Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Po co pisać głupoty że ziemniak po 1.2. Powiedz gdzie i ile tego sprzedasz. Zobacz na ogłoszenia już po 10 zł worek to kto ci da 18. Nie stety ale cena już na ziemniaka spada. Dzisiaj bronisze 14 do 17 wołali i towaru sporo a byłem koło 13. Zresztą wszystko po taniało. Zrobiło się ciepło i każdy ucieka z towarem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krakowiak

A kiedy było zimno bo nie zauważyłem ? Cena poszła na dół, ale bez przesady ładny ziemniak dalej jest w cenie, a import tego nie zmieni bo po 50 gr nikt tych ziemniaków z zagranicy nie przywiezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SKRZAT 54

Już od jesieni co niektórzy mówili że cena będzie podobna do poprzedniego sezonu.Nie sprzedajcie ziemniaków, trzymajcie wszyscy do maja i wtedy wszyscy na raz starajcie się sprzedać. Będzie ciekawie. Jakby wszyscy systematycznie sprzedawali od jesieni to cena by się utrzymala na dość przyzwoitym poziomie. Większość rolników się wstrzymywała ze sprzedażą  czekając na Bóg wie jakie ceny. W tym czasie lukę wypełnił ziemniak z importu a rolnicy Polscy zostaną z ziemniakami. Nie ma wywozu za granicę ziemniaków, Ba , a jest import. Ugotują się ci co trzymają ziemniaki. Współczuję.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kamil Koło napisał:

Przepraszam, to cena nie jest na przyzwoitym poziomie? Ludzie w głowach Wam się przewraca. Po poprzednim rekordowym sezonie mamy kolejny kapitalny, przyznaje się do błędu że wróżylem niską cenę ale na szczęście się pomyliłem

Pewnie jest tylko powiedz jak handlarze wymuszają towar po 10zl albo i co niektórzy niżej to co biedny rolnik ma zrobić jak nie ma gdzie drożej sprzedac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SKRZAT 54
9 minut temu, Kamil Koło napisał:

Przepraszam, to cena nie jest na przyzwoitym poziomie? Ludzie w głowach Wam się przewraca. Po poprzednim rekordowym sezonie mamy kolejny kapitalny, przyznaje się do błędu że wróżylem niską cenę ale na szczęście się pomyliłem

Oczywiście że" jeszcze "jest cena na przyzwoitym poziomie. Ciekawe jak długo i do jakiej ceny spadnie. Tendencja cenowa spadkowa. Myślę że trzeba się wrócić do kilku poprzednich lat i nie bujać w obłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik.
Godzinę temu, Gość Andrzej napisał:

To jedź i sprzedaj tam za tą kasę.

Ale jakąś prawda musi być byc. Tylko jak się pokaże co niektórym czarno na białym to aż padaczki z nerwow dostaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem nigdy na giełdzie i narazie się nie wybieram, jestem świadomy że te ceny są zawyżone bo pewnie zebrane od pośredników ale odniesienie już mam.

Tak u mnie z domu ładna Gala w worku 15kg idzie po 18-20zł.

Nie wiem po co zaklinacie rzeczywistość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
44 minuty temu, Kamil Koło napisał:

Nie byłem nigdy na giełdzie i narazie się nie wybieram, jestem świadomy że te ceny są zawyżone bo pewnie zebrane od pośredników ale odniesienie już mam.

Tak u mnie z domu ładna Gala w worku 15kg idzie po 18-20zł.

Nie wiem po co zaklinacie rzeczywistość

Zgadzam się. 5 ton na sklepy tygodniowo po 1.2zl od początku grudnia. I 80 ton sprzedane po 25 za worek z domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się kończy ten tani towar? Pytam serio, bo jakoś nie widzę. 

Bronisze wyjście 15, Łódź wyjście 15, Import naprawdę ładny w hurcie 1zł/kg, to o czym wy w ogóle piszecie? 

Młody Egipt 2zł, zejście bardzo mocne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kupiec
36 minut temu, Sieradzak napisał:

Kalisz na ten moment 14 zł wyjście ale za 12 bez problemu kupić można. Znajomy dzisiaj był więc info pewn. 

Kłamie, 21zł przecież jest napisane w internecie tylko handlarze piszą, że to nieprawda, bo ich boli cena. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyruszka...
W dniu 18.02.2020 o 21:43, Gość Xyz napisał:

Pewnie jest tylko powiedz jak handlarze wymuszają towar po 10zl albo i co niektórzy niżej to co biedny rolnik ma zrobić jak nie ma gdzie drożej sprzedac

To po co tyle sadzi?

Moja cena, za mój towar to 18 /20 zł... a w sklepach 2.5 do 3.5 zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Kupiec

To jest właśnie dobre pytanie w każdej jednej dziedzinie rolnictwa, po co tyle sadzić i produkować? Każdy na pałę ile ma ziemi tyle obsadzi, a później płacz, bo tanio, bo nie ma komu sprzedać, winny zawsze jest rząd i handlarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...