Skocz do zawartości

Jaka płaca dla pracownika w gospodarstwie rolnym?


Gość Siwy Traktorzysta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Kostek

Może ma dzieci ale według państwa rolnik jest za bogaty żeby dostawać 500+  gość gość. Widziałeś kiedys rolnika w mopsie? Bo jas nie widziałem. Czy nikt nie zauważył że rodzicom teraz bardziej sie powodzi nie tylko dzieciom? A to jest 500+ ,dla dzieci a nie rodziców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośc E.

teraz te osoby które biorą 500 zł a nie pracuja to one sa w biurze pracy zarejestrowane czy nie ?bo to 500 kiedys sie skończy , i co wtedy kto i z jakich składek da im rente czy emeryture. uwazam ze to w ich interesie jest zadbac teraz o to ,

nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka , znam rodzine z 6 dzieci,matka nie pracuje na etacie ale nie siedzi w domu , nie byo 500 pracowała , ma 500 razy 6 czyli 3000 na miesiac i dalej chodzi . fakt ze moze mniej ale chodzi.

wychowałam 3 dzieci i w latach 93, 95 i 97 nikt nie dawał 500 plus. 

uwazam ze te pienądze powinny byc dawane na dzieci ale w innej formie (nie kasa do ręki rodziców } ale naróznego rodzaju rozwijanie zainteresowan , dodatkowe lekcje itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Eehhhhhh

Właśnie a nie dla rodziców którzy z pieniędzmi mogą zrobić co chca. To miało być na potrzeby dzieci a nie na nowe samochody czy alkohol co w wielu przypadkach okazuje się smutna prawda. Te 40 milionów rząd potrafił wyciągnąć z budżetu i dać ale nie pomyślał że będą one przez takie osoby bezrobotne źle wykorzystane.

No właśnie E. Chodzi do pracy fakt chodzi ale mniej. I kółko sie zamyka Widocznie wszyscy co o tym piszą i krytykują dawanie tych pieniędzy maja racje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek
W dniu 3.03.2019 o 06:11, Gość Gosc. napisał:

Daria skąd masz takie informcje, ze żona wychowywala dzieci a mąż tyko pracowal? Żona na drugi dzień po porodzie szla do narmalnej codziennej pracy bez taryfy ulgowej. Ja sama po cesarce po wypisaniu ze szpitala w tym samym dniu poszłam do buraków. Co prawda byly to inne czasy. Nie obrażaj ludzi że nie chce się im pracowac. Nie chcesz płacic to rób sama jeśli chcesz się szybko dorobić. W twoich wpisach widać samą pychę.

Te lata już minęły w których zonas po urodzeniu dziecka szla do pracy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek
W dniu 3.03.2019 o 06:11, Gość Gosc. napisał:

Daria skąd masz takie informcje, ze żona wychowywala dzieci a mąż tyko pracowal? Żona na drugi dzień po porodzie szla do narmalnej codziennej pracy bez taryfy ulgowej. Ja sama po cesarce po wypisaniu ze szpitala w tym samym dniu poszłam do buraków. Co prawda byly to inne czasy. Nie obrażaj ludzi że nie chce się im pracowac. Nie chcesz płacic to rób sama jeśli chcesz się szybko dorobić. W twoich wpisach widać samą pychę.

Minęły już te czasy w których żona od razu po urodzeniu dziecka szla do pracy :-) teraz od razu urlop macierzyński. I zasilki. Po co takiej kobiecie pracować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek
W dniu 5.03.2019 o 19:28, Gość Jacek napisał:

Minęły już te czasy w których żona od razu po urodzeniu dziecka szla do pracy ? teraz od razu urlop macierzyński. I zasilki. Po co takiej kobiecie pracować ?

Po to baranie żeby kobiety chciały rodzic dzieci bo niedługo nie będzie w ogóle komu pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dżastin bimber

Po pierwsze nie wyzywaj kolegi od baranów.

Po drugie 500+ zostało wprowadzone po to aby kupić głosy biedoty, jeżeli ktoś tego nie widzi to dalej niech nie czyta.

