Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tak wszyscy będą wszystko siali w każdej ilości. Takie gadanie mądrości jak na jakiejś giełdzie. Jak ktoś sieje a nie ma zapewnionego zbytu to krzyżyk mu na drogę i tyle, niech całe życie szuka tam gdzie nie zgubił. Teraz liczy się tylko odbiorca i "jakość towaru= cena" w tedy można produkować i handlować, a nie chodzić i płakać jak to źle na świecie. Moja okolica już dała sobie siana (w życiu tyle zboża nie było w okolicy) gdzie mieli po kilka, kilkanaście ha marchwi, pietruszki, buraka i co teraz nagle przejrzeli na oczy, że nie ma komu sprzedać, myśleli, że "jakoś to będzie". Kto współpracuję z hurtowniami, "skupami" ten zawszę wyjdzie na plus i będzie się rozwijał, wystarczy jakość i trochę rozumu w głowie. A skoczki za niedługo się skończą i będzie pole do dzierżawy lub kupienia. Na koniec swoich wypocin dodam, że w tym roku na praktycznie wszystko będzie obsadzone ziemniakami, kapustą, obsiane marchwią, cebulą tak podają prorocy internetu. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marchwia moze i bedzie obsiane ale dlaczego kapusta to nie mam pojecia. Ciężko że zabytek coś w tym roku jest a jak ktoś pierwszy rok zasadzi bez zapewnionego zbytu choćby na cześć towaru to życzę mu powodzenia. Coś o tym wiem bo uprawiam kilka lat to warzywo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Janusz napisał:

Skoro macie zbyt to po co się tak ciśniecie na tych co nie mają... Ich sprawa nie wasza, a widze bardziej wy z waszym pewnym zbytem macie pełne gacie niż reszta 

U  nas w okolicy jest gośc hmm cieżko go nazwac skoczkiem uprawia warzyw z 40 ha ogólnie ma cos z 70 ha ale zmianowanie zboża itp  ale gospodarstwo naprawde ładne zadbane jak i towar.  Jego głównymi  produktami jest burak i kapusta a reszta to sadzi i obsiewa w 2 strone niż skoczki np pietrucha w tamtym roku cena kosmos to nie posiał ani ara zwiększył kapuste, teraz mówi że sadzeniaka sprzedaje całego bo nie bedzie sobie problemu robił z zbytem  posadzi więcej selera. W życiu nie słyszałem zeby narzekał na zbyt lub ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.. wes pod uwagę poprzedni sezon pietruszki.. nie miało znaczenia do spadku cen czy handlujesz z kimś lata czy pierwszy rok każdy dostawał niską cenę... No może różnica 20 groszy... Tak że nie wylewaj tutaj swoich wypocin bo i tak g... wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Jachu napisał:

U  nas w okolicy jest gośc hmm cieżko go nazwac skoczkiem uprawia warzyw z 40 ha ogólnie ma cos z 70 ha ale zmianowanie zboża itp  ale gospodarstwo naprawde ładne zadbane jak i towar.  Jego głównymi  produktami jest burak i kapusta a reszta to sadzi i obsiewa w 2 strone niż skoczki np pietrucha w tamtym roku cena kosmos to nie posiał ani ara zwiększył kapuste, teraz mówi że sadzeniaka sprzedaje całego bo nie bedzie sobie problemu robił z zbytem  posadzi więcej selera. W życiu nie słyszałem zeby narzekał na zbyt lub ceny.

Z tym selerem się z nim zgodzę... Gość ma łeb na karku i z tym warzywem wygra na wiosnę 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
3 godziny temu, Gość Jachu napisał:

U  nas w okolicy jest gośc hmm cieżko go nazwac skoczkiem uprawia warzyw z 40 ha ogólnie ma cos z 70 ha ale zmianowanie zboża itp  ale gospodarstwo naprawde ładne zadbane jak i towar.  Jego głównymi  produktami jest burak i kapusta a reszta to sadzi i obsiewa w 2 strone niż skoczki np pietrucha w tamtym roku cena kosmos to nie posiał ani ara zwiększył kapuste, teraz mówi że sadzeniaka sprzedaje całego bo nie bedzie sobie problemu robił z zbytem  posadzi więcej selera. W życiu nie słyszałem zeby narzekał na zbyt lub ceny.

z ziemniakiem może byc niewesoło,sadzeniak idzie jak ciepłe bułeczki. Drugą sprawą jest pogoda jak wiosną trochę przepada na warzywa we wschodach to coś tam urośnie i może być klapa. Dużo rolników/ogrodników robi monokulture warzywniczą,ma maszyny do czegoś jakiś odbiorców i jedzie z tym samym co roku i chociaż warunki dobre to plon cienki wiec moze być czegoś duzo a i tak bedzie płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy
Godzinę temu, Darekspire napisał:

Pankracy... Chyba się sugerujesz swoim jakimś regionem parohektarowcow... A żeby było jak mówisz myślał by ktoś 10 lat siać to samo na tym samym kawałku...

u nas to praktycznie pyry i kapucha aż kiła nie wejdzie... ponoć na kujawach nie wiem ile w tym prawdy cebula po cebuli.Kto ma dużę gospodarstwo to zmianowanie zrobi a kto 10 to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
57 minut temu, Gość gosc napisał:

jak oceniacie sytuacje pietruszki? warto trzymac? z tego co widac to stara jeszcze w chlodniach, a zasiewy ida juz pelna para...

haha dobre, ciekawe kto tak sieje pełną parą? co sąsiad zasiał 20 arów?  Kasa w błoto w takim terminie.  Chłodnia w tym roku będzie padaka, ile musiałaby podskoczyć cena, żeby  prąd i straty przechowalnicze wyzerować, no chyba, że "co ty mówisz, u mnie przeca nic nie gnije". Kto myśli trzeźwo ten się wysprzedaje i czeka na kolejny sezon, ale właśnie trzeba mieć komu podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nerac
W dniu Sunday, February 02, 2020 o 14:34, Gość Skoczek napisał:

Niech sieje i pryskaja i nabijaja kabze firmom chemicznym ,a oni siedza kawke pija i sie z nas smieja.Dzis to sztuka jest sprzedac a nie nasiać.

Nie sztuka jest wyprodukowac nie sztuka  sprzedac sztuka jest zarobic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość gość napisał:

haha dobre, ciekawe kto tak sieje pełną parą? co sąsiad zasiał 20 arów?  Kasa w błoto w takim terminie.  Chłodnia w tym roku będzie padaka, ile musiałaby podskoczyć cena, żeby  prąd i straty przechowalnicze wyzerować, no chyba, że "co ty mówisz, u mnie przeca nic nie gnije". Kto myśli trzeźwo ten się wysprzedaje i czeka na kolejny sezon, ale właśnie trzeba mieć komu podać

Kolega chyba jeszcze mało widział, dla niektórych siew w tym terminie, jeśli jest oczywiście możliwość wjazdu w pole, to normalność. Dużo jest posianej pietruszki jesienią w skali kraju, a teraz jeszcze sporo ludzie dosiewaja na wczesny zbiór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość aAon napisał:

Tak uczciwie powiedzcie czy pietruszka gnije? Ja robię pietruszkę od zawsze. Pryskania odpowiednio na świeżym polu. Przechowywana w chłodni i straty spore. 

Gnije to mało powiedziane, u mnie arat pod koniec sprzedawania leciał w oczach, na ochronie nigdy nie żałowałem. W moim przypadku gnicie od łebka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...