Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ignacy
Godzinę temu, Gość Farmer napisał:

W Kaliszu już się wyklarowało 3 zł/15kg

Jak dla mnie w Kaliszu możecie na spod każdego worka jeszcze 10 zł wkładać. Nie mam nic przeciwko. Pozdr z Tajlandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 16:05, Gość Ignacy napisał:

Jak dla mnie w Kaliszu możecie na spod każdego worka jeszcze 10 zł wkładać. Nie mam nic przeciwko. Pozdr z Tajlandii?

Dobrze mówisz. Sam jestem rolnikiem ale robię sobie przerwę -niema sensu walczyć z napalencami. Jak tam w Tajlandii? Za tydzien lece z rodzinką na Phuket ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joantek

Na rybitwach jak ladny ziemniak glownie chodzi tutaj o ziemie czysty zolty to mozna pociagnac nawet 8zl a jak zwykly brudas usmotruchany to 5 i ponizej o ile uda sie sprzedac w tym roku ziemniaki sa nie sprzedawalne jedynie nadziemniak '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.

Jeśli ktoś napisze że cena jest większa niż u was to zaraz esi,ewi zawalą całą giełdę. Macie giełdy regionalne to tam handlujcie a nie psujcie rynku innym. Przecież pouczacie skoczków że nie mają zapewnionego rynku zbytu a sadzą.Okazuje się, że to wy nie macie rynku zbytu i szukacie po całej Polsce. Taka sama sytuacja jest z kapustami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Master napisał:

Jak dziś Kraków ?

Pogoda super, Sukiennice jak zwykle oblegane , Wawel i smok na swoim miejscu.

A krakowianki?   hmmm. Cudowne, piękne i pachnące . 

Takie mam osobiste wrażenia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kriss
1 minutę temu, Sieradzak napisał:

W takim sezonie jak ten coś takiego jak rynek zbytu lub stały odbiorca nie istnieje. 

kto uczciwie robi towar rynek zbytu ma. Myszlisz ze kupującemu tak na ręke brać codziennie od kogos innego...jeden zrobi towar dobrze a inny 2,3 razy dobrze a 4 raz do wora wszystko,taki handlarz by kariery nie zrobił. W tych czasach trzeba mieć chociaż na 50% towaru pewnego odbiorce pózniej dopiero sadzić,siać, ja śpię spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dzikus
21 minut temu, Sieradzak napisał:

W takim sezonie jak ten coś takiego jak rynek zbytu lub stały odbiorca nie istnieje. 

Co Ty mówisz. Zbyt jest stali odbiorcy jak brali tak biorą. Ja wykopałem 25 ha od maja i teraz coś przystopowało. Zostalo mi 49 ha do kopania i powiem tak gala idzie na rekordowy plon w tym roku,jeżeli chodzi o denara to średnio to wygląda nie mogłem sobie z chorobami poradzić i plon w granicach z tamtego roku. Bez szału. Mam jeszcze bellarosa to też jak w tamtym roku. Co do znajomych to ziemniak bez wielkiego szału. Ja bym się nie spinał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ty tak masz ale nie wszyscy. Ja mam 35ha tego złota z czego wykopalem 15 a mój stały odbiorca kupił jakieś 5ha po czym zapragnol odbyć ze mną stosunek bez mojej zgody. Polegający na tym że gdzieś tam jest UWAGA taniej, nie lepiej tylko taniej Początkowo ta wiadomość mną wstrząsnęła ale spokojnie już doszedłem do siebie. I najlepiej by było gdybym sprzedawał jakieś 5 zł taniej jak na giełdzie (w tym momencie to nie realne). Od 10ha walczę na giełdzie. Z tym klientem handlowałem od 3 lat więc to nikt nowy a z tego co mi wiadomo w tym momencie laduje się po 3 zł. Kiedyś pisałem tu że nikt za 3 zł kopal nie będzie. No i teraz muszę te słowa odszczekać. Dodam tylko że mój przypadek nie jest odosobniony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
4 godziny temu, Sieradzak napisał:

No widzisz ty tak masz ale nie wszyscy. Ja mam 35ha tego złota z czego wykopalem 15 a mój stały odbiorca kupił jakieś 5ha po czym zapragnol odbyć ze mną stosunek bez mojej zgody. Polegający na tym że gdzieś tam jest UWAGA taniej, nie lepiej tylko taniej Początkowo ta wiadomość mną wstrząsnęła ale spokojnie już doszedłem do siebie. I najlepiej by było gdybym sprzedawał jakieś 5 zł taniej jak na giełdzie (w tym momencie to nie realne). Od 10ha walczę na giełdzie. Z tym klientem handlowałem od 3 lat więc to nikt nowy a z tego co mi wiadomo w tym momencie laduje się po 3 zł. Kiedyś pisałem tu że nikt za 3 zł kopal nie będzie. No i teraz muszę te słowa odszczekać. Dodam tylko że mój przypadek nie jest odosobniony. 

