Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zły rolnik

kogoś widzę fantazja ponosi w sklepie ziemniak w promocji po 60 gr. a ktos chce po 2 złote sprzedawać u nas w detalu po 1 zł/kg i ludzie się szczypią żeby tyle dać i szukają taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malorolny

Tutaj co jeden to lepszy ekspert i nawet cenić swojej pracy nie potrafią. 

Ziemniak po 1zł/kg w detalu? Te czasy już się skończyły. Materiał kwalifikowany, nawozy, środki ochrony roślin, pracownik...wszystko jest droższe niż jeszcze kilka lat temu. 

Ale jeżeli ktoś nie potrafi sobie tego policzyć to niech pracuje charytatywnie, klienci z pewnością to docenią ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę Was zdenerwuje.Wystawiam na olx jadalnego po 15 zł worek. Zadzwonił koleś że potrzebuje odpadu dla futerkowych. Mowię że nie mam  jeszcze 3 ton odpadu(w sumie chciał 10). Pytam po ile da za odpad. To mówi że płacił po 20 gr. Współczuję workować za 3,5 zł. Północna lubelszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Cały czas ogłaszam odpad po 20 gr na różnych stronach internetowych i zerowy odzew ci co mają bydło odmawiają bo rolnicy chcą ich zawalić. A u innych ruch jak w sklepie

A ja po 40gr sprzedałem już ok.2ton odpadów w tym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

Po 40 groszy to pewnie sprzedaje odpad na targu i babcie i dziadki biorą do kurek i królików. Gdybym hodowal bydło nie dałbym ani grosza więcej niż 0,15zl/kg odpadu bo to nieopłacalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Olek napisał:

Ja dla przykładu wykopie tylko soraje, reszta talerzówka. Policzyłem nie ma sensu kopać idokladac do interesu. 

U mnie podobnie.. wykopie tylko galę i to co na sadzenie resztę 4 ha idzie talerzowa i zborze. Ty dużo tego masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
2 godziny temu, Darekspire napisał:

U mnie podobnie.. wykopie tylko galę i to co na sadzenie resztę 4 ha idzie talerzowa i zborze. Ty dużo tego masz?

Miałeś wielkie pretensje do TBU że psują robotę na Rybitwach. Teraz TBU nie jezdzi, nie przeszkadza ci w handlu a ty nie masz zbytu i będziesz ziemniaki talerzował. Tak więc kochany szukanie kozła ofiarnego było daremne bo jedynie ograniczenie uprawy ziemniaków poprawi opłacalność w następnych latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość nedza

Nie chodzi tu o zbyt tylko o dokładkę przy tych cenach do zbioru.. i jeszcze warunki. Jak mam tydzień kopać hektar pola to dziękuję ale talerz zrobi to szybciej. W okolicy zbyt na ziemniaka nawet jest bo duże skupy biorą tylko że cena do 30 groszy. Nie mam piachów jak Sieradz że walne 1 ha za dniowke. A poza tym po inne lata że zbytem nie było problemu, firma nie lojalna z którą handlowałem  od paru lat i robiłem mytego, co w zeszłym roku co cena na rynku była sporo droższa ja dawałem trochę taniej bo jak będzie źle to też będą brać nawet,  dokupowalem jak po padało a nie miałem na kopane żeby im zrobic. A teraz się wypieli i woli z Sieradza wozić po 20 groszy.. prosił się nie będę i najprawdopodobnie zakończę współpracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się wykolegowac bo na zdrowy rozum jak ktoś kupuje towar kilkanaście lat to bierze sprawdzony ladny towar byleby był tańszy bo lepszy zarobek. Tak jest ze wszystkim jak drogi towar to kupujacy z przed kilku lat numer do Ciebie znajda. 

Teraz taka sytuacja jest z pekińska 2 miesiące temu talerzowka a teraz każdy dzwoni zrób mi no zrób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osoby gość gość nedza 

Kolego podaj jakiś kontakt do siebie są firmy w naszym pięknym kraju które cenią sobie zdrowe relacje w biznesie i grę do dwóch bramek a nie do jednej bramki jak firma z KTÓRa cię wykolegowala łagodnie mowiąc..ale głowa do góry jako to mówią nosił wilk razy kilka poniesli i wilka. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość nedza
9 godzin temu, Gość Slawek napisał:

Do osoby gość gość nedza 

Kolego podaj jakiś kontakt do siebie są firmy w naszym pięknym kraju które cenią sobie zdrowe relacje w biznesie i grę do dwóch bramek a nie do jednej bramki jak firma z KTÓRa cię wykolegowala łagodnie mowiąc..ale głowa do góry jako to mówią nosił wilk razy kilka poniesli i wilka. Pozdrawiam 

Kolego Slawek powiedz mi w jakim celu mam Ci podać dane kontaktowe. Ja jestem z pod krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...