Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam zasiana pietruszkę po jęczmieniu a potem zadajemy bobik z facelia i teraz widzę że mi pietruszka wypada około 5/6lisci, korzonek brązowy i śmierdzi gnijąca pietruszka.. czy już lecieć z ochroną? Nie miałem jeszcze tak nigdy... Chyba polecę tiofantem metylu (tipsinem,) Chyba że to wina przedplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
3 godziny temu, Darekspire napisał:

Jak u was sytuacja z młodą marchwią? Dużo już zaczęło kopać kiedy kto zaczyna? Jak cena?

Moja jeszcze z dobry miesiąc,natka  jest korzeń jeszcze drobny.Na chwilę obecną kal, 1-2,5 wiec spokojnie czekam. Chyba że znajdę chętnego kupca na marchewkę z natka na włoszczyznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kujawiak

Witam Kamil mam

identyczna piekna nac ale nie wiem

co sie dzieje w tym roku korzen jest krotszy we wczesnej marchwi i nie rowno jest z gruboscia w tamtym roku juz kopalismy a teraz mysle ze jeszcze 2 tyg doslownie szok ... ale u wszystkich tak u nas spadlo przez 2 tyg 200 litrow wody i chyba zamiast korzenia poszla wczesna w nac... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Witam. Panowie zapowiada się ze pietruszka gdzie nie wygnila to jest bardzo ordzawiona od grzybów i nicieni po tej ogromnej ilości wody... Będzie cena. A na igrit widzę ogłoszenia młodej poniżej 2 zł tylko to jest ordzawiona 70 procent korzenia. Jak u was wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. panowie jak tam pietruszka. u znajomych co jeszcze nie zgniło to jest rdzawe i boczne korzonki wypuszcza  od nadmiaru wody ogromnej presjii chorób grzybowych. u mie to samo nać piękna , gęsta super. zacząłem kopać i korzeń bardzo słaby. te ogłoszenia młodej to to samo, korzeń dramat. wydaje mi sie że będzie cena na pietruszkę bo jej nie będzie. jak u was panowie i panie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Kujawiak napisał:

Koledzy jaki kombajn jednorzędowy do zbioru korzeniowych poleciacie? 

Jak masz kasę to DeWulfa- jak są dobre warunki to każdym wykopiesz ale jak jest źle to tylko nim. Kolega miał Weremczuka i jak już mógł sprzedać to zmienił na DeWulfa-jak tylko traktor da rade jechać to kombajn napewno. AdaLift, Simon też porządne maszyny. Nie krytykuje Weremczuka ale to nie ta klasa co zachodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Kpr napisał:

Jak masz kasę to DeWulfa- jak są dobre warunki to każdym wykopiesz ale jak jest źle to tylko nim. Kolega miał Weremczuka i jak już mógł sprzedać to zmienił na DeWulfa-jak tylko traktor da rade jechać to kombajn napewno. AdaLift, Simon też porządne maszyny. Nie krytykuje Weremczuka ale to nie ta klasa co zachodnie.

Witam,

Staramy się jak możemy. Poprzeczka w przypadku maszyn zachodnich jest zawieszona bardzo wysoko i jeśli chcemy się utrzymać na rynku musimy stale pracować nad jakością i nowymi rozwiązaniami. Co roku jeździmy w pole do zainteresowanych osób, żeby mogli przetestować sprzęt zanim podejmą decyzję o zakupie. W ubiegłym roku przyszło nam pracować w naprawdę różnych warunkach, krótkie podsumowanie możecie zobaczyć na naszym YT. Wszelkie uwagi mile widziane. Opinia i doświadczenie użytkowników maszyn to najcenniejsze źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Kujawiak napisał:

Koledzy jaki kombajn jednorzędowy do zbioru korzeniowych poleciacie? 

Przed podjęciem decyzji o zakupie zachęcam do skorzystania z możliwości przetestowania kombajnu w polu. Przyjeżdżamy z naszym zestawem kombajnem + ciągniki kopiemy. Chętnie udzielimy wszystkich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WeremczukAgro napisał:

Witam,

Staramy się jak możemy. Poprzeczka w przypadku maszyn zachodnich jest zawieszona bardzo wysoko i jeśli chcemy się utrzymać na rynku musimy stale pracować nad jakością i nowymi rozwiązaniami. Co roku jeździmy w pole do zainteresowanych osób, żeby mogli przetestować sprzęt zanim podejmą decyzję o zakupie. W ubiegłym roku przyszło nam pracować w naprawdę różnych warunkach, krótkie podsumowanie możecie zobaczyć na naszym YT. Wszelkie uwagi mile widziane. Opinia i doświadczenie użytkowników maszyn to najcenniejsze źródło informacji.

I tak powinno byc- obiektywna krytyka użytkownika a producent powinien wyciągać z niej wnioski, podpatrywać u konkurencji rozwiazania i ulepszać swoje maszyny żeby co najmniej dorównać najlepszym. Powodzenia Weremczuk i inni polscy producenci maszyn rolniczych bo jeśli sprzęt się sprawdza to każdy rolnik woli krajową produkcję choćby ze względu na cenę i dostępność części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marchew w tym roku ma wielką nać, pietruszka ma słaby korzeń i żółty liść. Cena marchwi 1.6 pęczek, pietruszka 1.6 pęczek 4 sztuki. Pietruszka na włoszczyznę 20 groszy. Jak na trudny rok i małą ilość ładnego towaru to cena nie powala. 

 

marchew.thumb.jpg.a184cabd9d2ba84f0d37ac7fa6042ce1.jpgpietruszka.thumb.jpg.b528a7abb58d8a23c8d624a0afffedb0.jpg1046441031_na.thumb.jpg.375e39c747d445236d85b7473e2e7a81.jpgpietruszka1.thumb.jpg.0bf567e10b2ac6b8b2c6369e47ffdec0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Kpr napisał:

I tak powinno byc- obiektywna krytyka użytkownika a producent powinien wyciągać z niej wnioski, podpatrywać u konkurencji rozwiazania i ulepszać swoje maszyny żeby co najmniej dorównać najlepszym. Powodzenia Weremczuk i inni polscy producenci maszyn rolniczych bo jeśli sprzęt się sprawdza to każdy rolnik woli krajową produkcję choćby ze względu na cenę i dostępność części.

Dziękujemy i również życzymy wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie pisze bo niema młodej ładnej pietruszki. To co jest to jest gorsze od zeszłorocznego odpadu.

Na razie nie ma ceny bo stare zapasy wypychają z chłodni i to dołuje cenę.

Jeżeli sytuacja z pietruszką jest taka zła w całej Polsce jak u mnie to lada dzień mamy 10 zł kg. 

Spokojnie kto ma to nawet na żółtej zarobi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2020 o 13:28, Gość Gość napisał:

Może moja pietruszka mogłaby być dłuższa ale jest piękna i biała. Sekret w odpowiednim jej prowadzeniu.

Szczęściarz z Ciebie. Ja uprawiam pietruszke 23 lata,i nigdy jej chyba nie zaufam. Ta panienka ostatnie soki potrafi z człowieka wycisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...