Skocz do zawartości

TRUSKAWKA 2019


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

W tej chwili truskawka z importu do hurtu 7-9 zł kg. Polska z tunelu 22-26 zł kg. 10 zł kg napewno nie będzie w szczycie sezonu bo nigdy nie było. Marzenia.

Aczkolwiek duża ilość przemarzla faktycznie, nie teraz, a w zimę. Szczegolnie z sadzonek frigo sadzonych w lato. Praktycznie z tego co znajomi z okolic centrum i Czerwińska opowiadają  to polowa krzakow na plantacji.

Życzę dużych zbiorów i zarobku bo na innych owocach nie dalo się zarobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yhym

Polska z tunelu hurt 15-18zł/kg, zejście słabe, bo jest słaba pogoda.

Zmarzło, ta, co roku marzenie i brakuje towaru, towaru jest i jak nic się nie wydarzy w najbliższych dniach to na pewno nie zabraknie. 

Co tu za bajki są pisane to nie mam pytań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
2 godziny temu, Gość tom napisał:

kluczowa noc dziś oraz poniedziałek i wtorek 6/7 maja. Potem ocieplenie.

na tyle nasadzen towaru nie braknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumowy

Nasadzeń może i więcej ale problem z ludźmi co niektórzy mogą mieć jak dopiero zaczynają swoją przygodę z truskawkami, brak kontaktów i umiejętności organizacji pracy podczas zbiorów której trzeba uczyć się latami. Zapotrzebowanie na mrożonki spore więc cena będzie, jak nie to deser ładny towar wciągnie a kisten to wiadomo że za marne grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość log7 xxxx
Godzinę temu, Gość Gumowy napisał:

Nasadzeń może i więcej ale problem z ludźmi co niektórzy mogą mieć jak dopiero zaczynają swoją przygodę z truskawkami, brak kontaktów i umiejętności organizacji pracy podczas zbiorów której trzeba uczyć się latami. Zapotrzebowanie na mrożonki spore więc cena będzie, jak nie to deser ładny towar wciągnie a kisten to wiadomo że za marne grosze. 

sadzi się tyle zeby oberwać rodzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ?????

Tak truskawki to nie jest prosta sprawa . Powodzenia tym co zaczynają sadzic co nigdy ich nie mieli .będą prać. ? A plantatorm udczywiej ceny żeby było czym płacić ludziom za ciężka pracę.i owocnych zbiorów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mrozek
W dniu 5.05.2019 o 12:58, Gość Yhym napisał:

Polska z tunelu hurt 15-18zł/kg, zejście słabe, bo jest słaba pogoda.

Zmarzło, ta, co roku marzenie i brakuje towaru, towaru jest i jak nic się nie wydarzy w najbliższych dniach to na pewno nie zabraknie. 

Co tu za bajki są pisane to nie mam pytań. 

Oj chyba się wydarzylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość Karol

no straty po mrozach na pewno są i to z pewnością nie małe  , u mnie było -3 i tez kwiaty poleciały,może cena będzie trochę wyższa ale nie wiadomo ile do końca może zostać zebranych tych truskawek,piszcie jak sytuacja wygląda u was po tych kilkudniowych mrozach jakie straty szacujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wkur....

Pogranicze mazowsza i świętokrzyskiego. Po przedwczorajszej nocy zakończyłem sezon truskawkowy. Czarne środki nawet w nierozwinietych pąkach.U sąsiadów różnie. Mróz poszedł pasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
Godzinę temu, Gość Wkur.... napisał:

Pogranicze mazowsza i świętokrzyskiego. Po przedwczorajszej nocy zakończyłem sezon truskawkowy. Czarne środki nawet w nierozwinietych pąkach.U sąsiadów różnie. Mróz poszedł pasami.

z jabłkiem nie ma tragedi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wkur....
8 minut temu, Gość gość napisał:

z jabłkiem nie ma tragedi

Jabłka nie mam i nie rozmawiałem z nikim o tym, mi poleciał ponad 1ha truskawki została malina na którą i tak liczyć nie można a o czarnej porzeczce pewnie można zapomnieć. Dobrze że pracuję też zawodowo bo chyba zęby na klamkę bym musiał położyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł

Podkarpacie,chyba po przymrozkach. Było -2 8 maja. Truskawki przykryte straty ok 10%z kwietniowych przymrozków , nie przykryte ok 50% czarny środek. Dobrze że mam tylko nie co ponad 30a to na ❤️ wcześniej nie wykorkuje że stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek

Kupiłem truskawki na targu na Wolumenie w Warszawie po 4 zł za kg.

Były też po 5 zł i droższe. Truskawki małe i okrągłe nawet słodkie 

28.05.2019

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...