Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Darek

Jaką odmianę jabłek sadzić, by były pieniądze? Gala?Golden?Boskop?

Recommended Posts

Guest tak będzie ??

Teraz kazdy nasadzi gali i goldena, a za 4-5 lat bedzie sprzedawal w cenie ligola, jonagoreda bo będzie tego opór na rynku. 

Guest Darek

A no właśnie padaka się robi co się nie zasadzi to i tak będzie d*pa

Guest Sadownik
18 minut temu, Gość tak będzie ?? napisał:

Teraz kazdy nasadzi gali i goldena, a za 4-5 lat bedzie sprzedawal w cenie ligola, jonagoreda bo będzie tego opór na rynku. 

U mnie w okolicy każdy tylko gala gala gala.to nie jest prosta uprawa.jak policzyć koszty wyprodukowania gali a np.szampiona czy ligowa to nie ma porównania. W sprzedaży oczywiście też ale czy warto?nasadzeń coraz więcej wiec moim zdaniem za 3-4 lata będzie jeszcze gorzej niż jest obecnie. Jakbym ja wymieniał to myślę że wolałbym Goldena .pytanie skąd później ludzi brać żeby to odpowiednio zerwali...

Guest hmm

sadzcie dalej, powodzenia :)  potem bedziecie znowu zdechłymi świniami i jabłkami drogi blokować licząc nie wiadomo na co, że wam ktoś do kila ma dopłacać chyba

Guest Adi

Tak by wyglądało,ze koniec...Z Borowka inaczej nie będzie,Truskawka tez zgłupiała-ogrom nasadzeń.Wychodzi na to,ze nie ma za co się wsiąść...Nie ma Wschodu-nie ma nic,było i nie wróci...

Guest Edek

On już się skończył i teraz czas na czyszczenie branży i masowe zaprzestanie produkcji...

Sami zgotowaliśmy sobie ten los...

Guest Borys

Jest nadzieja ze z moszczu zaczna produkowac paliwo jakies... To moje marzenie pewnie cos by sie dalo zeby zamiast ropy lac cos jablkowego ale jesli amerykanie czegos albo ruscy nie wymysla to polacy na pewno. Niby sa politechniki, instytuty naukowe a nie ma pomyslu jak zagospodarowac galezie z wycinki. Jakis rebak ktory wszystko potnie by sie przydal, ale nie cos takiego jak jest teraz grubszego nie wciagnie a same galazki tylko. Takie to ja kosiarka zrabie.

Co ci ludzie robia w tych instytutach? 

Guest grzes
Godzinę temu, Gość Borys napisał:

Jest nadzieja ze z moszczu zaczna produkowac paliwo jakies... To moje marzenie pewnie cos by sie dalo zeby zamiast ropy lac cos jablkowego ale jesli amerykanie czegos albo ruscy nie wymysla to polacy na pewno. Niby sa politechniki, instytuty naukowe a nie ma pomyslu jak zagospodarowac galezie z wycinki. Jakis rebak ktory wszystko potnie by sie przydal, ale nie cos takiego jak jest teraz grubszego nie wciagnie a same galazki tylko. Takie to ja kosiarka zrabie.

A co obiecują tylko , zobaczymy co będzie po wyborach czy nie wróci sprawa podwyżki vatu ... 

Guest Obcykany

Pietruszka po 6 

Ziemniaki po 2

A ten geniusz jabłka po 0,5 chce sadzic

Guest Sadownik

Włosi już nie sadzą nowego Goldena, a wręcz karczują... Gala na zimnym stanowisku czy obok sadu gdzie jest presja zrakowaceń za długo nie będzie w dobrej kondycji dlatego też jest cena bo są wyższe koszty wyprodukowania. Wniosek jaki nasuwa się to, że w przeciągu 2-3 lat zrobi się selekcja sadowników... 

Guest Tadeusz
3 godziny temu, Gość Borys napisał:

Lobby naftewe nie dopuści aby paliwo powstawało z czegokolwiek innego niż teraz. Wiec zapomnij o swoim marzeniu. I naukowców nie wiń  za to.  Pomijajac czy wogóle istnieje opcja aby zrobić paliwo z owoców i w dodatku jaki silnik to będzie tolerował. Więc zaczniesz obwiniac wszystkich wokół w tym naukowców to sie dokształć

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this