Skocz do zawartości

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Remek

No panowie. Przy gruncie dziś poprawi napewno nad ranem jak się w nocy nie zachmurzy. Już jest 5 w okolicach Warki. Wczoraj o tej porze było 6 więc różnica nie duża 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Edek

Poprawiło?

Czy tylko siales popelinę???

 

Już...wszystko zmarzło....jak tu żyć???

Olaboga....

I tak za dużo będzie bo wszystkie łąki obsadzone...

To może być ostatni rok gdy coś zostanie po sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
23 minuty temu, Gość Edek napisał:

Poprawiło?

Czy tylko siales popelinę???

 

Już...wszystko zmarzło....jak tu żyć???

Olaboga....

I tak za dużo będzie bo wszystkie łąki obsadzone...

To może być ostatni rok gdy coś zostanie po sezonie...

zalezy u kogo zostanie?Chyba dług w Banku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu może poprawić mrozem . Symulacje nie dają pewności że temperatura zjedzie poniżej zera w w centrum (sadowniczym) ale istnieje spore prawdopodobieństwo że miejscami będzie -5 do -7 na dwóch metrach . W poniedziałek będzie większa pewność. Takie temperatury teraz nie są ewenementem w naszym klimacie ale przedwczesna wiosna może zabić nasze mażenia o jakimkolwiek plonie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MATEO
3 godziny temu, Gość Prorok napisał:

W przyszłym tygodniu pewnie spadnie śnieg i będzie -15 miejscami ...

Sorry,taki mamy klimat

 

Już kupczyki dzwonią za jabłkiem wymiataja u ludzi którzy mieli otwarte komory widać wzmożone zainteresowanie a ty  prorok jak masz bez sensu pisać nie pisz wcale nie zatrzyma z swoimi postami faktu jakiego dokonały przymrozki a mianowicie straty są bardzo duże w całym kraju do tego dochodzi dużo słabsze kwitnienie niektóre odmiany ligol jonagoldy nie kwitly wcale a przypominam że przed nami jeszcze opad czerwcowy. Także panowie od przetwórstwa nie będzie dzikiego zachodu cenowego w tym roku. Co do cen dzisiejszą propozycja za idareda w karton 80groszy za samo jabłko ale czekamy na więcej po niedzieli będzie 1 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość sadownik spod miasta

Prorok idź trolować gdzieś indziej...u mnie jest gorzej niż w 2017 i może i dobrze...pracę mam bliziutko..konkretna firma po sąsiedzku..8 h,soboty, niedziele wolne..wreszcie zacznę żyć jak człowiek...czas dla rodziny,na rybki ,na grzybki..może i taki rok był potrzebny a sadek..piła i pomaleńku przez piec..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość handlarz
2 godziny temu, Gość MATEO napisał:

Już kupczyki dzwonią za jabłkiem wymiataja u ludzi którzy mieli otwarte komory widać wzmożone zainteresowanie a ty  prorok jak masz bez sensu pisać nie pisz wcale nie zatrzyma z swoimi postami faktu jakiego dokonały przymrozki a mianowicie straty są bardzo duże w całym kraju do tego dochodzi dużo słabsze kwitnienie niektóre odmiany ligol jonagoldy nie kwitly wcale a przypominam że przed nami jeszcze opad czerwcowy. Także panowie od przetwórstwa nie będzie dzikiego zachodu cenowego w tym roku. Co do cen dzisiejszą propozycja za idareda w karton 80groszy za samo jabłko ale czekamy na więcej po niedzieli będzie 1 zł. 

i bardzo dobrze że bedzie mniej. Wole wyslać połowe mniej transportów za wyższą cene. Jak jest droższe to mam większa marze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ALE ZA TO NIEDZIELA.
1 godzinę temu, Gość sadownik spod miasta napisał:

Prorok idź trolować gdzieś indziej...u mnie jest gorzej niż w 2017 i może i dobrze...pracę mam bliziutko..konkretna firma po sąsiedzku..8 h,soboty, niedziele wolne..wreszcie zacznę żyć jak człowiek...czas dla rodziny,na rybki ,na grzybki..może i taki rok był potrzebny a sadek..piła i pomaleńku przez piec..?

