Skocz do zawartości
Advertisement

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Gość Kupiec napisał:

To jest właśnie dobre pytanie w każdej jednej dziedzinie rolnictwa, po co tyle sadzić i produkować? Każdy na pałę ile ma ziemi tyle obsadzi, a później płacz, bo tanio, bo nie ma komu sprzedać, winny zawsze jest rząd i handlarze. 

I tu z handlarzem  trzeba się zgodzić, jeśli nie zrozumiecie tej zależności będzie problem gdzie to wszystko ma gnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Kupiec napisał:

To jest właśnie dobre pytanie w każdej jednej dziedzinie rolnictwa, po co tyle sadzić i produkować? Każdy na pałę ile ma ziemi tyle obsadzi, a później płacz, bo tanio, bo nie ma komu sprzedać, winny zawsze jest rząd i handlarze. 

Nie rozumiem, w takim wypadku połowa ziemi jaką kto posiada powinna leżeć odłogiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Rrr napisał:

Nie rozumiem, w takim wypadku połowa ziemi jaką kto posiada powinna leżeć odłogiem? 

Jeśli tego nie rozumiesz to zapomnij o jakimkolwiek zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gosc. napisał:

Jeśli tego nie rozumiesz to zapomnij o jakimkolwiek zysku.

Aha. Czyli jak sadze 10 ha ziemniaków w tym roku posadze 5 to klienci mi dadzą drugie tyle. Kurde fajnie. A poręczy ktoś gwarancją? Wchodze w to wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

A gdzie zmianowanie .

Gość Kupiec napisał, że w każdej jednej dziedzinie rolnictwa jest ten problem, a każdy obsadzi czy obsieje całość jaką posiada to wtedy jest źle. Czyli według niego trzeba co roku połowę zostawić, nie ważne czy to ziemniaki, pietruszka czy kapusta połowa ma leżeć odłogiem i wtedy wszytko będzie opłacalne, ale nawet jeśli w całym kraju by się do tego dostosować, należy jeszcze wziąć pod uwagę to, że jak nie będzie u nas, to gdzie indziej się znajdzie. I dalej będziemy w d..., także jedynie globalna susza redukująca wszystkie plony ma jako taki wpływ na to czy się opłaca. Wiadomo, że lepiej sprzedać połowę za trzy razy większy pieniądz, niż się zrywać, żeby pokryć koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gość Gość napisał:

Gość Kupiec napisał, że w każdej jednej dziedzinie rolnictwa jest ten problem, a każdy obsadzi czy obsieje całość jaką posiada to wtedy jest źle. Czyli według niego trzeba co roku połowę zostawić, nie ważne czy to ziemniaki, pietruszka czy kapusta połowa ma leżeć odłogiem i wtedy wszytko będzie opłacalne, ale nawet jeśli w całym kraju by się do tego dostosować, należy jeszcze wziąć pod uwagę to, że jak nie będzie u nas, to gdzie indziej się znajdzie. I dalej będziemy w d..., także jedynie globalna susza redukująca wszystkie plony ma jako taki wpływ na to czy się opłaca. Wiadomo, że lepiej sprzedać połowę za trzy razy większy pieniądz, niż się zrywać, żeby pokryć koszty. 

Nie kombinuj bo chyba rozumiesz że handlarz mówi o ziemniakach i warzywach bo w tym jest wielka nadprodukcja. Nie słyszałem aby na rynku zbóż było dramatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator 93
12 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Nie kombinuj bo chyba rozumiesz że handlarz mówi o ziemniakach i warzywach bo w tym jest wielka nadprodukcja. Nie słyszałem aby na rynku zbóż było dramatycznie.

Rewelacji też nie gdyby była to ludzie by nie pchali się w warzywnictwo czy ogrodnictwo tak jak pisał ktoś wyżej ratuje teraz tylko nas jakaś globalna susza zresztą już jest i nie wiem czy w sumie jest się z czego cieszyć ogólnie wszystko idzie w złym kierunku nadprodukcja może i jest ale zobaczmy ile też roczne ludzi umiera z głodu i niech mi tu też nikt nie pisze że zboza można wyżyć jak się mam 20 ha i to 5 czy 6 klasy nawet przy nawodnieniu realny plon to 6-7ton 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 minut temu, Gość Gosc. napisał:

Nie kombinuj bo chyba rozumiesz że handlarz mówi o ziemniakach i warzywach bo w tym jest wielka nadprodukcja. Nie słyszałem aby na rynku zbóż było dramatycznie.

