Skocz do zawartości

opłacalność zakładania 1 ha sadu jabłkowego


Gość pan pan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sandomierz
1 godzinę temu, Gość etat napisał:

Nie wiem jak żes wyliczył te 23 zł na godzine......pracując 26 dni w miesiącu po 10 godzin dziennie wyjdzie ci 10 zł na godzine......eldorado jak h*j

Podstawa wymiaru czasu pracy na pełnym etacie to 150 godzin miesięcznie, po odliczeniu czasu przysługującego urlopu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość daniel
Godzinę temu, Gość Sadownik napisał:

Oczywiście, że się opłaca. Tylko nikt tutaj prawdy ci nie napisze... Wystarczy przejechać się po wsi i zobaczyć jakie ciągniki stoją na podwórku (po 250 tys. Netto) i opryskiwacze (60-90 tys. Netto). Tak się nie opłaca... Każdy biadoli, aby nikt inny czasem nie chciał wejść w ten interes. 

a to wszystko jak myslalem to dary od proboszcza . xd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Haha napisał:

Człowieku, normalni ludzie pracują po 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu! I właśnie ok. 20 zł za godzinę wychodzi. Ale widać, że ty lubisz być parobkiem i zapier... Cały dzień... 

I co jeszcze może szofer z limuzyną przyjezdza po pracownika ? chłopie pojęcia nie masz o czym piszesz. 8 godzin dziennie chyba tylko jako urzędnik państwowy. Na co jeszcze czekasz  ? idz na etat bedziesz leżał od 15 00 do góry brzuchem i miał wolne weekendy. Byle jakie sklepy są czynne od 7 00 do 17 00 także w soboty (do 14 00)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Godzinę temu, Gość Damian napisał:

To jak opłaca się czy się nie opłaca taka cisza się zrobiła

Nie opłaca sie. Mam Merca za 250 tyś, Audi za 100 tyś, a córce robie 18stke na 200 osób a moje 50 urodziny na 250.  W zasadzie nie mam z czego żyć. Jak co roku. Państwo mi powinno pomagać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość :):) napisał:

Nie opłaca sie. Mam Merca za 250 tyś, Audi za 100 tyś, a córce robie 18stke na 200 osób a moje 50 urodziny na 250.  W zasadzie nie mam z czego żyć. Jak co roku. Państwo mi powinno pomagać

Takich co tak się mają jest 1 na 200 sadowników. Tak jak w zakładzie pracy.szef ma najwięcej a reszta żyje z dnia na dzień. 1 na 200.po co siać propagandę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość tomek napisał:

w grójeckim co drugi dobrze żyje. Nie przesadzaj że jeden na 200 ma pieniądze. Bo to brednie.

Życ dobrze a tak jak napisał kolega wyżej to różnica. To że ktoś żyje na dobrym poziomie nie czyni go milionerem co to wyprawia urodziny na 200 osób. Gdybyś zobaczył jakie mają kredyty ci milionerzy  (nie wszyscy) pewnie byś tak nie mówił ale co tam....każdy tylko patrzy na audi czy bmw przed domem.to jest całe bogactwo.ja tez mieszam w rejonie sadowniczy i powiem Ci ze takich jak wyżej zostali przez kolegę opisania jest na okolicę może z 5% z czego pewnie połowa ma więcej długu niż włosów na głowie. Tez jeżdżą nowymi bmw i Audi. A komornika w bagażniku wożą.to ze grójeckie niczego nie dowodzi.no może tyle ze jakoś tak się utarło ze jak Grójec to musi mieć pieniądze. Zazdrosc koledzy,zazdrość . I najgorsze jest to ze zazdroszczą ludzie którzy o sadownictwie i ogólnie rolnictwie nie mają pojęcia. Ale w tv mówią ze dopłaty. Ze pomoc.ze nowe traktory.no i ceny.szkoda tylko ze nikt nie mówi ile ten rolnik dostaje po odliczeniu kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te kilka osób które właśnie tak żyją mają właśnie albo kredyty, albo robią coś poza prowadzeniem sadu, jakiś handel albo ktoś z rodziny na etacie w dobrej firmie, albo dorobili się na zlodziejstwie np na bankach żywności. Okradali państwo na grube dziesiątki albo setki tysięcy. Najśmieszniejsze jest to, że pislandia, której  ja nie popieram osobiście ma się za nich teraz brać ale to już inna historia. Także jak ktoś mi mówi że Ci bogaci sadownicy żyją tak tylko z roli i z tego sadu to śmiech na sali i nie wie o czym mówi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grójec

Przestańcie gadać głupoty, 5% bogatych w grójeckim, yhym. Śmiech na sali. 

W powiecie mało który sadownik nie ma kasy, a nie odwrotnie, a takich naprawdę bardzo bogatych jest dużo więcej niż 5%.

Jestem stąd i przestańcie załamywać rzeczywistość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Grójec napisał:

Przestańcie gadać głupoty, 5% bogatych w grójeckim, yhym. Śmiech na sali. 

W powiecie mało który sadownik nie ma kasy, a nie odwrotnie, a takich naprawdę bardzo bogatych jest dużo więcej niż 5%.

Jestem stąd i przestańcie załamywać rzeczywistość. 

Zależy co dla kogo znaczy bardzo bogaty.dla jednego jak ktoś ma 50 tys rocznie jest bardzo bogaty a dla drugiego musi mieć 500 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advertisement
4 godziny temu, Gość Grójec napisał:

Przestańcie gadać głupoty, 5% bogatych w grójeckim, yhym. Śmiech na sali. 

