Skocz do zawartości

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się z czego cieszyć. Byłoby gdyby zamarzło  20 30 procent ale tutaj w niektórych sądach jest 100. W całej Polsce. Będzie jak 2 lata temubalbo gorzej. Co z tego że będzie cena, co juz w tej chwili jest pewne jak nie będzie towaru. Nie tylko Polska ale takze kilka innych państw dostalo w ostatnim tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proszę nie podniecać się przyszła cena przemyslowego...powody są proste...

Tanki pełne,tłoczą cały czas i w Chinach będzie to co w Polsce w poprzednim sezonie czyli gigantyczna produkcja jabłek ,więc chiński koncentrat będzie tani...a polski żeby z nim konkurować będzie jeszcze tańszy więc ceny nie będzie...

 

Do tego nie ma co się podniecać zmarzniętym idaredem i ligolem bo nikt tego szajsu nie chce kupować...

 

Popyt znikomy więc mróz ceny nie wywinduje jak w 2k17...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze na razie nie ma co przesądzać.wiadomo ze przemarzło.wszystko jeszcze jest mozliwe.wiadomo jaka bedzie pogoda na kwitnienie?zobaczymy za 2 tyg. na pewno bedzie mniej jabłka niz w roku poprzednim ale to juz wiadomo było bez przymrozków.teraz tylko kwestia tego ile faktycznie zmarzło.a co do ceny....pewnie bedzie lepiej niz poprzedni sezon (gorzej byc chyba nie moze)wszystko bedzie wiadomo za pare tyg.dowiemy sie jak na zachodzie bo podobno tez troche mrozu dostali.

dziwie sie tylko handlujacym ze z takim jadem wypowiadaja sie o cenach.przeciez im wyzsza tym handel lepiej idzie i lepiej sie zarabia.przynajmniej mi tak kupcy mowia jak biorą ode mnie towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość Zenek

Panowie nie otwierać komór .My teraz górą ja mam jeszcze 4 komory i nie otwieram w maju 2zł będzie za jabko w szkrzyni?trzeba panikować że już w zimę wymarzło 60% teraz poprawiło zostało 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goscjjjj

Prorok zamarzło wszystko prawie. Idared najdared to akurat idzie xo roku jak przychodzi na niego pora. Ligol jonagoldy champion, nie ma nic. Goldena i glostera jest ogolnienmalo. Hiszpania Ukraina to samo. Także i zaraz popyt się zacznie. Ja handluje oczywiście za rok z tymi którzy biorą w tym roku, reszta będzie błagać A towaru  nie dostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Goscjjjj napisał:

Prorok zamarzło wszystko prawie. Idared najdared to akurat idzie xo roku jak przychodzi na niego pora. Ligol jonagoldy champion, nie ma nic. Goldena i glostera jest ogolnienmalo. Hiszpania Ukraina to samo. Także i zaraz popyt się zacznie. Ja handluje oczywiście za rok z tymi którzy biorą w tym roku, reszta będzie błagać A towaru  nie dostanie. 

to jak ci wymarzło to czym ty chczesz chandlować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik
8 godzin temu, Gość tomek napisał:

uważaj żebyś sie nie zes*rał z tego bogactwa. Jabłko wcale nie dostało tak bardzo. Za wczesnie i za mały mróz. Być może w maju poprawi ale na teraz nie ma dużych strat

Zmarzło i konkretnie nawet antonówka, sam nie wierzyłem jak ie zobaczyłem, bo na tym etapie pąki powinny wytrzymać ale jednak ogólne zmęczenie po poprzednim roku jak i nie sprzyjająca wiosna czyli sucho długo brak opadów jak i chłody następnie przymorski zrobiły swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemia woda taka sutyacja

Okolice warki. Idared i najdared to już po niedzieli był czarny a wczoraj to nawet już nie patrzyłem. Tak więc nie piszcie ze dużo nie zmarzło jak Ci 'doradcy' z komunikatów. Co do ceny to jak jest przemysł i deser dostępny dla skupowych po 30-45 gr to cena nie wzrośnie. Chyba, że ludzie nie bedą dawać to może może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Erobent
9 godzin temu, Gość Prorok napisał:

Proszę nie podniecać się przyszła cena przemyslowego...powody są proste...

Tanki pełne,tłoczą cały czas i w Chinach będzie to co w Polsce w poprzednim sezonie czyli gigantyczna produkcja jabłek ,więc chiński koncentrat będzie tani...a polski żeby z nim konkurować będzie jeszcze tańszy więc ceny nie będzie...

 

Do tego nie ma co się podniecać zmarzniętym idaredem i ligolem bo nikt tego szajsu nie chce kupować...

 

Popyt znikomy więc mróz ceny nie wywinduje jak w 2k17...