Po trzecie ten dodatek u ludzi normalnie zarabiających nie ma wpływu na ich decyzję czy będą mieli więcej dzieci czy nie. Najwięcej dzieci za 500+ urodzi się w rodzinach patologicznych gdzie ani matka ani ojciec nie chcą pracować i przeważnie żyją z wszelkich możliwych do wyciągnięcia form pomocy społecznej. Ich dzieci z dużym prawdopodobieństwem będą tak samo pasożytnicze więc nie licz że w przyszłości będą z nich pracownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Federalny
8 godzin temu, Gość dżastin bimber napisał:

Po pierwsze nie wyzywaj kolegi od baranów.

Po drugie 500+ zostało wprowadzone po to aby kupić głosy biedoty, jeżeli ktoś tego nie widzi to dalej niech nie czyta.

Po trzecie ten dodatek u ludzi normalnie zarabiających nie ma wpływu na ich decyzję czy będą mieli więcej dzieci czy nie. Najwięcej dzieci za 500+ urodzi się w rodzinach patologicznych gdzie ani matka ani ojciec nie chcą pracować i przeważnie żyją z wszelkich możliwych do wyciągnięcia form pomocy społecznej. Ich dzieci z dużym prawdopodobieństwem będą tak samo pasożytnicze więc nie licz że w przyszłości będą z nich pracownicy.

A czy ty ....

Edytowane przez IGRiT
Prosimy o kontrargumenty zamiast obrażania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.

Bimber chyba ty jesteś patologiczny. Jesli nie ma kto u ciebie pracować podwiń rękawy i zasuwaj. Z roku na rok coraz mniej glupich aby zostać parobkami. Chwala rządzącym za takie programy spoleczne. A co  do Jerzego to stary,marudny czlowiek i nie wie co napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agrofrukty

Te 40mln zł które rząd wydaje na 500+ agroprzedsiebiorcy czyli my rolnicy, sadownicy ogrodnicy i ogólnie przedsiębiorcy musimy wcisnąć łaskawie pracującym ukraincą. I tyle z tego mamy PIS to tylko nagrobkami i pomnikami potrafi się zająć o gospodarce nie mają zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie bez kłótni... Nie ma co się wzajemnie wyzywać tylko może po prostu piszmy same za i przeciw?

Może nie nazywajmy tego brzydko patologią. Każdy człowiek ma swój tok myślenia, jeden lubi brać za darmo ile się da bo uważa że ''jemu się należy''. I to jest strata panstwowych pieniedzy bo nie dość ze tacy ludzie dostają dodatki socjalne takie jak jedzenie, u mnie na wsi nazywają to ''wyzerka z puszki''  czy opał czy inne  dodatki socjalne w postaci dopłat do rachunków itd to jeszcze ciagna ile sie da od państwa w każdej możliwej dziedzinie.  Druga grupa ludzi to tacy mówiąc wprost którzy za nic w świecie nie poszliby do potocznie to nazywając OPIEKI czy podobnych instytucji i za darmo by nie brali. Szczerze mówiąc, a raczej pisząc sama bym nie poszła. Wolę sama zarobić ciężka pracą niż dostawać za darmo marnując pieniadze podatników. I zapewne większość rolników podzieli moje zdanie!

To jest też chyba kwestia charakteru a dawanie za darmo niczego nie uczy. I dlatego to nie jest tak, że ci co 500+  nie biorą, zazdroszczą tym co biorą. Ja bynajmniej  nie zazdroszczę.

Ogólnie jak juz tak brzydko ich nazywacie parobkami, według mnie to nie są parobki tylko zazwyczaj  ludzie którzy nie zadbali o swoje wkształcenie i teraz mają tego opłakane skutki. A prawda jest taka, że pracować na twoją czy moją emeryturę ktoś będzie musiał. Więc im mniejszy przyrost naturalny tym gorzej dla każdego z nas. Trzeba umieć patrzeć i martwić się o przyszłość, a nie myśleć tylko co będzie jutro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.