W powiecie mało który sadownik nie ma kasy, a nie odwrotnie, a takich naprawdę bardzo bogatych jest dużo więcej niż 5%.

Jestem stąd i przestańcie załamywać rzeczywistość. 

Może ustalmy kryteria osoby biednej , przeciętnej, bogatej i bardzo bogatej?  

Sam jestem Sadownikiem. Mam wielu znajomych sadowników.

Prowadzę gospodarstwo 8 ha sadu. Przez ostatnie 10 lat średnio miesięcznie na rękę zarabiałem około 6 tyś zł (czasem wychodzi 10 tyś a czasem 1 tyś średnia roczna)

nie jest tu policzony koszt zakupu ziemi pod sad ( jeśli bym to doliczył to wyszło by na 0)

Według was jestem osobą biedną, średnio zamożną, bogatą czy bardzo bogatą?

Gość Grójec może i ty się podzielisz z nami ile zarabiasz miesięcznie?

Pozdrawiam ? Johny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz
40 minut temu, Gość Johny napisał:

Prowadzę gospodarstwo 8 ha sadu. Przez ostatnie 10 lat średnio miesięcznie na rękę zarabiałem około 6 tyś zł (czasem wychodzi 10 tyś a czasem 1 tyś średnia roczna)

nie jest tu policzony koszt zakupu ziemi pod sad ( jeśli bym to doliczył to wyszło by na 0)

Według was jestem osobą biedną, średnio zamożną, bogatą czy bardzo bogatą?

 

Doprecyzuj, czy sam tyle zarabiasz po rozliczeniu wszystkich kosztów, czy może domownicy też mają swój nie rozliczony wkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Sandomierz napisał:

Doprecyzuj, czy sam tyle zarabiasz po rozliczeniu wszystkich kosztów, czy może domownicy też mają swój nie rozliczony wkład?

Nie mam domowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra darujcie sobie teraz przedstawianie zarobków bo i tak wyjdzie że na te 6 tys to pracuje czworo domowników i wychodzi po 1500 zł......czyli wrócimy do punktu wyjścia że jest bieda.  Szkoda bicia piany.  Traktory po 150 tys, SUVy po 200 tyś,  urodziny jak wesela, i bieda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sandomierz

Dla części społeczeństwa te 6 tys zł netto miesięcznie czynią Cię osobą zamożną, ale dla większej części wcale tak nie jest. Może inaczej sprawa by wyglądała, gdyby przeanalizować wartość posiadanego majątku ;) 

"Z badania, przeprowadzonego właśnie przez Deutsche Bank Polska wynika, że bogactwo to w naszym kraju pojęcie bardzo względne.

Aż dla jednej czwartej z nas miesięczne dochody między 4 a 10 tys. zł netto pozwalają już kogoś uznać za osobę zamożną. Prawie 40 proc. Polaków uważa jednak, że dolny próg zamożności wyznaczają zarobki między 10 a 19 tys. na rękę. Tak „bogactwo” postrzegają szczególnie osoby młode (18-29 lat), pochodzące ze wsi i mniejszych miast oraz te słabiej wykształcone (po szkole podstawowej i zawodowej). Same zarabiające raczej niewiele.

Ci, którzy zarabiają ponad 5 tys. zł na rękę, czyli powyżej średniej krajowej, za zamożnych uznają raczej tych, których pensja miesięczna to minimum 20 tysięcy zł netto. A jeśli kończą już pięćdziesiątkę, czyli są już bardziej doświadczeni zawodowo i życiowo, za zamożnych uważają osoby z zarobkami minimum 50 tys. złotych.

Dla samego Deutsche Bank Polska, który zlecił badanie, granica zamożności to 5-7 tys. zł netto. Taka, minimalnie, kwota dochodów pozwala bowiem zostać klientem Premium banku (część bankowości detalicznej Deutsche Bank Polska pod koniec tego roku ma zostać włączona do BZ WBK)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumowiec wgr

Johny jak Ty z 8 ha wykrecasz średnio 75 000 na czysto to słabo dbasz o gospodarstwo... Też mam 8 ha i u mnie dochody rzędu 500 000 to standard z tym że produkcja głównie roślin jagodowych a nie jabłoni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Gumowiec wgr napisał:

Johny jak Ty z 8 ha wykrecasz średnio 75 000 na czysto to słabo dbasz o gospodarstwo... Też mam 8 ha i u mnie dochody rzędu 500 000 to standard z tym że produkcja głównie roślin jagodowych a nie jabłoni....

to ty jakiś przemysł produkujesz a nie jabłko deserowe .Zostaw ten sad idż na etat.Jak 300000zł szkoda ciebie i rodziny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gumowiec wgr
46 minut temu, Gość gość napisał:

to ty jakiś przemysł produkujesz a nie jabłko deserowe .Zostaw ten sad idż na etat.Jak 300000zł szkoda ciebie i rodziny

Kłania się czytanie ze zrozumieniem...nie uprawiam jabłoni tylko truskawki, maliny, borówki i czereśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
23 minuty temu, Gość Darek napisał:

witam planuje dosadzic 2 ha jabloni pchac sie w to czy nie ?? mysle rowniez nad studnia glebinowa

Śmiało...ciągle jest za mało jabłek...dosadzaj..

 

Tylko później módl się żeby przynajmniej połowa zmarzła bo inaczej będzie lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość Grzegorz napisał:

W jaki poznasz iść w tym rolnictwie skoro już nic się nie opłaci i wszystkiego jest ogrom ???

Konopie ,krzewy koki...ten kierunek raczej polecam

 

Klasyczna produkcja jest ugotowana przez nas samych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...