Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2019/2020 - Notowania


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

w kaliszu przejedzie 5 busów i kazdy wezmie po worku i dlatego wołaja 15 zł Ale jedzcie tam na giełde to zobaczycie jskie sa realia Import doluje cene Ja woze na hurtownie na slask wierzcie albo nie przywoza LILI I GALE po 12 zł w  worku szytym wykalibrowane  z Niemiec Pokazywał mi fakture zakupo BRUTTO 12 ZŁ WOREK wiec jak kalisz moze byc wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małorolny

Głosujcie dalej na PiS to będzie jeszcze gorzej. W takim ekstremalnie suchym sezonie ziemniaki jak piszecie cena dno. Import takich towarów powinien być mocno ograniczony. Ja rozumiem, że banany się importuje, ale nie owoce czy warzywa, których mamy wystarczająco. W marketach ziemniaki po 2,5-3,5zł/kg więc najwięcej zarabiają pośrednicy, a rolnik w d*pę kopany jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sieradzak napisał:

No tak wysłaliśmy ale głównie do Rumunii i odrobinkę na wschód. A teraz proszę wypowiedź kogoś kto wysyłał ziemniaki do Belgii Francji lub Niemiec. 

A co ma jedno z drugim wspolnego ?? Kupuje się tam gdzie jest i gdzie można zarobić tak samo wysyła sie tam gdzie potrzebuja. Czyli jakby powiedzmy Chorwat chcial ziemniaka to mam mu nie wyslac bo on do nas nie wysyłal . Biznes jest biznes. Zawsze mozna martkety otworzyć można zostać pośrednikiem. Nikt nikogo na sile nie trzyma.  Poza tym skoro u nich roboczogodzina jest drozsza itp to maja wieksze koszty a sie im oplaca wiec cos robicie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sieradzak napisał:

No tak wysłaliśmy ale głównie do Rumunii i odrobinkę na wschód. A teraz proszę wypowiedź kogoś kto wysyłał ziemniaki do Belgii Francji lub Niemiec. 

Nie znam nikogo kto wysyła, ale mam trochę danych, że się wysyła.

Export ziemniaków od 01.01.2019 do 31.10 2019 r, więcej nie chce mi się szukać

Belgia skrobiowe - 106 752 kg
Holandia jadalne - 420 983 kg
Niemcy jadalne - 1 552 990 kg

Jak widać Niemcy kupowali sporo, lecz średnia cena wynosiła około 1.02 zł/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie cieszycie ze Rumun bierze ziemniaka tylko nie widzicie tego ze w maju i czerwcu zalewa nas swoim mlodym i nie ma ceny. Radosc bo Rumun wyczyscil wam sadzeniaka  i wzial odrobine jadalnego a niszczy pozniej rynek. Tez myslalem ze od listopada ziemniak bedzie drozal a on tylko tanieje i na dodatek  nic sie jeszcze nie sprzedaje. Wszyscy nastawiaja sie na ziemniaka juz brakuje saszeniaka w centralach. Nie pomoze tu nawet suchy rok. Mysle ze realne moze byc nawet 3 zl za 15 stke w tym roku. Analogicznie do pietruszki zeszly sezon i ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michał

Ale wy wszyscy marudzicie. Od jakiegoś czasu nie ma sensu tu zaglądać. A co drugi to kupiec tu pisze. Ja sprzedaje po 20zl/15kg. 50ton tygodniowo bez pośrednika. Tylko Gala i Soraya. Dodam że są giełdy gdzie Gale się handluje po 24zł. Ceny się nie zmieniają od końca sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gość Michał napisał:

Ale wy wszyscy marudzicie. Od jakiegoś czasu nie ma sensu tu zaglądać. A co drugi to kupiec tu pisze. Ja sprzedaje po 20zl/15kg. 50ton tygodniowo bez pośrednika. Tylko Gala i Soraya. Dodam że są giełdy gdzie Gale się handluje po 24zł. Ceny się nie zmieniają od końca sierpnia.

