Skocz do zawartości

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prorok

Proporcjonalnie do lamentu producentów będzie 2 PLN za przemysł i 5 zadeser...

 

Wszystko zmarzło

A na broniach nie będzie gdzie stanąć z towarem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość majki

-5 u mnie, straty zobaczymy, dużo zależy od odmiany najgorzej chyba Gala bo w pełni kwitła , mocno oberwały pestkowe, truskawki, borówki,                                                                                   Prorok wracaj do podstawówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Może i na Bronkach nie będzie gdzie stanąć, ale przynajmniej jabłko nie będzie po 10 zł tylko co najmniej 20zl. Nie mówiąc już o Alwie która kosztowała wczoraj od 20 do 30zl za klatkę.

 

ty prorok to musisz być zły teraz... będziesz musiał więcej zapłacić za towar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiatało na całego nawet wysokie stanowiska są zmarźnięte, jest o wiele gorzej niż w 2017. Piękny strzał w kolano zrobiły sobie przetwórnie w 2018 roku, myślę że około miliona ton zostało w sadach, a w tym roku nie będzie co pozbierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SADOWNIK NIE PŁACZEK

W białej nic nie zmarzło, było -1/-0,5 ... a tam jest aktualnie najwiecej towaru i jest nawieksze zagłebie deseru.

Okolice Belska zależnie od położenia, np w moich sadach -1 i -2, strat zero ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mnich

chcecie trzymacie te jabłka bo coś tam trochę mrozu było ? trzymajcie.

będziecie sypać w rowy, przetwórnie nie chcą kontraktować przemysłu na lipiec i sierpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, RoknieWyrok napisał:

W wielu miejscach sytuację podratowały chmury które weszły po 3,4, dzięki temu utrzymało się -1,-2 

3-4 to nie chmury  to dym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Zapominacie Panowie o pewnej ważnej  sprawie . Większość sadowników z poza zagłębi nie woziła przemysłu do przetwórni bo to ledwo na koszty transportu starczało . Dadzą 20 groszy na jesieni i pojadą na przetwórnie samochody z dalszych rejonów Polski . Jeżeli będą bardzo słabe plony to za 30 gr. ludzie wyzbierają ogródki działkowe i przydrożne drzewa. Na 30 to nie ma szans bo sadów produkcyjnych mamy za dużo . U mnie w moim sadzie (Kuj.-Pom.) Jabłka bez większych strat a mrozy były nie byle jakie. Po 8 groszy ostatnio u nas nie było gdzie sprzedać przemysłu . Dadzą po 15-16gr to nie będę sypał jabłek do wyschniętego stawu i raczej na lepszą cenę nie ma co liczyć  . Jabłka na eksport też nie zabraknie i tu o cenie x2 to nawet nie ma co marzyć  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Marcinku, trollu, możesz pomarzyć O tak niskich cenach jak 30 gr przemysł na jesieni:) beszie duzo wiecej :) jabjablko zmarzlo prawie e calej europie poza bałkanami. 1zl jest pewne jeszcze w tym roku tzn jesień  na export a za niektóre odmiany grubo ponad ;) zal mi was. Ogródki działkowe hahahahhaha :D już właśnie były jabłka z dzikich sadów w tamtym  roku  bo był urodzaj. W tym na szczęście nie Bedzie:) jak mi przykro , chlip chlip, biedactwa będą płacić uczciwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość SADOWNIK NIE PŁACZEK napisał:

W białej nic nie zmarzło, było -1/-0,5 ... a tam jest aktualnie najwiecej towaru i jest nawieksze zagłebie deseru.

Okolice Belska zależnie od położenia, np w moich sadach -1 i -2, strat zero ..

Stacja w Białej Rawskiej zanotowała -3,2, do sprawdzenia na agropogodzie. Na jabłoniach straty dopiero wychodzą, grusze i śliwy już są czarne. Jakoś w mediach nie słychać o przymrozkach, czy to przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin

Ja nie powiedziałem że przemysł będzie po 30gr. Ja powiedziałem że będzie 15 -16groszy . Po 30 nikt nie odbierze tej ilości . Zapamiętaj sobie i wspomnij na jesieni to co napisałem , a "troll" to cię zrobił . Ja jestem sadownikiem z dziada , pradziada i zawsze wyciągam godne pieniądze z moich upraw . Nie maże się po forach tylko działam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość olo napisał:

Stacja w Białej Rawskiej zanotowała -3,2, do sprawdzenia na agropogodzie. Na jabłoniach straty dopiero wychodzą, grusze i śliwy już są czarne. Jakoś w mediach nie słychać o przymrozkach, czy to przypadek ?

aha to jak wy nie patrzycie na termometry tylko w internecie na pogode to gratuluje. jak napisza że było -12 to bedziecie bić piane że tyle było ?  W Białej Rawskiej było -1  Stacji pogodowej w Bialej NIE MA. Po drugie strat na jabłoniach nie ma w rejonie Białej Rawskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chop
26 minut temu, Gość Marcin napisał:

Ja nie powiedziałem że przemysł będzie po 30gr. Ja powiedziałem że będzie 15 -16groszy . Po 30 nikt nie odbierze tej ilości . Zapamiętaj sobie i wspomnij na jesieni to co napisałem , a "troll" to cię zrobił . Ja jestem sadownikiem z dziada , pradziada i zawsze wyciągam godne pieniądze z moich upraw . Nie maże się po forach tylko działam . 

Ty toś byzmesmen Małcin... 

Zacznij patrzeć troszkę szerzej niż na swoje podwórko dobrze Ci to zrobi, bo właśnie przez takich jak Ty i Twoja pychę mamy to co mamy!

Wracając do tematu okolice Bialobrzegów dostały całkiem ostro, najgorzej wygląda chyba śliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...