Mam nadzieje, że takich trzeźwo myślących ludzi jak Ty przybędzie jak najwięcej . Z niektórym ludźmi nie da się o niczym innym rozmawiać, tylko o tych pier.....ych jabłkach. Ludzie ostatnio zwariowali na tej wsi, pryskają w niedziele ,koszą trawę ,robią maszynami na polu już ich całkiem pogieło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz sad

straty  są bardzo duże  ,  prawie wszystko  czarne się zrobiło ,a jeszcze przedwczoraj wydawało się ze będzie dobrze ,bo zawiązki były lekko brązowe , jabłek będzie dużo mniej   niż  w 2017r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

Ważny jest złoty środek...

Można pracować i w niedzielę gdy trzeba byle po sezonie spakować walizę i ruszyć w świat...

Trumna nie ma kieszeni drodzy państwo...tylko idioci chcą byc najbogatsi na cmentarzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jabol
20 godzin temu, Gość Prorok napisał:

Ważny jest złoty środek...

Można pracować i w niedzielę gdy trzeba byle po sezonie spakować walizę i ruszyć w świat...

Trumna nie ma kieszeni drodzy państwo...tylko idioci chcą byc najbogatsi na cmentarzu

Na chwile obecną to już można się pakować i ruszać w świat ,ale za robotą. Coraz gorzej to wygląda w sadzie:huh:a po opadzie czerwcowym to myślę że nie jednego zaskoczy ,i powie i na ch...........i to pryskałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

Ale jakie trollowanie...

Stwierdzam fakty....niedługo obsadza lazienki we Warszawie bo im mało areału...

 

Nie zabraknie Ania jabłek ani czereśni ani truskawek...

Chłop zawsze lamentuje i nigdy mu się nie dogodzi....bo zawsze jest zle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
Godzinę temu, Gość Prorok napisał:

Ale jakie trollowanie...

Stwierdzam fakty....niedługo obsadza lazienki we Warszawie bo im mało areału...

 

Nie zabraknie Ania jabłek ani czereśni ani truskawek...

Chłop zawsze lamentuje i nigdy mu się nie dogodzi....bo zawsze jest zle

ale jak lamentuje to duzo zyskuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziad

lekarze górnicy nauczyciele sądy policjanci  itd. .-wszyscy mogą lamętować

- a chłop nie?

chociaż bardzo czesto prześcigają się w opowieściach kto ma większe straty.

U mnie narazie sad wygląda dużo gorzej jak w 2017.

Przyczyna to słabe kwitnie i mróz na związki. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ciemna chmura gradowa

Co zmarzlo wczesniej już opada,myśle,ze opad będzie dosyć duży jak ktoś odpuścił po przymrozku,ale na jakieś mega ceny bym nie liczył bo w ostatnich czterech latach nadzgali drzewek targowych,ze ho ho...nawet teraz potrafią szkółkarze-targarze dodawać za darmo duże ilości drzewk jak ktoś bierze większa ilość...Panowie porażka,drzewko powinno kosztować 20zl w szkółkach i zakaz produkcji dla  tych wynalazków targowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o dużych stratach, ja u siebie ich nie widzę, myślę że będę miał normalny plon (na poziomie ok z 3lat temu). Na wielkie pieniądze bym nie liczył, bo to zależy tylko od popytu zewnętrznego. Zmarzlo tam gdzie dołki i za stoiska mrozów, może warto wykarczowac te kwatery, wtedy będą normalne pieniądze za jabłka(tak wiem nikt nie wyrwie, pobożne życzenia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość Zenek
5 godzin temu, Gość Aaa napisał:

Wszyscy piszą o dużych stratach, ja u siebie ich nie widzę, myślę że będę miał normalny plon (na poziomie ok z 3lat temu). Na wielkie pieniądze bym nie liczył, bo to zależy tylko od popytu zewnętrznego. Zmarzlo tam gdzie dołki i za stoiska mrozów, może warto wykarczowac te kwatery, wtedy będą normalne pieniądze za jabłka(tak wiem nikt nie wyrwie, pobożne życzenia). 

po co wyrywać lepiej ubespieczyć szybciej pieniązki na koncie jak ze zbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...