Jeszcze napisz , że swoim ziemniakiem handlujesz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość bulo napisał:

Nie znam nikogo kto wysyła, ale mam trochę danych, że się wysyła.

Export ziemniaków od 01.01.2019 do 31.10 2019 r, więcej nie chce mi się szukać

Belgia skrobiowe - 106 752 kg
Holandia jadalne - 420 983 kg
Niemcy jadalne - 1 552 990 kg

Jak widać Niemcy kupowali sporo, lecz średnia cena wynosiła około 1.02 zł/kg

No właśnie. Ty nie znasz nikogo kto wysyła ja też nie znam i z kim kolwiek by pogadał to też nikt nic nie wie. Więc jak to w końcu jest? A już napewno nie uwierze że Niemcy kupili by od nas 1500000 ton. Predzej by tam zamieszki wybuchły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość Michał napisał:

Ale wy wszyscy marudzicie. Od jakiegoś czasu nie ma sensu tu zaglądać. A co drugi to kupiec tu pisze. Ja sprzedaje po 20zl/15kg. 50ton tygodniowo bez pośrednika. Tylko Gala i Soraya. Dodam że są giełdy gdzie Gale się handluje po 24zł. Ceny się nie zmieniają od końca sierpnia.

Popieram, same marudy tutaj. Ja tam też podaje po 20 cały czas Vinete i klienci dzwonią. A to że rolnik sprzedaje za 12 zł to jego sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Michał napisał:

Ale wy wszyscy marudzicie. Od jakiegoś czasu nie ma sensu tu zaglądać. A co drugi to kupiec tu pisze. Ja sprzedaje po 20zl/15kg. 50ton tygodniowo bez pośrednika. Tylko Gala i Soraya. Dodam że są giełdy gdzie Gale się handluje po 24zł. Ceny się nie zmieniają od końca sierpnia.

Witam ja tez sprzedaje po 20. Sciagam po 85 groszy i sprzedaje nie podrabiam ze to Polski wszystkie hurtownie wiedzą ze nie PL i chca tylko tego bo jest towar jednolity smaczny równy zero zwrotu zero odpadu. Mogę przestać jak jakiś rolnik mnie utrzyma ;).  Moim zdaniem im blizej wiosny tym Polski towar bedzie tanial ale obym się mylił bo dla im drożej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci tu zaklinają rzeczywistość i nie mogą pogodzić się z importem. Prawda jest taka jak napisał ktoś wyżej, nikt nikogo nie oszukuje, że to polski ziemniak tylko każdy z pełną wiedzą bierze zagranicznego, bo jest posortowany, nie ma odpadu i zwyczajnie dobry w smaku. Nie twierdzę, że nasz w smaku jest zły, ale jest w worku kupa gówna i niech tu zaraz jeden z drugim nie wyjeżdża, że za mało chcemy płacić. Towar im droższy tym gorzej naszykowany, a jak cena idzie w górę to już w ogóle sami nie wiecie co w worek kłaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec Krakow

Panowie każdy towar ma swojego kupca.Ja tygodniowo sprzedaje po 50 ton i kupuje proszowicki za 10 zł ziemniaki i Zachodnie po 16 zł wszystko zależy od jakości i odmiany.Ale ogólnie wiosna będzie tańsza i przyjdzie bardzo szybko A że ziemniaka wczesnego brakuje po centralach to będzie dużo posadzone i z cena może być tak jak z pietruszka w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 20:29, Gość realny napisał:

to zdradz gdzie takie giełdy są to pojadę może ja sprzedam

Lepiej niech Ci nie zdradza bo tacy jak Ty to wszędzie zapisują cenę.  Nawet jak byś pojechał na księżyc. Ja też  cały czas handluje po 20 hurtowo po kilkadziesiąt worków.  Na rynku natomiast mam po 30 zł/15. I idzie dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...