To nie pretensje do odbiorcy tylko do producentów, którzy dają za darmo. Jak może kupować po 3zł to trudno, żeby Tobie płacił 6, nikt głupi nie jest, liczyć każdy potrafi. 3zł różnicy to niedużo jak worek kosztuje 3 dychy i ktoś ma ładny towar, ale jak worek kosztuje 3zł, a 6 to już różnica jest kolosalna. Niekiedy nawet jakby się chciało więcej zapłacić, to wtedy się nic nie zarabia, bo drugi sprzedaje po tyle co ktoś kupuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sieradzki

A do mnie kupiec z kujawsko pomorskiego 10 lat przyjeżdżał nawet kiedy był zając za worek a w tym roku mówi że poznanioki mu taniej na miejsce wożą niż jest u nas na sieradzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zły rolnik

Dlatego tekst stały odbiorca to tylko jest w cudzyslowiu bo ten stały odbiorca idzie zawsze tam gdzie taniej tak już jest w handlu jak mu się nie podporzadkujesz to ma Cię w tyle. a po drugie czy w tym Sieradzu na każdym polu tylko Pyrki rosną? Na igricie połowa ogłoszeń z tamtych stron ludzie nauczcie się coś jeszcze produkować prócz ziemniaka.... jaka aktualnie cena hurt detal WLKP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
7 minut temu, Gość Zły rolnik napisał:

Dlatego tekst stały odbiorca to tylko jest w cudzyslowiu bo ten stały odbiorca idzie zawsze tam gdzie taniej tak już jest w handlu jak mu się nie podporzadkujesz to ma Cię w tyle. a po drugie czy w tym Sieradzu na każdym polu tylko Pyrki rosną? Na igricie połowa ogłoszeń z tamtych stron ludzie nauczcie się coś jeszcze produkować prócz ziemniaka.... jaka aktualnie cena hurt detal WLKP ?

Gospodarstwa są rozdrobnione, jest wielu rolników i gospodarstw, także ilość ogłoszeń nie dziwi, bo praktycznie każdy ma jakąś ilość ziemniaka jedni mniej inni więcej, w zależności jak kto jest w stanie przerobić i każdy utrzymuje stałą ilość powierzchni uprawy ziemniaka. Gospodarstwa rzeważnie 10 - 20ha, sam mam 9ha, a 16 obrabiam, ziemniak na pół ze zbożem, brak drugiego plonu po wczesnych (po co się przemęczać ?). Wuja ma 15 i tylko 3 ziemniaka. Są też tacy co mają tylko zboża i kukurydzę, bo zrezygnowali z uprawy ziemniaka i poszli do pracy na etacie. Także nie wiem czy z czasem nie zmniejsza się obszar uprawy ziemniaka w naszym rejonie. Za to w innych rejonach wręcz przeciwnie, jeden znajomy rolnik z Pomorskiego nie sadził wcale to w tym roku na próbę wsadził 50ha, a przecież nie tylko on tak zrobił, dlatego jest tak miło. Z domu sprzedaje między 4,5zł - 6 zł. Wczoraj 800 worków po 5,5 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maius
4 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

To nie pretensje do odbiorcy tylko do producentów, którzy dają za darmo. Jak może kupować po 3zł to trudno, żeby Tobie płacił 6, nikt głupi nie jest, liczyć każdy potrafi. 3zł różnicy to niedużo jak worek kosztuje 3 dychy i ktoś ma ładny towar, ale jak worek kosztuje 3zł, a 6 to już różnica jest kolosalna. Niekiedy nawet jakby się chciało więcej zapłacić, to wtedy się nic nie zarabia, bo drugi sprzedaje po tyle co ktoś kupuje. 

Dokładnie ja handluje mam 4 duze hurtownie pod ktore kupuje i pare mniejszych paletowo. Ja bym  chcial i placic teraz wam po 6 ale myślicie ze ile bym razy towar odstawil raz czy 2 ? Jak nie ja to zaraz inny Janusz zadzwoni i przywiezie po 3. Wiadomo oni mi tam teraz placa i jak ktos 1 zl taniej powie to nie wezma ale jakby to Bylo 3 zl to papa. Ja to najlepiej bym chcial by były koło 20 zl i to nie ze jakos na worku wiecej zarobie tylko poprostu jest drogie jest inne zejście powiedzmy 2 terazniejszy ruch i wtedy mogę i z 1 zl na czysto jechać i wszyscy zadowoleni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Maius napisał:

Dokładnie ja handluje mam 4 duze hurtownie pod ktore kupuje i pare mniejszych paletowo. Ja bym  chcial i placic teraz wam po 6 ale myślicie ze ile bym razy towar odstawil raz czy 2 ? Jak nie ja to zaraz inny Janusz zadzwoni i przywiezie po 3. Wiadomo oni mi tam teraz placa i jak ktos 1 zl taniej powie to nie wezma ale jakby to Bylo 3 zl to papa. Ja to najlepiej bym chcial by były koło 20 zl i to nie ze jakos na worku wiecej zarobie tylko poprostu jest drogie jest inne zejście powiedzmy 2 terazniejszy ruch i wtedy mogę i z 1 zl na czysto jechać i wszyscy zadowoleni. 

Chlopy czytajcie se te wypowiedz na dobranoc bo nikt madrzejszego wam w tym roku nie napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...