Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.10.2020 o 10:26, Gość Skąd te ceny macie? napisał:

Ja sprzedaje 180zł tona piękna gala sortowanie od 45+, każdy wie jaka prawda z tymi cenami.

Widzę że ktoś jest niezłym Rekinem Biznesu.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyruszka...
W dniu 5.10.2020 o 21:16, Gość PYRA napisał:

w co mają nie wierzyć 7 złotych za ładny towar i przy stałej współpracy jest spokojnie do osiągnięcia. NIECH SIĘ MARTWIĄ SKOCZKI O CENĘ I ZBYT. 

Dokładnie ... 0d 9.5 - 11zł z dostawą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Pyruszka... napisał:

Dokładnie ... 0d 9.5 - 11zł z dostawą..

 

Nie czaruj koleś z tym cennikiem. To co piszesz dzielone przez 2 to się zgodzę. A zanosi się ,że te cyfry niedługo zostaną podzielone przez 3. Rolnictwo to niewolnictwo, do widzenia do jutra, giniemy!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, im więcej was zginie tym lepiej dla nas, są rejony gdzie cena nie skacze jak na sieradzu czy innym kaliszu. Nie ma takich rekordowych cen gdy brakuje ziemniaka ale też gdy nadmiar to nie leci na pysk, teraz regularna cena w hurcie 6 cebulionów za piętnastkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w zeszłym roku ceny były ponad stan więc średnia wychodzi uczciwa. Jeśli ktoś co roku uprawia podobny areał to może być względnie zadowolony. A jak jakiś skoczek pomyślał, że zrobi złoty interes to ma problem. Serio myśleliście, że takie ceny będą co roku? Trzeba brać średnią z kilku lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość CVX napisał:

Cukier powiedz jak jesteś mądry jakie ceny będą w następnym sezonie. 

Ten jest stracony to każdy normalny już wie

Przyszły sezon będzie podobny lub jeszcze gorszy bo skoczki i stali producenci w większości stawiają się na wczesnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Cukier napisał:

Za to w zeszłym roku ceny były ponad stan więc średnia wychodzi uczciwa. Jeśli ktoś co roku uprawia podobny areał to może być względnie zadowolony. A jak jakiś skoczek pomyślał, że zrobi złoty interes to ma problem. Serio myśleliście, że takie ceny będą co roku? Trzeba brać średnią z kilku lat. 

Większość słów które miałem napisać to inwektywy które były by zablokowane przez administrację, więc szkoda nerwów. Powiem tylko ze dla kogoś kto dostał wszystko od rodziców i nie musi się dorabiać ani nawet myśleć co oznacza słowo  rentowność  taka sytuacja oznaczać może normalność. Także mógłbym zaproponować sprzedawców śor by zyski ubiegłoroczne przeznaczyli na obniżki i rabaty, ale czy mógłbym wtedy jeszcze uchodzić za normalnego?

Propozycja cenowa na wczoraj 0,2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Gość Enolofos napisał:

Większość słów które miałem napisać to inwektywy które były by zablokowane przez administrację, więc szkoda nerwów. Powiem tylko ze dla kogoś kto dostał wszystko od rodziców i nie musi się dorabiać ani nawet myśleć co oznacza słowo  rentowność  taka sytuacja oznaczać może normalność. Także mógłbym zaproponować sprzedawców śor by zyski ubiegłoroczne przeznaczyli na obniżki i rabaty, ale czy mógłbym wtedy jeszcze uchodzić za normalnego?

Propozycja cenowa na wczoraj 0,2 .

ciekawe  ile takich co lubią robić za darmo jeszcze jest?? Są tacy co im rodzice pomagają jeszcze emeryturkę dadzą o proszę rekiny biznesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3zł to jest normalna cena na ten moment w dużym hurcie. Na giełdzie 4-5zł na worki a i tak problem sprzedać. To jest tragikomedia. No i niestety z kapusta robi się to samo. Wczesny ziemniak na przyszły sezon tak jak cukier napisał też będzie na dnie chyba że pogoda zredukuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2020 o 16:58, Gość Marek napisał:

Widzę że ktoś jest niezłym Rekinem Biznesu.

Mam zaszywarki, taśemki, folie a i tak za Gale więcej nie wyciągnę jak 250zl za tonę bo robie na pośrednika a raczej na korporacyjnego chama tak chama. Gdy mu powiedziałem żeby coś dołożył to powiedział że zostanę z tym ziemniakiem i będę wywalał na wiosnę bo on ma oferty z Niemieci i Francji po 0.05euro centów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję właścicielowi strony zrobić odrębne forum do którego można się dostać po weryfikacji, aby mogli na nim wymienić się opiniami producenci a nie handlarzyki. 

Ja w tym roku schodzę z ziemniaka, nie mam dużo około 5 ha, aktualnie sprzedaje po 80 groszy ale do klientów indywidualnych, mieszkam koło dużego miasta i zainwestowałem w reklamę i ludzie sami przyjeżdżają z tego miasta oraz pobliskich wiosek (ludzia nawet ci z wiosek mają wiedzę że ziemniaka w tym roku nie ma bo na wsi się nikomu nie urodzilo i w sumie to prawda więc ludzie zadowoleni z ceny i ja też i tak taniej niż w biedronce i wiesz od kogo kupują ), tygodniowo udaje się sprzedać koło 10 ton. Sam się zdziwiłem jak to działa ludzie biorą po od 100 do około 500 kg, zaczęłam tak sprzedawać w tamtym roku na wiosnę jak covit się zaczął myślałem że zostanę z ziemniakami a tu po 1,5/kg poszło około 50 ton. Teraz jak znowu zaczyna się fala ludzie zaczynają się bać i kupuje więcej na zimę aby nie zabrakło jak covit pójdzie. Zacznę znowu produkcję jak wprowadza cła lub utrudnia import do Polski jak u nas jest nadwyżka, do tego dozy Agrounia. W tym te 5 ha tak sprzedam bez handlarzy i to po dobrych cenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Karol napisał:

Mam zaszywarki, taśemki, folie a i tak za Gale więcej nie wyciągnę jak 250zl za tonę bo robie na pośrednika a raczej na korporacyjnego chama tak chama. Gdy mu powiedziałem żeby coś dołożył to powiedział że zostanę z tym ziemniakiem i będę wywalał na wiosnę bo on ma oferty z Niemieci i Francji po 0.05euro centów.

Bo ty naiwny jesteś a on to wykorzystuje i cię zastrasza... Z takim kontrahentem to bym podziękował za współpracę.. ja ziemniaka jakość nie rewelacyjna dostaje 350  i dokłada VAT w worku 15 bez żadnych dupereli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Agrokom Trade napisał:

Maksymalna cena jaką w tym roku  można uzyskać za ziemniaka to 400 zł za tonę, jak cena podskoczy to wjedzie Litwa. Litwini tylko na to czekają.

To czemu oni ziemniaka od nas biorą? Skoro chcą zalać nasz rynek?

I muszę Pana zmartwić, bo ja sprzedaję na obecną chwile ziemniaka drożej niż ta niby maksymalna cena ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, masło napisał:

To czemu oni ziemniaka od nas biorą? Skoro chcą zalać nasz rynek?

I muszę Pana zmartwić, bo ja sprzedaję na obecną chwile ziemniaka drożej niż ta niby maksymalna cena ;)

Człowieku jak chcesz Litwina to za 3 dni u Ciebie pod domem kazda ilosc. 0,46 na miejsce. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł , na temat rolnictwa na Ukrainie a w zasadzie o przedsiębiorstwach wielkopowierzchniowych , które nie dają rady z wydajnością plonów w trudnych warunkach klimatycznych  . Na Ukrainie jest susza i prognozy zbioru zbóż i warzyw są na minusie . Nie muszę chyba tłumaczyć , że na Ukrainie są chyba najlepsze ziemie 1 i 2 klasy i gdyby umieli zarządzać swoim skarbem , to byliby liderem w produkcji . Wszystko na to wskazuje , że jeśli następny i kolejny rok będzie u nich suchy , to będą zmuszeni importować towar . Może jest , to szansa dla naszego rolnictwa ? Zobaczymy w przyszłości . 

https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/7871056,ukraina-spichlerz-coraz-bardziej-pusty-wysokie-plony-to-historia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Master napisał:

Ciekawy artykuł , na temat rolnictwa na Ukrainie a w zasadzie o przedsiębiorstwach wielkopowierzchniowych , które nie dają rady z wydajnością plonów w trudnych warunkach klimatycznych  . Na Ukrainie jest susza i prognozy zbioru zbóż i warzyw są na minusie . Nie muszę chyba tłumaczyć , że na Ukrainie są chyba najlepsze ziemie 1 i 2 klasy i gdyby umieli zarządzać swoim skarbem , to byliby liderem w produkcji . Wszystko na to wskazuje , że jeśli następny i kolejny rok będzie u nich suchy , to będą zmuszeni importować towar . Może jest , to szansa dla naszego rolnictwa ? Zobaczymy w przyszłości . 

https://forsal.pl/swiat/ukraina/artykuly/7871056,ukraina-spichlerz-coraz-bardziej-pusty-wysokie-plony-to-historia.html

Ukraina już w tym roku importowała ogromne ilości ziemniaków, głównie z Rosji via Białoruś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
W dniu 19.10.2020 o 09:27, Gość Mateusz napisał:

Proponuję właścicielowi strony zrobić odrębne forum do którego można się dostać po weryfikacji, aby mogli na nim wymienić się opiniami producenci a nie handlarzyki. 

Ja w tym roku schodzę z ziemniaka, nie mam dużo około 5 ha, aktualnie sprzedaje po 80 groszy ale do klientów indywidualnych, mieszkam koło dużego miasta i zainwestowałem w reklamę i ludzie sami przyjeżdżają z tego miasta oraz pobliskich wiosek (ludzia nawet ci z wiosek mają wiedzę że ziemniaka w tym roku nie ma bo na wsi się nikomu nie urodzilo i w sumie to prawda więc ludzie zadowoleni z ceny i ja też i tak taniej niż w biedronce i wiesz od kogo kupują ), tygodniowo udaje się sprzedać koło 10 ton. Sam się zdziwiłem jak to działa ludzie biorą po od 100 do około 500 kg, zaczęłam tak sprzedawać w tamtym roku na wiosnę jak covit się zaczął myślałem że zostanę z ziemniakami a tu po 1,5/kg poszło około 50 ton. Teraz jak znowu zaczyna się fala ludzie zaczynają się bać i kupuje więcej na zimę aby nie zabrakło jak covit pójdzie. Zacznę znowu produkcję jak wprowadza cła lub utrudnia import do Polski jak u nas jest nadwyżka, do tego dozy Agrounia. W tym te 5 ha tak sprzedam bez handlarzy i to po dobrych cenach. 

ładne bajki na dobranoc opowiadasz  10ton tyg ciekawe i sami przyjeżdżają i jeszcze mogłeś napisać ze się proszą  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...