Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gość Olaf napisał:

Na tym forum to tylko placzecie,  ze niema ceny i zejscia .ludzie cos musza jesc .co roku sadze 120 ha i zawsze sie sprzedalo raz po 1 zl raz po 0.10 gr .Teraz mam w przechowali okolo 3 tys ton gali jadalnej i mam ciagle telefony o tirowe ilosci .A ze cena mi nie pasuje to nie sprzedaje ,  jeszcze wszystko pojdzie nic sie nie bojcie jest listopad gdzie do czerwca ?

żebyś się nie przeliczył w tym roku w tamtym roku o tym czasie sprzedawałem ziemniaki po 1,2-1,5 w dużych ilościach bo ich nie było a mi się urodziły a co ciekawe dużo miałem kolegów co śmiali się zemnie ze sprzedaje po tyle jak z wiosny będą po 3zł za kg. ja wysprzedałem wszystko bardzo  szybko. przyszedł koronawirus i cena z wiosny spadła u mnie w regionie o ponad 100% a czemu tak wyszło bo ryneczki pozamykane , stołówki restaurację na półgwistka i ludzie kupowali zapasy w postaci ryżu mąki i makaronów. i każdy później pluł ze mógł sprzedawać. Teraz stołówki tez pozamykane i restauracje więc się nie zdziwcie jak z wiosny nie będzie tak wesoło/ ale to jest najgorsza opcja ale tez może byc tak jak 3 lata do tyłu ze przyjdzie zima i wymrozi zle przechowane ziemniaki i zacznie się ruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Żal  2zł za 15 kg. ? Chyba nikt o zdrowych zmysłach po tyle nie sprzedaje sortowanych ziemniaków.  Ja mam więcej za odpad luzem bo po 15 gr. I to każdą ilość kupi. Jadalny sprzedaje  po 10- 12 zł./ 15 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz
3 godziny temu, asus71 napisał:

bardzo dobrze okol Błaszek 2 zł worek 15kg i jeszcze nie ma kto wziasc Do kogo nie zadzwonisz to nie kupuje bo nie schodzi

I to wszystko wina handlarzy jak zaczęliśmy brać z fito to nikt nie chce robić taki macie towar i dziwicie się ze idzie z zagranicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wina to jest rolników bo myśleli że co roku będzie ziemniak po 30zł za 15kg sadzili bez opamiętania a teraz pretesia do wszystkixh a nie do siebie.Może trzeba zwalić na Rząd to odwas odkupiom .Na wszystkich swiętych kwiaty wykupili i dobrze zapłacjili jak za mokre zboże z 1 doniczki robiło sie cztery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
2 godziny temu, Gość Kmi napisał:

W Krakowie dzisiaj do wzięcia od 3 do 5 zeta za 15. Katastrofa. 

Gdyby ktoś nie wiedział , to wjazd na giełdę Rybitwy Kraków kosztuje ponad 70 zł chyba najdroższa giełda w Pl . Do tego trzeba doliczyć koszty transportu na giełdę średnio 50 zł  . Czasu zmarnowanego na staniu nie liczę , to teraz wykalkulujcie sobie to oddawanie za 3 zł ! Lepiej było talerzówką przejechać i zaorać , przynajmniej byłby nawóz z tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Diana napisał:

Nik nic nie robi bo nie ma ruchu tak wiec nikt nic nie pisze. A co do gield to to jest przeżytek nie ma co patrzeć na giełdy bo by człowiek z głodu zdechł 

Akurat na ziemniaka to giełda przeżytkiem nie jest, więc nie gadaj bzdur. Przeżytek taka giełda to na owoce, których export dobrze hula, a ziemniaka export tak super idzie, że giełda, która zaopatruje krajowy rynek to takie średniowiecze? ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Kujawy

Ile na tej giełdzie możesz sprzedać jednorazowo i ile razy w ciągu roku ? Mam blisko 800t ziemniaka. To proszę napisz ile czasu mi to zajmie zebym miał obraz tego interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Młodego na jednej z giełd zchodzily 4 tiry na dobę + busy, w chwili obecnej delektujemy się litewskim pastuchem i wszyscy mówią że jest git... także te 800 ton to miesiąc i po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Gość Kujawy napisał:

Ile na tej giełdzie możesz sprzedać jednorazowo i ile razy w ciągu roku ? Mam blisko 800t ziemniaka. To proszę napisz ile czasu mi to zajmie zebym miał obraz tego interesu

Jak nie masz zbytu to w przyszlym rok zamiast 20 h zasadź 40h 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość ELC napisał:

Młodego na jednej z giełd zchodzily 4 tiry na dobę + busy, w chwili obecnej delektujemy się litewskim pastuchem i wszyscy mówią że jest git... także te 800 ton to miesiąc i po problemie. 

Otóż to, psioczycie na te giełdy, a bez tych giełd markety by z wami zrobiły co tylko by chciały, bo nie byłoby już żadnej alternatywy sprzedaży. 

 

Na nie jednej giełdzie schodzą takie ilości towaru w ciągu doby, że się niektórym nawet nie śni. Tylko podają tacy co są na giełdzie od lat, a nie z doskoku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Yhym napisał:

Otóż to, psioczycie na te giełdy, a bez tych giełd markety by z wami zrobiły co tylko by chciały, bo nie byłoby już żadnej alternatywy sprzedaży. 

 

Na nie jednej giełdzie schodzą takie ilości towaru w ciągu doby, że się niektórym nawet nie śni. Tylko podają tacy co są na giełdzie od lat, a nie z doskoku. 

W Krakowie na giełdzie jak było normalnie to dziennie wjeżdżało na wiosnę po 10 tirów Rumuna na dobę -no ale jak wsadził pierwszy raz ziemniaki i nie ma co z nimi zrobić to skąd to może wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...