok zamiast 20 h zasadź 40h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość ELC napisał:

Młodego na jednej z giełd zchodzily 4 tiry na dobę + busy, w chwili obecnej delektujemy się litewskim pastuchem i wszyscy mówią że jest git... także te 800 ton to miesiąc i po problemie. 

Otóż to, psioczycie na te giełdy, a bez tych giełd markety by z wami zrobiły co tylko by chciały, bo nie byłoby już żadnej alternatywy sprzedaży. 

 

Na nie jednej giełdzie schodzą takie ilości towaru w ciągu doby, że się niektórym nawet nie śni. Tylko podają tacy co są na giełdzie od lat, a nie z doskoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Yhym napisał:

Otóż to, psioczycie na te giełdy, a bez tych giełd markety by z wami zrobiły co tylko by chciały, bo nie byłoby już żadnej alternatywy sprzedaży. 

 

Na nie jednej giełdzie schodzą takie ilości towaru w ciągu doby, że się niektórym nawet nie śni. Tylko podają tacy co są na giełdzie od lat, a nie z doskoku. 

W Krakowie na giełdzie jak było normalnie to dziennie wjeżdżało na wiosnę po 10 tirów Rumuna na dobę -no ale jak wsadził pierwszy raz ziemniaki i nie ma co z nimi zrobić to skąd to może wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...