Daria Ty chyba skończylaś jakiegoś marnego zaoczniaka robiąc się takim wykształciuchem. Czytaj dobrze, nikt nikomu nie ubliżył że jest parobkiem tylko Wy chcecie zrobić z ludzi sobie parobków za marne grosze. Dlatego tak bardzo Was uwiera 500+ i podwyżka emerytur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Igor8

Jak czytam te wasze komentarze to nie wiem czy plakac czy sie smiac. Tak was bardzo boli 500zl na dzieci a zastanowcie sie wszyscy ile dostaja rodzice pieniedzy na dziecko na zachodzie Europy i w Uni. No wiecie?? To wam napisze 5 lub 6x tyle co u nas i re zasilki maja od 20 lat a my raptem od 3 lat. Rzad ma i daje a jesli wam nie pasuje bo to niby wasze podatki to zamykajcie wasze dzialalnosci i jazda do roboty do kogos skoro pracownik ma tak cudownie a pracodawca jest okradany przez panstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Wielki Ben

Ludzie, kiedy Wy to pojmiecie... nie ma nic za darmo...za wszystko "ktoś" musi zapłacić...pieniążki darmo z nieba nie spadają...a zapłaci ten kto ma...bo przecież ten który nie ma to czym zapłaci..?  A rozdawanie pieniążków darmo do niczego dobrego nie prowadzi... (Ludziom należy dać wędkę, a nie rybę, żeby nauczyli się ryby łowić bo jak dostaną rybę to ją zjedzą i później znów będą głodni)    NIEKTÓRYM OCZY OTWORZĄ SIĘ DOPIERO WTEDY GDY DRUGIM SIĘ ZAMKNĄ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Państwo powinno dawać swoim obywatelom dobrze płatną pracę bo dawanie takich świadczeń socjalnych sprawia, że wytwarza się w Polsce grupa nierobów, której wygodnie jest nic nie robić bo dostanie więcej z tego tytułu aniżeli miałaby dostać chodząc do pracy. Oczywiście socjal powinien istnieć bo są przypadki, że matka czy ojciec nie może iść do pracy z różnych powodów, ale takie życie na socjalu to już styl życia, który wybiera co raz więcej osób, oczywiście to dotyczy głównie patologicznych rodzin wielodzietnych (nie mówię, że wszystkie rodziny wielodzietne to patologia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 05:40, Gość Gosc. napisał:

Daria Ty chyba skończylaś jakiegoś marnego zaoczniaka robiąc się takim wykształciuchem. Czytaj dobrze, nikt nikomu nie ubliżył że jest parobkiem tylko Wy chcecie zrobić z ludzi sobie parobków za marne grosze. Dlatego tak bardzo Was uwiera 500+ i podwyżka emerytur.

Nie muszę się wypowiadać na temat mojego wykształcenia bo co to ma do rzeczy?? Ale jeśli już tak bardzo chcesz wiedzieć to mam wyuczone dwa zawody technik ekonomista i technik rolnik, zdana mature i egzaminy zawodowe, więc na logikę  mam pojęcie o czym pisze zarówno jeżeli chodzi o rolnictwo jak i o gospodarkę naszego ukochanego państwa. Czytając Twój komentarz rozumiem, że  według Ciebie płaca 10-15zl\godz.to marne grosze? To jaka powinna być? Większość z was nie pojmuje że te pieniądze jak tu wcześniej  Wielki Ben napisał za darmo z nieba nie spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bbbbb
W dniu 10.03.2019 o 08:23, Gość Wielki Ben napisał:

Ludzie, kiedy Wy to pojmiecie... nie ma nic za darmo...za wszystko "ktoś" musi zapłacić...pieniążki darmo z nieba nie spadają...a zapłaci ten kto ma...bo przecież ten który nie ma to czym zapłaci..?  A rozdawanie pieniążków darmo do niczego dobrego nie prowadzi... (Ludziom należy dać wędkę, a nie rybę, żeby nauczyli się ryby łowić bo jak dostaną rybę to ją zjedzą i później znów będą głodni)    NIEKTÓRYM OCZY OTWORZĄ SIĘ DOPIERO WTEDY GDY DRUGIM SIĘ ZAMKNĄ 

Cytat z nikosia:)

chcialbym zarabiać takie marne grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...