Ha ha taka sama ściema jak z tym maja nie brac spadów do 6 maja a podobno już we wtorek skupy beda brac teraz jest pytanie czy ktoś bedzie sypał za 30 gr? czy szykował za 50? przemysł na jesieni tyle bedzie. A z tymi tankami pełnymi to sciema 100lecia w chinach brak koncentratu na bierzaco zchodzi zadnych zapasów nie bedzie bo boja sie urodzaju za rok jaki bedzie w chinach. Pozatym zbiory jabłek w chinach sa niczym do cen jabłka deserowego!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość buahhahah

ohoho ale wymarzło 90 % nima japka.....za chwile ale bede brał kasiore bedzie po 2 złote......jakim cudom skoro wymarzło ? wy czytacie czasem to co piszecie ?  -9 to chyba wam sie śniło nigdzie nie było takiego mrozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymrozki zrobiły świetną robotę, pozwolą zastanowić się tym którym zostało jeszcze jabłko, u mnie straty na tą chwile większe niż w 2017 ze względu na słabe zapąkowanie  po urodzajnym roku jakiego nie pamiętam od 20 lat. Nie ma co czarować rzeczywistości będzie mało towaru a grupy może w końcu zaczną płacić za towar, może Ci co powstawiali na chłodnie dostaną po 10 groszy... Jabłko maja w tej chwili Ci których na to stać ...pozdrawiam wytrwałych japkarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jabłkowy

Jabłek będzie może połowa tego co było w zeszłym roku a może i mniej. Zapakowanie jest słabe wręcz tragiczne a mróz dokończył dzieła a to jeszcze nie koniec mrozy mogą być do 15 maja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie. Okolice Białej Rawskiej było -1 i jabłko nie zmarzło. takze nie róbcie katastrofy i sensacji tam gdzie jej nie ma. Sa rejony że napsociło a są takie ze nie ma żadnych strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zdenerwowani na ten moment są.. skupiarze ? nie dość że drzewa mocno wypompowane to jeszcze troszkę wymarzło ? o bitwie ludzi po kisteny na wiśnie za 30 groszy możecie zapomnieć, a i przerywki będzie jak na lekarstwo.. Będzie płacz jak dwa lata temu że jeden skład na 2-3 dni tylko odjeżdża ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magister po studiach
27 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Zachodniopomorskie: konferencja 90% strat, Idared 80-90 % czereśnie 90% golden 90% 

W przypadku jabłoni wystarczy, że 2% kwiatków zawiąże i masz dobry plon, ciesz się że nie musisz tracić pieniędzy na przerzedzanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gość magister po studiach napisał:

W przypadku jabłoni wystarczy, że 2% kwiatków zawiąże i masz dobry plon, ciesz się że nie musisz tracić pieniędzy na przerzedzanie. 

co za bzdury, chyba na 50 letnim kosztelu, w nowoczesnym nasadzeniu w którym się tnie bardzo mocno i gałęzi zostaje bardzo mało, żeby jabłko było wybarwione trzeba mieć zawiązanych 80%+, zresztą przymrozki to jedno ale w odmianach co lubią przemiennie owocować jak Ligol czy Mutsu u mnie jest raptem kilka paków na drzewie i słyszałem ze nie tylko u mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Inżynier

Od kwitnienia do zawiązania jeszcze daleka droga panie magister, a do ostatecznego plonu trzeba poczekać, przetrwać majowe przymrozki, resztę sezonu gradobić i mieć za co pryskać przez nieomal pół roku. Także z tym dobrym plonem z 2% na dzień 19 kwietnia to różnie może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skupowy
10 godzin temu, Gość sankor napisał:

Najbardziej zdenerwowani na ten moment są.. skupiarze ? nie dość że drzewa mocno wypompowane to jeszcze troszkę wymarzło ? o bitwie ludzi po kisteny na wiśnie za 30 groszy możecie zapomnieć, a i przerywki będzie jak na lekarstwo.. Będzie płacz jak dwa lata temu że jeden skład na 2-3 dni tylko odjeżdża ?

człowieku ja sie ciesze że bedzie droższe bo bede miał większą marże i mniej roboty i mi na to samo wyjdzie........więc zajmij sie swoim plonem a nie tym czy skupiarze są zdenerwowani czy nie bo masz gó****ne pojecie o handlowaniu. Po co żescie tym skupiarzom wozili po te 8 groszy ? i to jeszcze sie nie jeden szarpał o miejsce w kolejce także daruj siebie uszczypliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość skupowy napisał:

człowieku ja sie ciesze że bedzie droższe bo bede miał większą marże i mniej roboty i mi na to samo wyjdzie........więc zajmij sie swoim plonem a nie tym czy skupiarze są zdenerwowani czy nie bo masz gó****ne pojecie o handlowaniu. Po co żescie tym skupiarzom wozili po te 8 groszy ? i to jeszcze sie nie jeden szarpał o miejsce w kolejce także daruj siebie uszczypliwości

A bo to tak jest ja jestem handlarzem wszytskiego i producent zawsze myśli że im taniej to dla nas lepiej, ze wiecej zarobimy. Gówno prawda najlepiej jest na drogim towarze, na drozśzym jest większa marża i niema problemu ze zbytem. Zaraz ktoś powie to płaćcie więcej, chciałbym ale konkurencji pełno więc płaci się jak wszyscy z delikatnymi różnicami od regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość magister po studiach
13 godzin temu, Gość majki napisał:

co za bzdury, chyba na 50 letnim kosztelu, w nowoczesnym nasadzeniu w którym się tnie bardzo mocno i gałęzi zostaje bardzo mało, żeby jabłko było wybarwione trzeba mieć zawiązanych 80%+, zresztą przymrozki to jedno ale w odmianach co lubią przemiennie owocować jak Ligol czy Mutsu u mnie jest raptem kilka paków na drzewie i słyszałem ze nie tylko u mnie 

Tak mnie uczyli na studiach, już nie będę pisał gdzie studiowałem... Na szczęście człowiek chociaż ekonomię czuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...