Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Ziemniaka sezon 2018/2019 - Notowania


Gość Rekin

Rekomendowane odpowiedzi

Spójrzmy obiektywnie. Za rdzę ja płace 13zł za czystego 18 zł proste i logiczne czystego prawie już niema a i tak sprzedam rdzę za 18 a czystego za 23 także to dla mnie bez różnicy. Kupujący do rdzy się przyzwyczaili bo jak zauważyli taki rok. Kto ma kupić irga to i tak kupi nie ważne czy nawet polowe wyrzuci. Dostawców mam dużo ale zapasy irga się kończą i zostanie tylko chłam i towar z zagranicy po 35. Będą płakać ale będę kupować taki jest rynek. Tule w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
18 minut temu, Ziemniak napisał:

Skąd wy bierzecie te ceny, realna cena na tą chwilę z domu to 14-15 max. W tym tygodniu wstąpiłem na zjazdową to za 13 można było kupić bez problemu. Jakie 20 z domu, o czym wy piszecie?????

Specjalnie zawyżaja ceny zeby siać plotki ja też byłem na Broniszach irga 15 . żółty 14. Catania 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
13 minut temu, Darekspire napisał:

Panowie jak tam nowy sezon w waszych rejonach? Okolice Krakowa juz pierwsze nasadzenia, od czwartku stopniowo przybywa sadzacych

Sadzcie Panowie już ziemniaczki jak najwięcej ile tylko pola starczy a za 4 miesiące będziemy mili ziemniaczki po 5 zl.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek
4 godziny temu, Gość Gość konsument napisał:

Sadzcie Panowie już ziemniaczki jak najwięcej ile tylko pola starczy a za 4 miesiące będziemy mili ziemniaczki po 5 zl.????

to sam byś chciał tylko nasadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gość KRZYSZTOF napisał:

okolice sieradza zboża już pod ziemniaki orzą

 W Olkuszu tak samo, sąsiad 4 hektary żyta przeorał bo na ziemniaki sie nastawia, przyszły sezon szykuje się po 10 gr za kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek
10 minut temu, Gość Mirek napisał:

Witam  panowie dużo jeszcze towaru jest w przechowalniach w kopcach bo u nas na południu są już koncowki

Dużo, a rumun lada dzień młodego przyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gosc a z kad wiesz jaka maja tam pogode w rejonie ziemniaka wczesnego na rumuni? Pewnie patrzysz na Bukareszt a to nie rejon ziemniaka tylko bardziej na polodnie a tam ziemniaka zawsze sadza koniec stycznia luty tak ze napewno maja nie malo po sadzone, z tego wzgledu nie zastanawiam się i sadze od jutra. Trzeba wiecej pracy wlozyc niz rumuni ale jakos trzeba konkurowac i my zawsze po lepszej cenie sprzedajemy niz oni nawet jak handlarze ze suoszowej przesypuja i za naszego gonia. Taki tylko szkopol ze jak jest tamten ziemniak to juz ilosci w dobrej cenie nie sprzeda, dziennie pierwszego do 100 woreczkow. A tak jak bylo w ubieglym sezonie to z dnia na dzien cena 10/15 zl na  woreczku w dol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Paweł

Ludzie puknijcie się w te puste łby jakie sadzenie jaki rumun. Jeszcze niedźwiedź w lesie a skóra już podzielona.Cenę może zrobić tylko anomalia pogodowa i modlić się o nią.16 luty a oni już ceny przepowiadają.Modlić się o nieurodzaj a nie je*ać za darmo.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto tak orze pod te ziemniaki   ta pszenicę... ktoś to pisząc bardzo krótka ma pamięć każdy pamięta dużą  cenę ale jak sprzedawal przykrytego ziemniaka 7 zl/worek to już tego nie pisze. Tylko po wszystkich św. każdy mądry jak ziemniak cały czas do góry cena. Tak samo z kapustą biała ile kto niema tam w chłodni.  żeby otworzyć. Tylko jakoś w tamtym roku każdy klucz miał tylko naszego towaru nikt nie chciał i sprzedawany był za bezcen lub wysypany na łąkę..szkoda słów. POLSKA GOSPODARKA GINIE W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE  NIESTETY. pozdrawiam zagorzalych Rolnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz

Z Rumunami powinni zrobić porządek raz na zawsze. W poprzednim roku na chwilę zrobiło się głośno i ziemniakach z Rumunii sprzedawanych jako polskie, a także o hiszpańskich truskawkach przesypywanych z pudełek do kobiałek, ale nikt za to nie beknął, a sprawa ucichła. 

Z takiego stanu rzeczy cieszy się jedynie handlarz, ale z punktu widzenia rolnika to jest jakieś nieporozumienie bo do Polski pchają towar że wszystkich stron, a Polacy swojego nie mogą nigdzie wypchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ty się puknij i przestań szczekać bo jak oni zechcą zrobić porządek z naszym ziemniakiem to nic nie sprzedamy. Jakbyś nie wiedział to nasze ziemniaki muszą mieć badania a każdy inny kraj eu może wozić bez badań gdzie chce, rumuny też. Na razie  brakuje towaru to przymykają oko na ten przemyt ale jak zechcą to zablokują całkiem. Poza tym ile oni tego ziemniaka przywiozą trochę na wiosnę a potem i tak od nas ciągną całą zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...