Skocz do zawartości
Advertisement

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.07.2020 o 21:22, Gość Rolnik napisał:

Jak giełdy?  zejscie? 

 

W dniu 31.07.2020 o 21:22, Gość Rolnik napisał:

Jak giełdy?  zejscie? 

 

jakie gieldy zaczeli wozic po 3 zl na stolowki to jest koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu
Godzinę temu, Gość gosc napisał:

 

 

jakie gieldy zaczeli wozic po 3 zl na stolowki to jest koniec.

No trochę lipa ja dużo nie mam ale szkoda i tyle oddać za grosze, więc  nie oddam. Może w zimie lub na jesień coś się poprawi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta logika  pokaz popyt i cena .Jest za duzo towaru nie ma zejscia co odbija sie na cenie .I nikt tego na ta chwile nie zmieni Prózne nasze wycie do ksiezyca sami sobie jestesmy winni .ROK POKORY DLA ROLNIKA bo niektóry juz ziemi nie tykał a zeby policzyc uzywał tylko kalkulatora .Pozdrawiam z nad morza jedzcie na odpoczynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech

Sytuacja robi się ciekawa bo teraz strasznie sucho i późne odmiany dostają po d*pie,sam mam 20 ha późnego i słabo to wygląda  wczesne urosly ale czy to wystarczy. Zachód Europy susza jest straszna wszystko podlewają. A podlewanie kosztuje. Zobaczymy jak rynek zareaguje jak jeszcze z 3 tyg deszczu nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
53 minuty temu, Gość Wojciech napisał:

Sytuacja robi się ciekawa bo teraz strasznie sucho i późne odmiany dostają po d*pie,sam mam 20 ha późnego i słabo to wygląda  wczesne urosly ale czy to wystarczy. Zachód Europy susza jest straszna wszystko podlewają. A podlewanie kosztuje. Zobaczymy jak rynek zareaguje jak jeszcze z 3 tyg deszczu nie będzie. 

Masz rację . Ja już tu pisałem , że jesień może być ciekawa , kto ma trochę oleju w głowie , to obserwuje sytuację na świecie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również uważam że wszystko jest jeszcze możliwe. Tym bardziej że ci którzy w tym roku dosadzili do oporu lub też pierwszy raz na próbę, nie opanowali sytuacji z alternaria i zaraza ziemniaka. Więc kto wie... Czas pokaże. Pozytywne jest tez to że eksportujemy. Niewiele ale jednak zawsze coś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

I co z tego że jutro cały dzień deszczu w Wlkp u mnie susza bardzo mocna ziemniaki tam gdzie deszczownia nie sięgla już mają żółte na polsuche lety i tu już żaden deszcz nic nie pomoze i mówię tu o odmianie Gala a co najlepsze tam gdzie nie podlane do 5-10 szt pod krzakiem połowa towar handlowy tam gdzie gdzie podlane średnio 20 25 szt większość kaliber handlowy  także jest różnica:) większość kraju miała dostatek wody ale tak jak Wlkp czy lubuskie 3 rok z rzędu był deficyt opadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Gosc napisał:

Już widać odbicie. Coraz więcej telef onow za pyrą. Nie ma wydajności, nie jeden przejrzy na oczy jak wykopie 

Tak. Jeszcze zeby byko jakieś zejście to by sie cena zrobila bo narazie to zejście porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
3 godziny temu, Gość Maro napisał:

Tak. Jeszcze zeby byko jakieś zejście to by sie cena zrobila bo narazie to zejście porażka

Przecież jest teraz sezon urlopowy nigdy zejścia nie było o tej porze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Temat jest o cenach, notowaniach cen na rynkach więc proszę trzymać się tematu.

Wszystkie ostatnie wypowiedzi o plonowaniu ziemniaka zostały wydzielone do osobnego tematu - zapraszamy do korzystania:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...