Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzychu
Godzinę temu, Marcin napisał:

ESI/EWI - ludzie kopią ziemniaki po 4zł za worek po prostu tragedia..

Ja rozumiem że kasa im potrzebna ale te 4 zł to nie jest kasa tylko jałmużna i tyle w temacie, mam sporo ziemniaków ale za tyle napewno nie sprzedam choćbym je miał zaorać na jesień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu
27 minut temu, Sieradzak napisał:

Dziś o godzinie 17 sprzedane prosto z pola po 6,5 280 worków. Jeśli ktoś kopie po 4 zł to znaczy że jest Debilem. Oczywiście 6,5 to też żadne kokosy i powód do chwalenia się ale to napewno nie dziadoskie 4.

Jeżeli to Prawda to w końcu mądry rolnik się tu trafił, wiadomo nie kokosy ale nie debile co za 4 zł sprzedają a później na długi im brakuje chociaż takich to mi nie szkoda bo nie potrafią się wysilić żeby drożej sprzedać jakbym był komornikiem to litości bym dla takich nie mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w Krakowie braklo ( chwilowo) ziemniakow to handlarze musieli i dali po 10 zł... W zeszła niedzielę tak było. Normalnie cena nawet o połowę niższa. Nasadzili rolnicy to niech robią za darmo. W każdym biznesie musi być "dawca kapitału", w rolnictwie to normalne, ratuje tylko susza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Producent napisał:

 Z tego co wiem 0,40 netto.

No to cos jest nie tak bo jaki sens jest pakować wieźć na giełdę, płacić płacowe i  oddawac worek za 4-5 zl? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gość OPO napisał:

No to cos jest nie tak bo jaki sens jest pakować wieźć na giełdę, płacić płacowe i  oddawac worek za 4-5 zl? 

Bo te "złe" pakowanie utrzymują cenę aktualnie. Promocje zaczną za miesiąc z hakiem. Za to rolnik w tym sezonie promocje robić będzie cały sezon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz
W dniu 13.07.2020 o 12:54, Sieradzak napisał:

Nie gadaj bzdur. Nikt za 3 zł ci ziemniaków nie ukopie,5-6lat wstecz mogło tak być ale nie teraz.W tym momencie 5zl to tak jakby kiedyś 2-3zł. Mało kto ostatnio kopie wszyscy wyhamowali. 

Kolego to powiedz po ile u was kopią jak u mnie w hurcie irga po 7 zł a arrow po 8 zł. Ziemniaki z drugiej ręki i muszą przejechać 350 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Sądząc po tym ile wczoraj było towaru na Ziazdowej to można się było tego spodziewać. Ja już nie wiem wiem czy ludzi rozum odebrało. Dzisiaj będąc na zakupach w sklepie na K.... widzialem maliny w cenie promocyjnej 5,89 za uwaga 185g i brali tak jak by malin nie widzieli na Zjazdowej 500g kupiłem ostatnio za 4 zł. To samo jest z ziemniakami promocja 0,80gr kg. Wszyscy potrafią się cenić tylko nie my. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Panowie nie poniżajcie się tymi cenami 5,6,7 worek. Czy wy umiecie liczyć koszty produkcji? Dlaczego handlarze latają za towarem. Ano import się nie opłaci, a próbuja wykorzystać i zarobic na Polskim rolniku. Na siłę zbijana cena, przez was samych. Przecież spokojnie może kosztować 10-12 zł worek i handel będzie szedł, każdy coś tam zarobi. Ludzie tyle samo kupią. Także trzymajcie cenę a źle to nie wyjdzie zobaczycie. Pozdrawiam forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Damii napisał:

Trzeba zbic cenę do granicy opłacalności bo w przeciwnym razie będzie szedł import. Co było rok temu? 

Niewiem jak jest u Niemca Francuza Belga ale Litiwni  Estończycy  z którymi handluje mówią że u nich pięknie rosńie i ysyłam kalafiora pekinke bakłażana i czekaja na papryke tak i czasem doładujemy połowke auta lub pare palet ziemniaka jak niema pełnego auta tamtych rzeczy.  Za ziemniaka  po przeliczeniu kursów płacą 6,5/15 transport oni opłacają. Gdzie to idzie niewiem czy Skandynawia czy Rusek bo mówią ze wszystko tylko przeładunek u nich na firmie na inne auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Nie wiem co za tumany jeżdżą na giełdy żeby sprzedawać po 4-5zł skoro z domu można dostać 8-10zł...

Bo trzeba być człowiekiem myślącym a nie półgłówkiem. W zeszłym sezonie jak były 20 to stałemu odbiorcy można było po te 18 dać a teraz jak jest 5 to on sam dokłada te 3/4zlote. To się nazywa współpraca handlowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...