Skocz do zawartości

Jabłka 2019 - prognozy, plany, wróżby


Gość Gos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozwiązanie

sposób jest banalnie prosty - każdy sadownik wycina 25 % swojego areału. I zakaz sadzenia przez X lat danego owocu. Ten co ma 3 hektary bedzie mial wiecej czasu aby sobie obok dorobić, ten co ma 30 hektarów być może nawet nie poczuje różnicy bo i tak ma ludzi do roboty. A ceny poszybują w górę.  Kto jest za ? pewnie nikt jak zwykle.  Lepiej brać kredyt i sadzić dalej i wyzywać wszystkich wokół od złodziei robiąc z siebie gorszych chamów niż na co dzień. I uprzedzając teksty w stylu sam wycinaj - właśnie to robię. Wolę połączyć sad z pracą dorywczą niż spać na traktorze wioząc po 8 gr przemysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Borys

Może być też tak, że przez x lat będą urodzaje słaba cena w Europie Włosi zarzucą produkcję, Francja, Niemcy i przyjdzie taki czas, że zacznie jabłka brakować, a wtedy Polska zarobi. Inna sprawa np. my wytniemy 30% obsadzeń, ale tyle powstanie na Ukrainie i suma summarum tego jabłka będzie w rzeczywistości tyle samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Gość tomek wgr
2 godziny temu, Gość Gosc Realista napisał:

Podtwierdzam co napisane brednie o cenie.Nikt nie wie jaka cena bendzie.Tylko Bog.Ale ja prognozuje cene gali must 1-1,2 paskowanej-do 1,7.To  jest realii drodzy sadownicy,a nie wasze marzenie.W Rosji jest zatkane teraz jablkem i niema zejscia.Udanego handlu!!!

już za spady za ilości cało samochodowe można wynegocjować 60gr ,1-1,2 zł  to w październiku będą  spady,  te twoje prognozy za gale mut 1-1,2 zł w tym roku się nie sprawdzą  , na giełdach teraz bardzo mało jabłek ,nawet  drobne jabłka sprzedają się bez problemu  w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2019 o 23:25, Gość Mariusz napisał:

Nie w tym roku realisto:) 1.8 dają i to minimum. Nikt mniej nie płaci. Podzwon po ogloszeniach  kupna. Wszyscy gotoweczke chcą płacić. Grzecznie w zabkach niosą:) zero szacunku dla was kupczyki  za poprzednimi rok. Nie ma że ktoś jest znajomy, nie ma obnizki xwn bo w ostatnim roku wszyscy się wypieli. " albo sprzedajesz mi za 50 gr albo jadę dalej" dla takich cena zczyna się od 4zl w górę :) nie wazne ze nie kupi ode mnie, ważne że będzie upokorzony:) 

to jest bledne myslenie w handlu nie ma obraznonych powiedzial mi kiedys madry czlowiek, wet za wet to nie metoda b o dokad doprowadzi? szacunek potrzebny w obie strony zawsze, a brak szacunku to za zeszly rok do siebie ze bylo tak chetnie oddawane nawet za 30 gr w karton! po co? i za 8 groszy spady? po co?  sadownik jestem zyhje tylko z sadownictwa.uprzedzam pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kupiec da po tyle sadownik sprzeda  . Chyba ze sami sobie na przetwory niektórzy przerobią i potem będą sami to zjadać  . Będzie kupca stać na 1 zł to da 1 zł . Jak będzie go stać na 0,8 zł to sprzedacie za 0,8 zł . Kto od was weźmie te jablka jak nie Kupczyk ? Sami na własne potrzeby zagospodarujecie ? Jak nie będzie możliwości wysłania jablka po wysokich cenach to nikt producentom nie naplaci dużych cen . Nie sztuka jest kupic towar i za niego zapłacić . Trzeba jeszcze go sprzedać z zyskiem . Jak będzie cena zbyt wysoka to klienci zagraniczni mogą tych cen nie zaakceptować i będzie bezruch w handlu .  Wiec niech się tak nie mądrzą co niektórzy . Pozdrawiam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłop jest jednak stan umysłu. sprzedawaliscie export po 50 gr proszac sie aby wziąć, a teraz pisze jeden z drugim że za 2 złote nie sprzeda.To nie sprzedawaj, wywal do rowu.  Gdzie tu logika ?  Przemysł to samo kolejki po 8 gr, teraz jak bedzie 60 gr za przemysł to on nie bedzie sypal :D  Wy to macie jakiś problem z mysleniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadownik spod miasta
W dniu 26.08.2019 o 18:21, Gość Gosc napisał:

Ooooooo realisto, mowiliscie kupczyki ze bedzie po 70 groszy jablko na jesieni- gala, a teraz juz 1.2 :D

Realisto to dlaczego grupy na Mazowszu proponują 1.8 za must? Nawet e Sandomierzu chcą płacić 1.6 także Twoje marzenia się nie spełnia:)

Wszyscy tacy mili w tym roku na grupach :D proszę Pana ale proszę dzwonić zanim pan zacznie, proszę pana gotowka przy kole, proszę pana żeby tylko było dla nas jabłko:) 

U mnie to samo, po 10 telefonów na dzień...i tylko Proszę Pana,Proszę Pana...dokładnie tak jak piszesz,a tak to zawsze było do mnie za daleko,za mało ,że cały tir...żeby paliwo pokryć...wszystko się rozliczy w tym roku i wszystkich,jak powiada pewien mój znajomy ,który brał ode mnie jabłka w 2017 r,a w zeszłym ani skrzynki..."w handlu nie ma sentymentów"...no to wio...ja już nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość Realista napisał:

1,2 Must Sandomierz już biorą kisteny.To jest realii a nie marzenia po 3 zł.Za paski 1,5.

chciałbyś kupić po tej cenie .Sezon się spuzniłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość ehh napisał:

tak samo normalnie jak połowa ludzi sypala całe komory na przemysł ?

Sypala bo na wiosnę przemysł był 0,32 a po sortowanju 0.24 a nie jakaś oparzelizna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zorientowany

W 2017 miało być 4 zł i co ??? I nie było !!!

Teraz ma być 3 zł i tak samo nie będzie !!! Wszędzie są jabłka !!!

Chłopy - zrozumcie jedno, to nie wy decydujecie jaka jest cena tylko - rynek !!! (UWAGA - nie rynek w Broniszach) !!!

W Polsce kilka milionów ton jabłek, a wy się martwicie, że kupcy nie kupią ??? To są żarty jakieś ?

Przestańcie w końcu żyć marzeniami !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lemiesz

sortownie w tym roku to my nałuczymy że jabłko kupuję się w skrzyni i płacji się za każdy kilogram a nie po przesortowaniu i gotowka do rączki a nie za 3 mieśiące.Jak nie masz gotówki to co z ciebie za przedsiębiorca.Nie jesteś operatywny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...