Jump to content
Sign in to follow this  
Kacper90

Por - długofalowe poszerzenie asortymentu gospodarstwa

Recommended Posts

Witam Wszystkich

W gospodarstwie od 20 lat uprawiamy min. cebule i inne warzywa. Chciałbym urozmaicić asortyment poprzez wprowadzenie poru do uprawy. Uprawa miała by być długofalowa. I tutaj mam kilka pytań. Jak wygląda sprawa z siewem i późniejszym zbiorem ? Czy do siewu poru można wykorzystać siewnik do cebuli ? Zbiór jest ręczny czy maszynowy oraz jak wygląda obredlanie ?                                           Kolejna kwestia to przechowywanie. Zakładam że w skrzyniach ale w jakiej temp. oraz wilgotności ? Oraz jaki jest procent towaru handlowego po przechowywaniu ?                                                                   Najważniejsze pytanie to oczywiście opłacalność. Jak to się kształtowało w poprzednich latach jeśli chodzi o cenę i zbyt oraz który typ pora lepiej uprawiać ? Na zbiór latem czy zimujący do zbioru wiosną ?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Kacper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to jeśli chcesz uprawiać por przeznaczony do handlu to siew bezpośredni odpada. Polecam uprawę z rozsady. Na początek proponuję prostą sadzarkę talerzową, zbiór pewnie ręczny chyba, że od razu masz zamiar sadzić kilka hektarów to kupuj kombajn. Ogólnie uprawa wymagająca zarówno jeśli chodzi o warunki glebowe i zapotrzebowanie na wodę jak również ochronę przeciw szkodnikami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Kondzio

Jak miałeś cebule to troszkę chorób Ci w glebie zostało także już na wstępie masz problem. A jak się pytasz czy można siać , można ale tak robią Ci ktorzy robią por przemysłowy , na susz itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×