Chyba tylko w rzepaku nie ma tragedii po żniwach. Pszenica czy kukurydza  to jest właśnie to o czym nie słyszałeś. U mnie z opadami jest taka sytuacja, że ich nie ma od 2 lat nie pada, jak w marcu przestaje tak dopiero w czasie żniw czasem jakaś burza przejdzie, ale to też tylko bokiem trochę zasięgnie, także wydajności nie ma 4,5 tony/ha pszenicy. Niestety nie ma za co balować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Gość Gość napisał:

Chyba tylko w rzepaku nie ma tragedii po żniwach. Pszenica czy kukurydza  to jest właśnie to o czym nie słyszałeś. U mnie z opadami jest taka sytuacja, że ich nie ma od 2 lat nie pada, jak w marcu przestaje tak dopiero w czasie żniw czasem jakaś burza przejdzie, ale to też tylko bokiem trochę zasięgnie, także wydajności nie ma 4,5 tony/ha pszenicy. Niestety nie ma za co balować?

Nie mówimy tutaj o anomaliach pogodowych tylko o ilości nasadzeń w stosunku do zagospodarowania na rynku a to jest wielka różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy tu pierd... Tematem forum jest cena ziemniaka a nie urzalanie się nad sobą. Zamiast się dowiedzieć jakie są ceny to każdy zmęci na poczekaniu i jeden drugiemu kity ciśnie... Handlarz na rolnika rolnik na handlarza.  Rok za***isty, nie ma co narzekać, przypomnijcie sobie jak po 5 zł było sprzedawane. A tak na marginesie JAKA CENA WROCŁAW PIAST? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arsenal 77

po co sadzić ja zaraz młodego  zagranicznego będzie pełno  a póżniej rumuna.teraz wróciłem z Carrefoura pęczek młodej  marchewki 0.99 włoskiej .zaraz bądą ziemniaki inne rzeczy .jestem handlarzem długi czas i widzę że małe firmy idą na wyginięcie jak i producenct polski .za dwa lata wszytko bedzie z zachodu.kazdy rzad to kontroluje.ma nas nie byc mamy pracować tylko w  zagranicznej korporacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek
W dniu 19.02.2020 o 18:01, Gość Majki napisał:

 

Ceny idą w górę, ładny towar za granicą też się skończył, a widzę kupce poszukują bardziej Polskiego sprawdzonego ziemniaka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Maniek napisał:

Ceny idą w górę, ładny towar za granicą też się skończył, a widzę kupce poszukują bardziej Polskiego sprawdzonego ziemniaka 

Coś się zaczyna dziać ,  ale czy te kilka jaskółek uczyni wiosnę to jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzicie import 12.8 i jeszcze do tego transport to ile wychodzi? A wy chłopy po tyle albo po niżej oddajecie. Sami się oszukujecie. Brawo bo handlarz głupot na gadał i panikujecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
11 minut temu, Gość Maniek napisał:

Cena to jest, tylko chłopi nie umieją trzymać ceny tak naprawdę, bynajmniej tak jest w łódzkim 

Bynajmniej to nie to samo co przynajmniej. Są to słowa o znaczeniu przeciwnym, chyba że w wypowiedzi chodzi faktycznie o to, że w łódzkim potrafią trzymać cenę, to wtedy jest ok. 10-11zł idzie dostać za Tajfuna(zostało tylko to także innych nie wiem), na poniedziałek trochę szukali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Baor napisał:

I widzicie import 12.8 i jeszcze do tego transport to ile wychodzi? A wy chłopy po tyle albo po niżej oddajecie. Sami się oszukujecie. Brawo bo handlarz głupot na gadał i panikujecie. 

12,80 to już mam z transportem do kazdej hebzi w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...