Skocz do zawartości

Przymrozki 2019


Gość Grójec

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marek

Alfredzie jeszcze się zdziwisz za rok na wiosnę. 1.6 i w górę. Pięknie:) 2 lata temu po mrozie było tyle jabłka co teraz i mogła być cena. Wszystko zalezybod popytu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 279
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

35 minut temu, Gość Marek napisał:

Alfredzie jeszcze się zdziwisz za rok na wiosnę. 1.6 i w górę. Pięknie:) 2 lata temu po mrozie było tyle jabłka co teraz i mogła być cena. Wszystko zalezybod popytu 

co z tego jak jabłka niby nie masz bo wymarzło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek

Oczywiście że każdy będzie miał. Pytanie ile. A  więcej niż 40 procent tego roku nie będzie w skali nie tylko kraju ale i europy. Wolę mieć te 40 procent i sprzedawać 1.5-2 zł niż 100 i sprzedawać po 60-70 groszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik
16 godzin temu, Gość Bartek napisał:

Proszę bardzo kolego masz kwitnące lobo 0%zmarznietych kwiatów jeszcze przed cięciem zawiazanie 90% jutro idzie przerzedzanie. Podobnie wyglądal szampion cortLand gala golden princ Red cap tylko słabiej ligol. Jak dbasz tak masz. 

IMG_20190426_194822.jpg

Taaa...zawiązanie 90 %...bez wody w tym roku,bo przewodów jakoś nie widzę...nawet jeśli to tegoroczne kwitnienie...bbbuuuuuaaahhhhaaaa?...weź sobie włosy przerzedż..bo mózg ci przegrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bart
1 godzinę temu, Gość sadownik napisał:

Taaa...zawiązanie 90 %...bez wody w tym roku,bo przewodów jakoś nie widzę...nawet jeśli to tegoroczne kwitnienie...bbbuuuuuaaahhhhaaaa?...weź sobie włosy przerzedż..bo mózg ci przegrzewa?

Kwitnienie mogło być. Gorzej z zawiązanie i przemrozeniem. I U mnie np.wisnia kwitla ze tylko biel było widać a związanych jest 30%.reszta puste. W jablonkach trochę lepiej ale rewelacji nie ma.a mówienie."Jak dbasz tak masz "jest bardzo w nieodpowiednim miejscu. Myślę że kolega który to pisał nie ma swojego sadu. To zdjęcia mogą być z sadu rodziców a on jest małoletnim cwaniakiem którego jeszcze nie sięgał żadna klęska typu mróz czy grad 

Ale Karma wraca nawet jeśli chodzi o takich pyszalkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

Tu kolego jest dobra ziemia glina trzyma wilgoć i w zeszłym roku była gorsza susza i drzewa przetrwały i dobre plonowanie było. Zazdrość was gryzie czy co? U mnie w 2011 roku nie bylo wcale zbiorów wszystko zmarzlo zerwalem 2 tony z 12 ha. I nie płakałam jak wy żeby państwo mi dało, ogłosiło klęskę  bo zmarzlo a to powodziowa itd. Może zaczniecie myśleć żeby nie stać w kolejkach z przemysłem za 8 gr... Bo to było już upokorzenie... Takie rzeczy tylko na Grójcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek

A tak na marginesie dobre kwitnienie co roku tylko i wyłącznie w dużej mierze pomaga dobre przerzedzanie chemiczne. Wolę osobiście mieć 60 ton co roku niż 80 co dwa lata i tyle w temacie. A ty ochloń kolego bo tobie mózg się przegrzewa od pierdolenia głupot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
Gość wgrr

po tych przymrozkach co były to jabłek będzie 20% tego co w tamtym roku ,  a teraz jeszcze prawie co dziennie pada i parch jabłoni  wejdzie na zawiązki  i zawiązki spadną i  jabłek będzie 15% tego co w tamtym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
14 godzin temu, Gość wgrr napisał:

po tych przymrozkach co były to jabłek będzie 20% tego co w tamtym roku ,  a teraz jeszcze prawie co dziennie pada i parch jabłoni  wejdzie na zawiązki  i zawiązki spadną i  jabłek będzie 15% tego co w tamtym roku

E tam 15..

10% tylko...

Nie będziesz musiał kupować skrzyń po 200,chłodzić 5 komór,przepłacać Ukraińców ....same oszczędności....

 

W 17 mróz  lament

W 18 klęska urodzaju lament

W 19 mróz lament...

 

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Prorok napisał:

E tam 15..

10% tylko...

