Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Wojciech

Siew marchwi i pietruszki

Recommended Posts

Guest Wojciech

Siejecie już marchew i pietruszkę. Ja jutro planuje bo w polach już strasznie sucho myślę wsiac po 50 arów. 

Guest Waclaw

50 arów to trochę mało. W tym roku standard to po 50 hektarów. Zastanów się jeszcze. 

Guest Wojciech

Zawsze tyle sieje. Tylko u nas już jest sucho, i boję się powtórki z 18 gdzie wzeszlo 30 %

Zebys sie wacku nie przeliczyl, nie jeden juz tak szedl na zywiol i gospodarki po tracili. A kto mysli ten zwieksza po kilku slabych sezonach nie po dobrym

Guest Wacław

Taki z ciebie myśliciel Darku ? Więc pokaż kto zmniejsza po dobrym sezonie.

Guest Statek

Ja już zasialem 7ha i myślę że nie ma na co czekać i trzeba siać do skutku w końcu trafimy na cene

Guest Rabababa

Po dobrym sezonie to się chyba zwiększa a nie zmniejsza a później cena hoooop w dół. I takie mamy później efekty spadku cen

Ja i paru znajomych robimy zawsze tyle samo a ja akurat killa ha mniej na zecz wiekszej ilosci zboża niech sobie pole odpoczywa i czeka na inny sezon 

Guest rolnik

Ja też sieje jeden areał od kilku lat,każdego warzywa. A skoczki wcześniej czy później odpadają z płaczem.Najlepsze jest to że nowi nie mają czym zasiać i zebrać a planują po kilka ha !!! Później przychodzi jeden z drugim i pyta czemu tak drogo ?! Śmieszne jest też to że przeważnie ci co nie mają sprzętu chcą mieć pierwsi zasiane !!!

Jeżeli ten rok będzie normalnym rokiem z opadami to życzę powodzenia nowym plantatorom !!!

Guest Wacław

Kilka ha mniej mówisz ? Ja w tym roku uzbroilem się w sprzęt po zęby i nie zamierzam robić kilka ha mniej lecz odwrotnie 😊😊😊😊😊

Guest Statek

Dlaczego myślisz że skoro jestem nowy to nie mam maszyn? Kupiłem nowy siewnik i kombajn a do tego mam zamówione dwie deszczownie. Patrząc na ceny to myślę że warto w to wchodzić

Guest Malinowykrol

A jakie odmiany siejecie ja na wczesna Napoli a na pozna monanta jeżeli chodzi o marchew pietruszka arat

Guest Miszczu

U nas też wszyscy sieją jak szaleni. Somsiad zasiał już 15 ha i planuje kolejne 20. Ja miałem w zeszłym roku 5 i dalej będzie 5 ha. Czekam w tym roku na dużą korektę ceny, bo inaczej będzie jak z jabłkami czyli płacz i lament. 

Guest rolnik

To że dużo zasiane nie oznacza że będzie dużo zebrane druga sprawa to jakość towaru. Jak słyszę o ołomunie i berlinskiej to juz wiem ze ktos idzie na ilosc nie na jakosc !

Siew i uprawa pietruszki to drogi interes tak samo ładnej marchwi.  Życze wszystkim udanego plonu i handlu .

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this