Skocz do zawartości

Siew marchwi i pietruszki


Gość Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kondzio

Szalenstwo bez kalkulacji kosztów, ja tam mniej sieje darekspire widzę że nie pierwszy raz siejesz co siejesz.Jak potem widzę taki towar to nie rozumiem gości co aby zasiać a się uda a tak naprawdę koszta sobie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malinowykrol

Ja sieje berlińska 5 ha plon ok 16 ton/ha mam przechowalnie z kontrolą i Pietruszka do lutego piękna wszystko sprzedałem. Taka prawda, że każda odmiana urośnie a o jakości świadczy odpowiednia ochrona, redliny, siewnik, i przede wszystkim woda a nie odmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pann

co do odmiany to tylko bejo, ewentualnie comanche z novisem. nie rozumiem tych naszych rolników. i te kalkulacje ,  pietruszka po 6 zł 20 ton z / ha. co to za kasa, tylko taki rok raz na 20 lat! zacznijcie myśleć głową i robic swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
4 godziny temu, Gość Malinowykrol napisał:

Ja sieje berlińska 5 ha plon ok 16 ton/ha mam przechowalnie z kontrolą i Pietruszka do lutego piękna wszystko sprzedałem. Taka prawda, że każda odmiana urośnie a o jakości świadczy odpowiednia ochrona, redliny, siewnik, i przede wszystkim woda a nie odmiana

Odmiana to jakość !!! Z taką wydajnością to szału nie robisz...... Zaraz mi napiszesz że Ołomuńska wygląda tak samo jak Eagle !!! W moim rejonie taka wydajność to na wczesnej w lipcu .....Późna jesień to x2 twojego plonu .  Piękny towar zawsze zapłaci w odpowiednim terminie,problemem są skoczkowie którzy mają słaby towar w niskiej cenie na początku sezonu !!! Z południa naszego kraju zawsze mam kupujących którzy jadą 400km.......po towar podobnej jakości do twojego?! Wątpię w taki sentyment kupujących.....do producenta !!! W tym wszystkim jest jeden problem producentów, nie potrafimy szanować swojej pracy( nie wszyscy ale większość) i potem robi się niska cena przy większym areale danego produktu !!! Produkujemy najwięcej pietruszki w UE i nie potrafimy dyktować ceny( my rolnicy) a to chyba podstawa rozwoju naszych gospodarstw. Pośrednik zarabia tyle co my( niech mi ktoś nie pisze że mogę  zająć się handlem) albo i więcej i to jest chore w naszym kraju bo większość z pośredników prowadzi gospodarstwa i ukrywa dochody !!!  Dlatego jestem za pełnym vatem w rolnictwie ,płaćmy uczciwie podatki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość kupiec napisał:

omuna masz 40 ton, wyobraznia, handluj . pełny vat ? dobre

Możesz pisać jaśniej?

Pisząc pełen vat pewnie miał na myśli wszystkich rolników na vat aby nie było ukrywania dochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co by to zmieniło gdyby wszyscy byli na vacie? Z południa jest masa rolników którzy kupują towar na Kujawach i sprzedają jako swój bo po pierwsze kto wie czy sprzedają to z fakturą a drugie jak sprawdzić czy mu urosło 10 ton czy 50 pietruszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Freund
4 minuty temu, Kamil Koło napisał:

I co by to zmieniło gdyby wszyscy byli na vacie? Z południa jest masa rolników którzy kupują towar na Kujawach i sprzedają jako swój bo po pierwsze kto wie czy sprzedają to z fakturą a drugie jak sprawdzić czy mu urosło 10 ton czy 50 pietruszki

Wiadomo że tak robią. Ale znam takich co mają 5 ha a na RR-kach znajomej hurtowni. Milion  ton towaru rocznie z tych 5 ha urosło;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik
6 godzin temu, Gość Freund napisał:

Wiadomo że tak robią. Ale znam takich co mają 5 ha a na RR-kach znajomej hurtowni. Milion  ton towaru rocznie z tych 5 ha urosło;)

Niech tylko uczciwie płacą podatki i będzie ok .

 

6 godzin temu, Gość pann napisał:

jak gęsto siejecie pietruszkę arat b- mox ?

Zależy kiedy chcesz kopać pietruszkę i kiedy siejesz znaczenie ma też czy nawadniana czy nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...