Nie będziesz musiał kupować skrzyń po 200,chłodzić 5 komór,przepłacać Ukraińców ....same oszczędności....

 

W 17 mróz  lament

W 18 klęska urodzaju lament

W 19 mróz lament...

 

Sluchaj koleszko,wiekszego zburaczenia i chamstwa jakie prezentujesz tu pod swym zidiocialym nickiem nie widzialem.Zejdz na ziemie i sie ogarnij bo malo smieszny jestes i co za duzo to nie zdrowo.

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziad

Dzień dobry. 

Myślę że temat jeszcze się nie wyczerpał bo teraz wyglada to coraz gorzej .

U mnie wisi jmoże 10% zbioru  . Duża czesc z tego ma uszkodzenia przy gnieździe nasiennym.

Może dowisi do czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista

Kończąc temat przymrozków:

"Nie jesteśmy w stanie podać konkretnej prognozy, ale zbiory nie przekroczą 2,5 mln ton" - Mirosław Maliszewski 

Inne osoby w branży twierdzą, że zbiór jabłek wyniesie około 3,5 mln ton i taką wartość wypadałoby przyjąć.

 

hedonista

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
2 godziny temu, Gość hmm napisał:

za to w przyszłym roku jak nie przemarznie to bedziecie za darmo oddawac bo bedzie 7 mln biorąc pod uwage ilość nasadzeń

Nie, "kolego". Jak nie będzie się opłacać to tego w życiu nie będziemy robić, przynajmniej ja mam takie podejście... Obecny, maksymalny potencjał plonotwórczy w PL jest na poziomie 5,5-6 mln ton więc "trochę" przeszacowałeś... Powodzenia w handlu.

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok
Godzinę temu, Gość hedonista napisał:

Nie, "kolego". Jak nie będzie się opłacać to tego w życiu nie będziemy robić, przynajmniej ja mam takie podejście... Obecny, maksymalny potencjał plonotwórczy w PL jest na poziomie 5,5-6 mln ton więc "trochę" przeszacowałeś... Powodzenia w handlu.

 

hedonista

Moim zdaniem 6 z przodu ...e potencjał produkcyjny cały czas wzrasta i nie widzę co mogłoby skłonić sadowników do zaprzestania sadzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hedonista
10 godzin temu, Gość Prorok napisał:

Moim zdaniem 6 z przodu ...e potencjał produkcyjny cały czas wzrasta i nie widzę co mogłoby skłonić sadowników do zaprzestania sadzenia

Pisząc o potencjale plonotwórczym mam na myśli bieżący sezon  który pokazał skalę produkcji. Oficjalnie było 5 mln, nieoficjalnie mówi się o 5,5-6 mln ton. Wzrasta ale nie tak dynamicznie jak przez ostatnie kilka lat. Sadowników skłoni do zaprzestania sadzenia ... ekonomia, zwykłe cyferki. 

 

hedonista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prorok

Nic z tego...ci co wozili po 8 gr dalej będą wozić...oni wszystko przetrwają bo nie inwestują a każdy grosz się liczy

 

Ja policze zanim zrobię....jeśli nic mi nie zostaje nie robię ..oni wyznają inna ekonomię.

 

W Grójcu targ wyczyszczony z drzewek bo po 2zlote były....grzech nie skorzystać i nie kupić panie...

Czarno to widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kolo

to to jes nic ,znam takiego co pożyczył u babki  z rentą rolniczą  kase na drzewka po 3 zeta,początkowo nie chciała się zgodzić ale jak zaczęło się mówić o 13 emeryturze zgodziła się, nie miał za co wsadzić ale nie mógł wytrzymać ze pole  mogłoby choć 1 rok odłogować ,byłby rok w plecy i nie prędko mogą być tak tanie drzewka ,na wyrwanym idaredzie  zasadził a jakże idareda,takim przyświeca idea co cie nie zabije to cie wzmocni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nierub

Sprzedam idareda 150 ton. Komora do otwarcia w przyszłym roku, jabłko po freszu.cena 2,5 zł. Tegorocznych niebede posiadał . Czekam na oferty. 

Edytowane przez Marcin
Zapraszamy do dodania ogłoszenia w serwisie głownym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Gość Nierub napisał:

Sprzedam idareda 150 ton. Komora do otwarcia w przyszłym roku, jabłko po freszu.cena 2,5 zł. Tegorocznych niebede posiadał . Czekam na oferty. 

W przyszłym roku to tą komore możesz na cukiernie sprzedać to na marmolade wezmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...