Skocz do zawartości
Advertisement

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, Gość magister po studiach napisał:

Tak mnie uczyli na studiach, już nie będę pisał gdzie studiowałem... Na szczęście człowiek chociaż ekonomię czuje...

Bardzo archaiczna wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Waesiawiak 2 lata temu tez nie zmarzło? Nie interesuje cie to lub to ci się nie podoba to nie wchodź do tematu, to jest temat dla producentów jabłek, żeby dzielić się informacjami jak bardzo ucierpiały jabłonie w rożnych regionach kraju, co do ilości owocu to nie ma co rozmawiać bo jeszcze ze 2 razy może być przymrozek a 5 razy grad, przy produkcji  sadowniczej pogoda jest najistotniejsza, kto tego nie rozumie niech się nie wypowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warsiawiak

Chyba od dziecka chodziłeś w za małych butach bo narzekasz jak stary gumofilce ...

Zapłać pit,cit,ZUS ,uczciwie składkę zdrowotną ....oddaj dotacje,klęskowe,dopłaty,przestań zatrudniać na czarno to wtedy podyskutujemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bankrut

Warsiawiak o czym ty chcesz dyskutować o tych machlojach co wyprawiasz żeby podatku nie płacić  . Jak byś uczciwie podatki odprowadzał i ludziom płacił to bym nie musiał ludzi na czarno zatrudniać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mam racje?

Warsiawiak zostan sadownikiem, kup ziemie, zasadz sad, plac KRUS, kup maszyny na dotacje, bierz doplaty, zatrudniaj legalnie, wybuduj przechowalnie i wtedy mozemy pogadac. Zobaczysz jakie to wszystko proste i jak pieniazki z "nieba" leca.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

A Wy co trola karmicie ? "Gumofilce " to Nas mówią beneficjenci 500+ X2 X4 ... i inne darmozjady . Susza robi swoje i owocu nie kupi bo na chlebek w tym roku nie nawet nadziaduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Mederatot mojego komentarza nie puścił chociaż pogardliwe odniesienie o rolnikach " gumofilce"  stoi jak byk . Napiszę najdelikatniej jak potrafię żeby żandarmerii nie urazić . Za maksymalnie 12 lat Europę dotknie klęska głodu , wówczas porozmawiamy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Niestety ale wygląda na to, że dyskusja w tym powoli 'schodzi na psy.'

Wszelkie wypowiedzi poniżej poziomu czyli np. obraźlwe i złośliwe oraz nie związane z tematem nie będą dopuszczane do publikacji.

Pozdrawiamy

Administracja Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownikk

w tym roku pogoda troche nam sadownikom sprzyja    , już były przymrozek i jeszcze ma być 5 maja , ten przymrozek co był wyrządził duże straty ,ale i tak jeszcze troch jabłek by było ,może  po kolejnym przymrozku straty będą jeszcze większe ,a zbiory będą tylko 10% tego co w tamtym roku ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym modelu meteo nie znalazłem spadków temperatury poniżej 5st. C.  w zagłębiach sadowniczych . Jeżeli cenowo sezon ma być porównywalny do poprzedniego to niech marznie wszytko w pień , i tak nie zarobie a ci co plują mi dziś w twarz niech sie martwią czy na żarcie im wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jedną ręka w n,,,,,,,,,,,u

Przejechałem się po okolicach Grójca i powiem wam, że jak mrozu nie będzie to bida jak nic.Kwitnie jak szalone, jest trochę sadów że jest z kwiatem słabo ale na młodych to kwiatu masakra .Tak więc szykujcie ostatnią skarpetę z kasą bo to będzie koniec. Pozdrowienia dla wariatów  z środy z targu w Grójcu ,niech wam rośnie . Tylko aby nie dług w BS,  koniec jest bliski :blink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pokorny
2 godziny temu, Gość jedną ręka w n,,,,,,,,,,,u napisał:

Przejechałem się po okolicach Grójca i powiem wam, że jak mrozu nie będzie to bida jak nic.Kwitnie jak szalone, jest trochę sadów że jest z kwiatem słabo ale na młodych to kwiatu masakra .Tak więc szykujcie ostatnią skarpetę z kasą bo to będzie koniec. Pozdrowienia dla wariatów  z środy z targu w Grójcu ,niech wam rośnie . Tylko aby nie dług w BS,  koniec jest bliski :blink: 

Okolice Grójca to nie cały świat, a z samochodu to sobie można las oglądać a nie słupki w kwiatach jabłoni, to że kwitnie to nie wszystko. A co do mrozu to nie zapeszaj bo chyba Ci nigdy dobrze nie zmarzło bo jak sie nie ma co sprzedać tak jak 2007 to i 3 zł nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana, super tylko jakoś pogoda nie dopisuje, na pewno nie będzie ilości jabłek z zeszłego sezonu. Gdzie tyle tego towaru w chłodniach, u nas większość w panice sprzedała za grosze albo wysypała.  Grupy przed świętami sortowały swoje aby pozbyć się towaru co widać po skrzyniach. Za darmo towaru nie oddam, jeśli się handlowcom nie opłaca czekać na truskawkę, ale ostrzegam deser będzie drogi co widać po plantacjach.Akurat w moim przypadku przerzuciły młode nasadzenia 3-5 lat a z 2 latków plon nie będzie za wysoki. Pozdrawiam wytrwałych i nie dajcie się wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
12 godzin temu, Gość jedną ręka w n,,,,,,,,,,,u napisał:

 

Jabłka już są skończone...za chwilę dokonają następne gatunki z czereśnia,borówka i truskawka na czele ...

 

I to nie będzie wina rządu,unii,polityków czy Ukrainy....tylko naszej pazerności bo to MY sądzimy bez opamiętania...

 

Ostatni gasi światło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość olo napisał:

Piana, super tylko jakoś pogoda nie dopisuje, na pewno nie będzie ilości jabłek z zeszłego sezonu. Gdzie tyle tego towaru w chłodniach, u nas większość w panice sprzedała za grosze albo wysypała.  Grupy przed świętami sortowały swoje aby pozbyć się towaru co widać po skrzyniach. Za darmo towaru nie oddam, jeśli się handlowcom nie opłaca czekać na truskawkę, ale ostrzegam deser będzie drogi co widać po plantacjach.Akurat w moim przypadku przerzuciły młode nasadzenia 3-5 lat a z 2 latków plon nie będzie za wysoki. Pozdrawiam wytrwałych i nie dajcie się wykorzystywać.

hyba u ciebie będzie drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze jest drogo,ale jaka jakość taka cena, ps. "hyba " piszę się troszkę inaczej. Chodziło mi o truskawkę deserową, ... Trochę optymizmu sadownicy, bywały już różne lata i jakoś się przeżyło nie samym jabłkiem człowiek żyje...

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik

Centrum? Masz na myśli zapewne centrum mentalne, czyli Grójecko-Wareckie? tak do Nas przymrozek przyjdzie z wtorku na środę. Bo w centrum geograficznym dziś nad ranem były przymrozki, Kutno -1 na 2 metrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...