Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka sezon 2018/2019 - Notowania


Gość Rekin

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Rolnik...handlarz napisał:

Panowie  produkuję rocznie ziemniaka z około 70ha i do tego skupuję ok 2000ton . Obserwuję co się w tym roku stało z nasadzeniem ziemniaka oraz wielką ilością nowych nasadzeń po 2-3 ha (oni są najgorsi bo sprzedają za ile kto da aby się wyzbyć, a zachłysneli się tegoroczną ceną ) już dziś wiem i mogę się założyć o konkretną sumę pieniędzy że cena za worek 15kg nie osiągnie ceny 5zł a w dodatku nie będzie komu podać. Odbyłem rozmowy z liczącymi się pakowniami na polskim rynku i już dziś zastrzegli że przepłacą za towar a kupią z zagranicy tylko dlatego żeby zemścić się na polskim rolniku że w tym roku nie chciał rozmawiać ani współpracować a udawał WIEJSKIEGO BIZNESMENA.

a oni jak było wszystko tanie przed poprzednim sezonem, to brali od nas? też sprowadzali. i od nas tylko wymagali, a za pieniędzmi czekaj żeby tylko pół roku. MIESZCZAŃSKIE BIZNESMENY co na nas się dorobili a teraz na nas narzekają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szybki

Towar jest drogi i fajnie się go sprzedaje zarobki całkiem niezłe A jak jest 5 zł to nikt nie może zarobić i wszędzie blokady ze sprzedażą panowie nie widzę sensu w opuszczeniu ceny po co to robić za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Handlarz malopolska

Ja jestem za tym żeby cena była wysoka. Jestem handlarzem Ale jak jest 6 zł za worek to szczerze odniechcewa mi się handlu jak pomyślę ile producent włożył w to swojej pracy i zdrowia A my kupujemy za darmo A i tak swoją marżę narzucamy. To wolę kupować drogo swoje zarobić A i widzę że rolnik producent coś z tego ma. My i tak swoje zarobimy, A i handel cieszy. Więc łącze się z producentami i płace tyle ile trzeba. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Rolnik...handlarz napisał:

Panowie  produkuję rocznie ziemniaka z około 70ha i do tego skupuję ok 2000ton . Obserwuję co się w tym roku stało z nasadzeniem ziemniaka oraz wielką ilością nowych nasadzeń po 2-3 ha (oni są najgorsi bo sprzedają za ile kto da aby się wyzbyć, a zachłysneli się tegoroczną ceną ) już dziś wiem i mogę się założyć o konkretną sumę pieniędzy że cena za worek 15kg nie osiągnie ceny 5zł a w dodatku nie będzie komu podać. Odbyłem rozmowy z liczącymi się pakowniami na polskim rynku i już dziś zastrzegli że przepłacą za towar a kupią z zagranicy tylko dlatego żeby zemścić się na polskim rolniku że w tym roku nie chciał rozmawiać ani współpracować a udawał WIEJSKIEGO BIZNESMENA.

Co ty gosciu pi. Gdybyś był rolnikiem nie napisał byś określenia wiejski biznesmen, gdyż ubliżyłbys sam sobie, jesteś po prostu następnym spekulantem. Zarejestruj się chociaż byśmy wiedzieli , komu konkretna sumę dedykowac w przelewie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość TGS napisał:

Bronisze wołanie 45-50zł podawane 35-45 w zależności od towaru Łódź 30zł podobno Kalisz 28-35

Nie żartuj bronisze 32-30 dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość chłop

Witam

30zł na giełdach u chłopa 1,5/15 kg tj.22 zł tj. 40% marży w hurcie szok panowie to już 1zł na worku nie wystarcza przy całych autach niedługo to 100% wam mało będzie trochę skromności

na szczęście popadało i to mocno co spowoduję że ziemniaki w końcu będą rosnąć no i plony póżniejszych będą normalne nie jak do tej pory 30%.

Głowa do góry w tym sezonie chłop górą nad handlarzem , który znów będzie prosił o każdy towar może oprócz zbóż bo mają sypać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...